חדשות פתח תקווה

הקורקינטים באים

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

בחברה לפיתוח מעריכים כי אחרי החגים יחל לפעול ברחבי העיר מערך קורקינטים חשמליים • גרינברג: "המערך החדש יפחית את זיהום האוויר, יקל על העומסים וישדרג את איכות החיים בעיר"

הקורקינטים באים
קורקינט | צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט

בחברה לפיתוח פתח תקוה מעריכים כי "מיד לאחר החגים יחל לפעול ברחבי העיר מערך הקורקינטים החדש". ארבעה חודשים לאחר שהועלתה הצעה בנושא לסדר היום בישיבת מועצת העיר, יוצאת העירייה בקול קורא לחברות המעוניינות להתמודד על זיכיון להפעיל שירות קורקינטים חשמליים ברחבי העיר לרווחת התושבים.
על פי ההצעה, הקורקינטים יפעלו במערך שיתופי, ללא תחנות עגינה, כך שכל רוכב יוכל להשאיל ולהשאיר את הכלי ברחבי העיר. זאת, במטרה להפוך את העיר לירוקה יותר, עם תחבורה זורמת יותר ופתרונות תחבורתיים זולים ונוחים יותר. כנהוג בערים אחרות בגוש דן, המערך יופעל בתשלום באמצעות יישומון. בתום השימוש, ינעל המשתמש את הכלי, והרוכב הבא בתור יוכל לקחת מהמקום שבו הושאר.
לנוכח בעייתיות שנחשפה בערים אחרות, שבהן נותרו מקבצי קורקינטים על המדרכות ולצדי הכביש, באופן המהווה מפגע סביבתי, תדרוש העירייה מהמפעילים שהכלים יושארו ברחבי העיר באזורים מורשים ומוסכמים מראש. בכניסה למסופי תחבורה ציבורית, כמו מסוף אוטובוסים ותחנות רכבת, מרכזי ספורט, בילוי ופנאי, מתחמי מופעים ואירועים, רחבות מבני משרדים וכדומה, יוגדרו על ידי החברה לפיתוח אזורים המיועדים לחניית קורקינטים. כמו כן, אחראי המפעיל בסוף כל יום לאסוף את הקורקינטים, להטעינם ולהשיבם לרחוב באזורים מוסדרים.
בחברה לפיתוח, שאחראית לפרויקט, מעריכים כי כבר אחרי החגים יוכלו התושבים ליהנות מקורקינטים חשמליים ברחבי העיר. ראש העירייה רמי גרינברג: "אנו פועלים לצמצום עומסי התנועה, לצד מציאת פתרונות ירוקים ויעילים לתושבי העיר. הפעלת מערך הקורקינטים החשמליים הוא פתרון מצוין לשילוב בין הדברים. אני מאמין שהמערך יפחית את זיהום האוויר, יקל על העומסים וישדרג את איכות החיים בעיר. פתח תקוה מצטרפת לקבוצת ערים מרכזיות בעולם, שבהן פועלים כלי תחבורה חשמליים לרווחת הציבור".
מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה, לירון גולדנברג: "אנו עושים הכל כדי שהמערך יפעל בהקדם האפשרי וייתן מענה תחבורתי מיטבי לתושבי העיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תקציב העירייה לשנת 2020: כ-2 מיליארד שקל

בישיבת המועצה הקרובה תתבקש מועצת העיר לאשר את הצעת ראש העירייה רמי גרינברג לתקציב העירייה עבור שנת 2020, שיעמוד על...

חדשות פתח תקווה13 ביולי 2020    3 דקות
0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה