חדשות פתח תקווה

השר דרעי: "הציבור הספרדי נגמל מהפטרונות הליטאית"

חדשות פתח תקווה8 באוגוסט 2019    3 דקות
1

החלטת ראש העירייה לבטל הקצאות, שלטענתו ניתנו שלא כדין, למוסדות לימוד המזוהים עם הזרם הליטאי בעיר, מעוררת סערה • ח"כ גפני: "גרינברג מתנכל לציבור החרדי" • גרינברג: "גפני אינו תושב העיר, ולא אמור להתערב במה שקורה פה. האמירות שלו לא מעניינות אותי"

השר דרעי: "הציבור הספרדי נגמל מהפטרונות הליטאית"
בוסו. "שנאה והסתה" ׀ צילום: אלון חכמון

השד העדתי עוד כאן. בשבוע שעבר חשף "המקומון" את העימות בין ראשי סיעת יהדות התורה בעיר, אליהו ברוכי וישראל פרידמן, לבין יו"ר סיעת ש"ס וממלא מקום ראש העירייה, אוריאל בוסו, כשביניהם ניצב ראש העירייה רמי גרינברג, שקצב את זמנן של הקצאות, שלטעמו ניתנו שלא כדין, למוסדות לימוד המזוהים עם הזרם הליטאי בעיר, בהן הקצאות שניתנו בחוסר סמכות ובניגוד לחוק.
צעדיו של גרינברג עוררו תגובות זועמות וסערה רבתי. בראיון שהעניק ח"כ משה גפני לעיתון "יתד נאמן", הוא מתח ביקורת קשה על המתרחש בעיר ושלח מסרים מאיימים וברורים לעבר ראש העירייה גרינברג ויו"ר סיעת ש"ס בוסו. "הסיפור של פתח תקוה מזכיר לי מאוד את מה שקרה בחיפה, ואין לי ספק שסופו של גרינברג יהיה בדיוק כמו של יהב. הוא מבטל הקצאות, מתנכל לציבור החרדי, ומתהדר ללא שום קשר למציאות, כאילו הוא נותן פה ושם, בשעה שהוא נוקט שיטת הפרד ומשול. עובדתית, הציבור החרדי נפגע ממנו קשות.
‬‏"לצערי", אומר גפני, "אוריאל בוסו מנצל את הנושא העדתי כדי לנגח את יהדות התורה על רקע פוליטי, בכך שהוא מדליק אש שקרית ומסוכנת לצורכי תעמולת בחירות. מאידך, הוא מאפשר לעצמו לשלוח את ילדיו למוסדות אשכנזיים, ומנסה להסתיר זאת באמצעות הסתה עדתית, שלא תיסלח לו".
לדברי ח"כ גפני: "שני הנציגים – הרב ברוכי והרב פרידמן – עובדים בשיתוף פעולה, ולא מאפשרים לראש העירייה לנהוג בהם בהפרד ומשול. הם עשו ועושים הכל כדי לא לריב עם גרינברג, אבל יש אנשים סביבו, שהסיתו אותו נגדם ומאז הוא נוקט מדיניות, שתוביל אותו, כפי שאמרתי, לסוף דומה לזה של יונה יהב בחיפה. אני משוכנע שזו קדנציה אחת ויחידה שלו, אלא אם ישנה את התנהגותו כלפי הציבור החרדי".
על המתקפה האישית של ח"כ גפני כנגד בוסו, החליט שר הפנים וראש סיעת ש"ס בכנסת אריה דרעי להגיב באופן אישי. "הגיע הזמן שהרב גפני ילמד להפסיד בכבוד. דגל התורה, שנאלצה מאילוצים פנימיים לתמוך במועמד לראשות העירייה שהפסיד בבחירות בפתח תקוה, מסרבת להכיר בהפסדה ותוקפת את שלוחה, יו״ר ש״ס בפתח תקוה הרב אוריאל בוסו, אשר פועל בהנחייתם הברורה של מרנן ורבנן, חברי מועצת חכמי התורה. הגיע הזמן לכבד את גדולי ישראל מכל החוגים והעדות".
לדברי השר דרעי, "תנועת ש״ס תמשיך לפעול למען ציבור בני התורה, וגם למען מצביעי דגל התורה בפתח תקוה. הציבור הספרדי נגמל זה מכבר מהפטרונות הליטאית, וצועד כבר עשרות שנים בדרך עצמאית לאורם של רבותינו חכמי הדור".
בוסו הוסיף: "אין לי ספק שאיש ציבור שמכבד את עצמו לא יכול להתבטא כך. צר לי שח"כ גפני שוב לא הצליח לשמור על שיח מכבד. בימים כאלה, ערב תשעה באב, מחובתנו לעסוק בקירוב ובאחדות, ולעשות הכל שלא להדליק אש של שנאה והסתה. אנחנו בתנועת ש"ס נמשיך בעשייה חיובית למען כלל תושבי העיר ובקירוב לבבות".
גרינברג: "ח"כ גפני אינו תושב העיר, ולכן הוא לא אמור להתערב בכל מה שקורה פה. האמרות שלו לא מעניינות אותי. הפוליטיקאים והעסקנים מזדעקים, כי פתאום אחרי עשרות שנים, יש פה ראש עירייה שאינו בובה ולא נותן להם כל מה שהם רוצים, אלא פועל לחלוקת משאבים עירוניים בצורה שוויונית וצודקת. איני מאפשר לאף זרם באוכלוסייה לכפות את עצמו על זרם אחר, אלא לחיות בעיר בהרמוניה ובכבוד הדדי, באופן של 'חיה ותן לחיות'".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חשד לרצח והתאבדות ברחוב עין גנים

סלביק מבשב, בן 62, ויסחקבייב אלנה בת 57 אותרו הערב (שישי) ללא רוח חיים עם פצעי ירי בדירה ברחוב עין...

חדשות פתח תקווה17 בינואר 2020    דקה אחת
0

ילדה בת 8 נמלטה מפדופיל שארב לה...

פאניקה בפתח תקווה . המקרה הזה יכול היה להסתיים אחרת אולם תושייתה של ילדה בת 8, שהתנגדה בכל כוחה לחשוד...

חדשות פתח תקווה17 בינואר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה

  • גולן שלום
    בעזרת השם כולנו נתפלל מסידור אחד בנוסח אחיד

    כשכולם יתפללו מסידור אחד לכל העדות . נזכה לגאולה