חדשות פתח תקווה

"השרון" יהפך לבית חולים לחולי קורנה

חדשות פתח תקווה15 במרץ 2020    4 דקות
0

בית חולים השרון אמור היה להפך לבית חולים אמבולטורי, בשל המצב עד אז בית החולים יהפך לבית חולים לחולי קורונה שיהיו מבודדים משאר המחלקות והמטופלים

"השרון" יהפך לבית חולים לחולי קורנה
אלון עוזרי

לפני שיהפוך לבית חולים אמבולטורי וישמש כמרכז מרפאות חוץ המעניק שירותי אשפוז יום בלבד נתבקשה הנהלת קופת חולים הכללית להכשיר את מרכז רבין קמפוס גולדה השרון כמרכז בידוד ואשפוז לחולי קורונה.

בעקבות ההחלטה תחל הנהלת מרכז רבין בהעברת חולים המאושפזים במחלקות האחרות לרבות פנימית, כירורגית, אורטופדיה ולב לאשפוז בקמפוס בלינסון.

עד היום הקצתה הנהלת הכללית בקמפוס גולדה השרון את המבנה המבודד של מחלקת העיניים לשעבר עבור פתיחת מרכז טיפול בחולי קורונה בו הוכשרו 38 מיטות. אלא, שמאז פתיחתו בשבוע שעבר מאושפזים בו כיום כבר 21 חולים שנדבקו בנגיף הקורונה והמספר משתנה כמעט מידי יום.

במשרד הבריאות רוצים לאחד ולבודד ככל שניתן את החולים בנגיף והנשאים שלו ולצורך כך נדרשה הנהלת קופ"ח הכללית להתארגן לשינויים הנדרשים ולהעביר את המאושפזים מהיחידות השונות לקמפוס בלינסון .

ההחלטה האמורה עליה החלו הדיבורים כבר בשבוע שעבר, עוררה תגובות גם בקרב העובדים בקמפוס גולדה השרון וגם בקרב תושבים באזור , החוששים כי תיווצר תדמית שלילית לאזור ומחירי הדירות שלהם ירדו משמעותית.

"מדובר באזור מגורים יוקרתי ונחשב והפיכת בית החולים הזה שמשרת קהילה רחבה לבית חולים לטיפול בחולי קורונה במיוחד בשלב הזה שאין תרופה ואין ממצאים אמיתיים לגבי המסוגלות שלו , היא החלטה חסר התחשבות ואנו קוראים למשרד הבריאות ולקופת חולים הכללית לעשות חושבים פעם נוספת. האזור עלול לקבל תדמית של אזור מסוכן ודביק וזה יהיה עלול להיות אקוטי עבורינו".

תושבים אחרים מציינים. "רצו להפוך את המקום למרכז אמבולטורי אז למה פתאום עצרו הכל והפכו את זה לבית חולים זיהומי כשממול יש גם בית אבות סיעודי וחיינו פשוט יהפכו לגיהנום. אני קורא מכאן לראש העירייה להתערב ולהוות פקטור שיבטל את רוע הגזירה למרות שמדובר בהחלטה ממשלה. שיחפשו מקום אחר אלטרנטיבי ".

אלא שמנגד ישנם עובדים שמבינים לחשיבות הנושא. "יותר נכון לרכז את הטיפול ואפילו המחקר במקום אחד ולהעניק את המירב און ליין לאותם חולים על מנת להוביל להחלמתם המהירה. הבעיה הגדולה היא מה יעשו עם כל העובדים כאן? אין לנו הסמכות לטיפול בחולי קורונה והדברים פשוט לא ברורים וחד משמעיים. נקווה שמהלך שכזה לאחר סיום וחיסול הנגיף יביא להכשרתו של המקום למרכז אמבולטורי כמו שייעדו אותו".

מהנהלת מרכז רבין נמסר כי ההחלטה הינה להקים בשטח קמפוס השרון מתחם של 5 מחלקות לטיפול בחולי קורונה .

ד"ר איתן וירטהיים, מנהל מרכז רפואי רבין: "נרתמנו למשימה לאומית המחייבת הכנות מאסיביות בזמן קצר מאוד, למתן טיפול רפואי איכותי לחולים.

בזכות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, נצליח לבצע בידוד רחב היקף, תוך שמירה קפדנית על בטיחות הצוותים המטפלים.

בשעות אלו מתבצעת עבודה להתאמת המתחם לטיפול בחולי קורונה בכל ההיבטים: תכנון, התאמת תשתיות, טכנולוגיה, הצטיידות ועוד."

בית החולים נערך לקליטת 200 חולי קורונה

נודע כי צוותי המרכז הרפואי,  שנרתמו מיד ובאופן מלא למשימה הלאומית, החלו לעבוד סביב השעון 24/7 על התאמת המתחם לקליטה וטיפול ב-200 חולי קורונה.

ההכנות המאסיביות כוללות הקמה של תשתיות טכנולוגיות ל"רפואה מרחוק", הקמת מרכזי שליטה ובקרה קומתיים בהם מותקנים אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומערכות משולבות וידאו וקול ליצירת קשר עם החולים מרחוק ולניהול מיטבי של המחלקות ללא מגע יד אדם, במטרה לשמור על בטיחות הצוות. המערכות השונות מנטרות את תנועת החולים ומצבם הרפואי. כל המידע הרפואי כולל ממכשירי ההנשמה והניטור, זורמים ישירות לתיק הרפואי הממוחשב.

תפעול וניהול המתחם יתבצע תוך שימוש באמצעים טכנולוגים מתקדמים שמאפשרים מינימום חשיפה של הצוותים ובמקביל יאפשר להיות בקשר מלא עם המטופלים ולהעניק להם טיפול רפואי בהתאם לצורך של כל מטופל.

בי"ח השרון ערוך ומוכן לטפל במתחם בחולים במצב בינוני וקשה, כולל מונשמים, ואף ערוך לטפל בחולי קורונה שזקוקים לניתוח דחוף או לצנתור. ההחלטה לייעד 5 מחלקות לקבלת חולי קורונה בלבד ממרכז הארץ, תאפשר טיפול מרוכז בחולים אלה תוך מניעת חשיפה של כלל ציבור החולים. לא תתאפשר כניסת מבקרים, חולים ומטופלים נוספים, למען שמירה מלאה על בריאות הציבור בישראל.

ד"ר איתן חבר, מנהל בי"ח השרון: "אני גאה לעמוד בראש בית חולים שנרתם למשימה בעלת חשיבות לאומית עליונה. אנו מתכננים מספר מחלקות אשפוז, שיותאמו לטיפול בחולי הקורונה ונקדיש את מירב המאמצים למתן טיפול מיטבי לחולים קלים, בינוניים וקשים. המשימה היא מורכבת ומאתגרת ואני מודה לעובדי ביה"ח ולכל הצוותים המטפלים שהתגייסו מיד ובאופן מלא להכנת ביה"ח לספק רפואה מקצועית ואיכותית לחולי הקורונה בישראל."

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה