חדשות פתח תקווה

השוד המתוק

חדשות פתח תקווה18 באפריל 2019    דקה אחת
0

בעל מפעל לאריזת סוכר בפתח תקוה נעצר בחשד לגניבת 4,500 טונות של סוכר בשווי של כ-9 מיליון שקל, המיועדים לשימוש בשעת חירום

השוד המתוק
מלאי עצום של סוכר. החשוד שוחרר למעצר בית ׀ צילום: אינגאימג'

יעקב אנטוורג, בעל מפעל לאריזת סוכר בפתח תקוה, נעצר ביום חמישי שעבר בחשד לגניבת 4,500 טונות סוכר בשווי של כ-9 מיליון שקל. שופט בית משפט השלום בראשון לציון, אייל כהן, קיבל את ההסכמה שאליה הגיעו נציגת המשטרה פקד קרן קפלן ופרקליטו של החשוד עו"ד עדי כרמלי, והחליט על שחרורו של החשוד למעצר בית מלא עד 19 באפריל, בנוסף לערבות עצמית בסך 50 אלף שקל, ערבות צד ג' והפקדת מזומן.
אנטוורג נעצר בתום חקירה סמויה שנוהלה על ידי חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 במשטרת ישראל, בחשד לגניבת הסוכר ממחסני מפעל אריזה ושיווק בעיר.
במכרז שפרסמה המדינה לאחסון 5,000 טונות סוכר המיועדים לשימוש בעת מלחמה למשל, זכתה חברה מקומית, שקיבלה מהמדינה עבור האחסנה כ-11 מיליון שקל. על פי ההסכם, הייתה החברה אמורה לחדש את מלאי הסוכר במחסנים מעת לעת, וזאת כדי לשמר במחסנים תכולה שתוקפה טרם פג. בעל המפעל היה רשאי למכור את הסחורה שאוחסנה על ידו בשוק החופשי, ולדאוג לאחסן סחורה חדשה כנגדה, כמשק לשעת חירום (מל"ח). אולם בעקבות ביקורת שנערכה במחסני החירום של החברה, ולאחר שלא נמצאה במקום כמות הסוכר שהמדינה שילמה בגינה, עלה החשד לגניבה על ידי גורמים במפעל.
במהלך החקירה עלה החשד כי בעלי המפעל ושישה מעורבים נוספים היו קשורים להיעלמות הסחורה. בחקירתו, טען בעל המפעל שבכפוף להסכם עם המדינה, הוא התכוון להחליף את מלאי הסוכר שהיה במחסנים בסחורה חדשה, ולאחר שמכר את הסוכר למשווקים חיצוניים, היה אמור להצטייד ב-4,500 טונות סוכר חדשים. אלא שלדבריו, הסתבכות כלכלית שלו הובילה לכך שהספקים לא הקצו לו את מלאי הסחורה הנדרש.
עו"ד כרמלי, המייצג את בעלי המפעל: "כל התנהלות מרשי הייתה בתום לב ובמהלך עסקים תקין. אני משוכנע שבתום חקירתו הדברים יובהרו והוא ישוחרר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה...

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הגיעו הבוקר (חמישי) לסיור בשוק העירוני בפתח תקוה. הצטרפו אליהם מנהל...

חדשות פתח תקווה26 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

ראש העירייה הורה על האצת פרויקט סקירת...

עיריית פתח תקוה החלה בשנים האחרונות בביצוע אומדן לכ-12,000 נכסים ציבוריים. עם השלמת הפרויקט במהלך השנתיים הקרובות, העירייה תוכל לדעת...

חדשות פתח תקווה25 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה