חדשות פתח תקווה

השד העדתי בבית הספר?

חדשות פתח תקווה16 ביולי 2019    דקה אחת
0

ראש העירייה רמי גרינברג פותח חזית מול המגזר הליטאי שלדבריו מפלה תלמידות ספרדיות

השד העדתי בבית הספר?
צילום מכתבו של ראש העיר

ראש העירייה, רמי גרינברג, ביקש למשוך את ההמלצה ששלח למשרד החינוך על אולפנה לבנות, בית יעקב, בעיר, לטובת קבלת סמל מוסד חינוכי.

על פי הנוהל בתי ספר פרטיים השייכים לעמותה כמו "בית יעקב" זכאים לקבל סמל מוסד של משרד החינוך ובכך להנות מתקציבי משרד החינוך ובהכרה בו, אם יעמדו במספר קריטריונים. בין השאר המלצת הישוב בו מתקיים המוסד.

לפני ששלח ראש העירייה, המלצה למשרד החינוך בדבר המלצה על קבלת סמל מוסד לבבית הספר הוא נפגש עם ראש האולפנה לבנות ושוחח איתו על כך שבית הספר לא קולט תלמידות ממוצא ספרדי בשעה שהם קולטים תלמידות מהזרם הליטאי מחוץ לעיר מבני ברק, גבעת שמואל ועוד. גרינברג אמר לראש האולפנה כי לא יתכן שמוסד הנהנה ממבנה ציבור שמקצה לו העירייה ומבקש את המלצתה יעשה איפה ואיפה בתלמידות העיר. למרות השיחה שנערכה בין השניים, מסרו לראש העירייה, רבנים ספרדים שונים כי האפלייה העדתית עדיין מתקיימת. ראש העיר פנה בקשה שיערכו בדיקה בלתי תלויה, מהן הקריטריונים לקבלה והאם התלמידות ממוצע ספרדי עמדו בכל הקריטריונים. משהסתבר שאכן אין מניע לקבלתן ובכל זאת הן לא התקבלו בשעה שתלמידות מישובים אחרים התקבלו, כתב ראש העיר, רמי גרינברג, מכתב נוסף למשרד החינוך בו ביקש למשוך את המלצתו. לדבריו: "אני, כראש עיר של כלל התושבים, איני יכול להרשות מצב בו אתן יד והמלצה למוסד, אשר לאחר בדיקה עולה כי הוא מפלה אוכלוסיה כזו או אחרת. במיוחד שהדברים נקשרים להפלייה עדתית. העירייה שאני עומד בראשה, מקצה מבנים ומעמידה תמיכות לטובת מוסדות חינוך, בין היתר, פרטיים ואף מגבה אותן בהמלצות מטעמה, לא תאפשר זילות בתושבי העיר ובצרכים העירוניים של כלל האוכלוסייה. לא אאפשר תמיכת העירייה במוסדות שקולטים תלמידים מחוץ לעיר בשעה שהם דוחים תלמידים מתוך העיר העומדים בתנאי הרישום והסטנדרטים הנהוגים באותו מוסד".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שי לחג

לקראת ערב החג הוגשה תלונה במשטרה מטעם חברת טביב, החברה הארצית לטיפול ופינוי פסולת רעילה בע"מ, שמפעלה שוכן ברחוב החרושת בפתח...

חדשות פתח תקווה13 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

שריפה מתגלגלת

חמישה צוותי כיבוי וחילוץ יצאו בשעות אחר הצהריים לכיבוי שריפה בבית פרטי ברחוב עובדיה בעיר, במקביל פעלו הצוותים לשחרר את...

חדשות פתח תקווה10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה