חדשות פתח תקווה

הר של זבל פונה מבית אגרנית בשכונת תקומה

חדשות פתח תקווה14 בפברואר 2020    דקה אחת
0

במבצע שנוהל על ידי האגף לפיקוח רב-תכליתי, בשיתוף אגפי התברואה והביטחון, פונו טונות של אשפה וגרוטאות שהצטברו במשך שנים בביתה של האגרנית ברחוב חיסין בעיר

הר של זבל פונה מבית אגרנית בשכונת תקומה
פינוי האשפה מבית האגרנית. "בנחישות וברגישות" ׀ צילום: דוברות העירייה

 

במשך שנים התלוננו דיירי רחוב חיסין שבשכונת תקומה על ערימות זבל, פסולת ואשפה, שהצטברו בחצר הבניין המשותף שבו הם מתגוררים, לאחר שנאספו על ידי אגרנית פסולת המתגוררת בבניין. השבוע פינתה העירייה מהמקום טונות של אשפה וגרוטאות, והחזירה לשכנים את איכות החיים.
במבצע שנוהל על ידי האגף לפיקוח הרב-תכליתי, בשיתוף אגפי התברואה והביטחון, פינו את הר הזבל שהצטבר במקום במשך שנים, כשהם מקפידים כי האגרנית תישאר רחוק מהמקום. לטענת הדיירים בבניין, האגרנית השתלטה על החצר המשותפת, בניגוד לחוק, ואחסנה במקום בגדים ישנים, גרוטאות ושני רכבים נטושים, ששימשו עבורה כמחסן. לבד מהנזק התברואתי, הציבה האגרנית בחצר הבניין גם מכשירי חשמל, שהיו מחוברים באופן פיראטי ומסוכן. לאחר עשרות תלונות על המפגעים ודוחות רבים שנשלחו לאגרנית, הורה ראש העירייה לגורמי הרשות לפנות את המפגעים בהקדם ולבצע מעקב שימנע את הישנות התופעה.
נציין כי לא מדובר במקרה בודד. לפני כחמישה חודשים דיווחנו כאן כי העירייה פינתה עשרות טונות של פסולת וגרוטאות שאסף אגרן בדירה ובחצר בית פרטי ברחוב קיש בשכונת שעריה.
רמי גרינברג: "פעלנו אל מול תופעת האגרנות המצערת והמסוכנת. אנחנו עושים זאת לטובת רווחת הציבור בנחישות וברגישות הנדרשת. אין ספק, שפינוי הפסולת יחזיר לתושבי האזור את איכות החיים המגיעה להם. אני מודה לצוותים על המבצע המורכב והחשוב".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה