חדשות פתח תקווה

התושבים נגד העירייה והעטלפים

חדשות פתח תקווה30 במאי 2021    2 דקות
0

דיירים ברחוב בן-גוריון כועסים על עיריית פתח תקוה, מאחר שזאת לא מוכנה לגזום עץ הנמצא בגינה הציבורית הסמוכה לביתם, לאחר שהפך למוקד משיכה לעטלפים

התושבים נגד העירייה והעטלפים
העץ. מה איתנו? | צילום: אלון חכמון

מכת עטלפים המתחוללת בשכונת כפר גנים ג' מדירה שינה מעיני התושבים והפכה למפגע חמור באיכות החיים שלהם. למרות זאת, פניות חוזרות ונשנות אל המוקד העירוני בניסיון להביא לגיזום עץ מהגינה הציבורית הסמוכה – נענות בתשובות שלא לרוחם.
הדיירים ברחוב בן-גוריון, שבניין המגורים שלהם גובל עם הגינה הציבורית, לא יודעים את נפשם מזעם. לאחרונה העץ, שגדל עד למרפסותיהם, הפך מקום לעטלפים. לאחר שפנו למוקד בדרישה לטפל במפגע, הם זכו לתשובה: "אין מה לעשות. גיזום העץ אינו פתרון. העטלפים יעברו לעץ אחר".
לטענת הדיירים, אילו מקורו של מפגע סביבתי שכזה היה בבית פרטי, העירייה הייתה ממהרת לפעול נגד אותו תושב, לרשום דוחות, להוציא צווים ולהביא לידי פעולה משפטית כדי שיסלק את המפגע. אולם כשמדובר במפגע שמקורו בשטח ציבורי או בעץ שבאחריות העירייה, הם זוכים להתעלמות ולתשובות מקוממות לטענתם, עד כדי מתריסות.
"העירייה אמונה לטפל בשטחים הציבוריים. סילוק מפגעים בגינות ציבוריות הוא תחת אחריותה הבלעדית. העץ שסביבו מתעופפים העטלפים הינו בתוך שטח ציבורי – על כל המשתמע מכך – והוא משתרך עד למרפסות הבתים ונושק לדירות שלנו. העטלפים חוגגים אצלנו בצווחות אימים, ובעיקר בהתזת הצואה שלהם על כל פינה. זה פשוט סיוט בלתי נסבל".
לדבריהם, תפקידה של העירייה לאכוף את החוק גם נגד עצמה, ולדאוג לרווחת הציבור. "אנחנו מבינים שעטלף הינה חיה מוגנת, ואין לנו רצון שיכחידו את העטלפים חלילה. אולם מה איתנו התושבים? העירייה חייבת לדאוג לגיזום העץ. ואם הם יעברו לעץ אחר, שיגזמו גם אותו, עד שירחיקו אותם מבתי התושבים אל סביבה פתוחה. אי אפשר להימנע מטיפול תוך אמירות שהן בעצמן מקוממות. לפני שנתיים גזמו את העץ הזה ולא סבלנו מהתופעה הזאת, ועכשיו כשזה קורה מנסים לספר לנו סיפורי איוולת. מישהו פה לא מבצע את התפקיד שלו", הם מלינים.
מהעירייה נמסר: "מדובר בתופעה מוכרת הקיימת בכלל היישובים בישראל, וכנגדה העירייה פועלת במגוון אמצעים, כדי להפחית את המפגע ככל הניתן. לצד זאת, גיזום העץ הוא אינו הפתרון, בפרט לאור יתרונות העץ למערכת האקולוגית וכיוצא בזה. מעבר לזה, גיזום העץ רק יעביר את העטלפים לעצים הסמוכים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מתחת לאף: ארבעה רכבים נגנבו בהדר גנים

תושבי מתחם נחלים שבשכונת הדר גנים זועמים אחרי ששלושה כלי רכב של תושבי השכונה נגנבו במהלך הלילה. השלושה מצטרפים אל...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת
0

משולש אהבים: צעיר נדקר במהלך ריב

משולש רומנטי הסתיים בתקרית אלימה ובפצוע באורח קשה. תושב פתח תקוה בן 34 נפצע מדקירה במהלך קטטה שפרצה בשבת לפנות...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה