חדשות פתח תקווה

הר הזבל יהפוך לאתר בילוי משפחתי

חדשות פתח תקווה22 במאי 2019    דקה אחת
0

בהשקעה של כמיליון שקל יהפוך אתר המזבלה העירונית למצפור, עם שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים, בסגנון פארק אריאל שרון בחירייה

הר הזבל יהפוך לאתר בילוי משפחתי
צילום: אלון חכמון

במשך שנים נותרו אתר המזבלה העירונית, תחנת המעבר לטיפול בפסולת והר הזבל הסמוך אליהם מפגע סביבתי הפולט ריחות לא נעימים. בימים האחרונים החלו עבודות בסביבת תחנת המעבר, ועל פי ראש העירייה רמי גרינברג, בתוך חודשים ספורים המקום יהפוך לאתר בילוי לכל המשפחה, תוך שהוא מהווה חלק אינטגרלי משטח הפארק העתידי המתוכנן.
במשך השנים הועלו מספר רעיונות להפיכת המפגע הסביבתי לאתר בילוי ופנאי. פעם אחר פעם הוגשו תכניות לבחינת ראשי העירייה, אולם איש לא הרים את הכפפה והוביל לשינוי המיוחל. בין השאר, הועלה רעיון להפיכת המקום לאתר סקי. גם אטרקציות נוספות עוררו תחילה התלהבות, אך נמוגו עם הזמן, עד שנדחקו הצדה והפכו לתוכניות מגירה שאיש לא פתח.
עתה ראש העירייה ניצל את העובדה שקבוצת אלון מבצעת בשיטת BOT את פרויקט קירוי תחנת המעבר והקמת קומת מבקרים ללימוד והסברה, כדי להוציא לפועל תכנית שתסלק לחלוטין את המפגע הסביבתי ותהפוך את אתר הזבל למרכז בילוי, בסגנון פארק אריאל שרון בחירייה.
"אנחנו מקימים מתחם חדש, שיכלול מצפור על שטח הר הזבל, המיועד לכל המשפחה. במסגרת הפרויקט, אנחנו משטחים חלק מהשטח לטובת דרכים ושבילי גישה, שיהפכו את המקום נגיש גם להולכי רגל ורוכבי אופניים. על ההר נציב פרגולות וספסלים לטובת המבקרים, משפחות ויחידים. העירייה משקיעה בפרויקט כמיליון שקל בשלב ראשון, והאתר ייפתח בתוך זמן קצר לרווחת הציבור", אמר גרינברג.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נתפסת, שילמת!

[video width="400" height="220" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/08/VIDEO-2020-08-04-13-14-01.mp4"][/video] לאחר שהתקבלו תלונות חוזרות ונשנות על שקיות אשפה המגיעות באורח פלא לכביש ברחוב מסוים בפתח תקוה,...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

מנהל חדש לשש שנתי בבן גוריון

חגי קרקו נבחר לתפקיד מנהל שש שנתי בן גוריון. חגי בוגר תכנית "אבני ראשה", בעל תואר שני M.Ed בניהול וארגון...

חדשות פתח תקווה5 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה