חדשות פתח תקווה

הקקנועים חוזרים

חדשות פתח תקווה15 בינואר 2020    דקה אחת
0

כדי להתמודד עם התלונות הרבות על צואת כלבים ברחבי העיר, מחזירה העירייה לפעילות את הקטנועים, שיסייעו באיסוף הגללים מהרחובות, הגנים והמשעולים • אי-איסוף גללי כלבים יגרור קנס בגובה 730 שקל

הקקנועים חוזרים
הקקנועים החדשים. יסתובבו בעיר באופן יזום ׀ צילום: דוברות העירייה

 

אחרי תקופה ארוכה, שבמהלכה הופסקה פעילות הקקנועים לאיסוף צואת כלבים, ולנוכח תלונות רבות שמתקבלות בעירייה בגין גללי כלבים הפזורים על המדרכות ובגינות ציבוריות, מחזירה העירייה לפעילות את הקקנועים, כולל ארבעה חדשים, שיפעלו ברחבי העיר וישאבו את צואת הכלבים שלא נאספה על ידי בעליהם.
כ-100 מתקני "שקי קקי" פזורים ברחבי העיר, ובהם שקיות לאיסוף הגללים, עבור בעלי הכלבים. בנוסף, בעיר פועלים 12 מתחמי כלבים, המתוחזקים על ידי אגף התברואה ומנוקים באופן שוטף שלוש פעמים בשבוע, לרבות הדברה נגד זבובים ונגד פרעושים. אולם מתברר שזה לא מספיק. על מנת לטפל במפגע, החליטו בעירייה לחדש את פעילות הקקנועים, שיסתובבו בעיר באופן יזום, על פי קריאות מוקד, ויאספו את צואת הכלבים מהרחובות, מהגנים והמשעולים, שאליהם לא יכולה להיכנס מכונת טיאוט.
בעירייה מציינים כי השימוש בקקנועים, שהופסק בעבר ומתחדש כעת, מצטרף לעשייה של העירייה על מנת לשפר את ניקיון העיר ולהגביר את האכיפה על מפרי החוק. מהעירייה נמסר: "חידוש פעילות הקקנועים בעיר יתרום לסילוק צואת הכלבים מהמרחב הציבורי. פיזרנו בעיר עשרות רבות של מתקנים עם שקיות לאיסוף גללים, ואנו ממלאים את המתקנים באופן תדיר. אין שום סיבה שבעלי הכלבים ישאירו את הצואה על המדרכה או השביל, ולא יאספו אחרי כלביהם. אי-איסוף גללי כלבים יגרור קנס בגובה 730 שקל".
סגן ראש העירייה וראש מִנהל שפ"ע, צדוק בן משה: "השימוש בקקנועים משני לעומת האכיפה בנושא, כלפי כל מי שאינו אוסף את גללי הכלבים. אשקיע את מרב מרצי בנושא האכיפה, לא נתפשר על כך".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה