חדשות פתח תקווה

הצתה מאוחרת

חדשות פתח תקווה26 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

המשטרה פענחה שני מקרים של הצתה של ארונות קודש בעיר - בבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון ובבית הכנסת שבבית החולים בילינסון • כתב אישום הוגש נגד תושב ראש העין (37), החשוד גם בהצתת ארון הקודש בבית כנסת בעירו

הצתה מאוחרת
בית הכנסת בבילינסון אחרי ההצתה. הנאשם פעל באותה שיטה ׀ צילום: דוברות המשטרה

משטרת פתח תקוה פענחה שני מקרי הצתה של ארונות קודש, האחד בבית הכנסת הגדול בעיר, והשני במתחם בית החולים בילינסון, וכן אירוע הצתה נוסף בראש העין. בחמישי שעבר הגישה פרקליטות מחוז המרכז כתב אישום כנגד תושב ראש העין ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגדו.
כזכור, ב-30 באוגוסט השנה התקבל במשטרה דיווח על שריפה בבית כנסת שבבית חולים בילינסון בעיר. מחקירת המשטרה עלה כי הנאשם נכנס לבית הכנסת, אחז בנייר שמצא במקום, והצית אותו באמצעות גפרורים. מיד לאחר מכן, הצית הנאשם באמצעות הנייר הבוער את הפרוכת של ארון הקודש ועזב את המקום. כתוצאה מההצתה, נשרפו ארון הקודש, ספרי תורה, פרוכת הארון ושטיח שהיה בסמוך.
לאחר שנאספו צילומי מצלמות האבטחה בבית החולים, נעצר חשוד בביצוע המעשה, והוא הובא לחקירה בתחנת המשטרה בעיר. כבר בראשית החקירה עלה החשד, שלפיו החשוד קשור לשני מקרי הצתה נוספים, האחד מיום שישי 2 באוגוסט, שבו, על פי החשד, נכנס לבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון שבמרכז העיר, ובאותה שיטה בדיוק, הצית נייר ובאמצעותו הצית את הפרוכת של ארון הקודש ועזב את המקום. כתוצאה מההצתה, נשרפו פרוכת ארון הקודש ורצפת העץ שהייתה מתחתיו. לארון הקודש.
אירוע נוסף נרשם ב-6 ביוני, אז הגיע הנאשם לבית כנסת ברחוב יהודה הלוי בראש העין. כשהמקום היה סגור, הוא נטל נייר טואלט, שפך עליו שמן והצית אותו. באמצעות הנייר הדולק, הצית את דלת הכניסה של בית הכנסת ועזב את המקום. כתוצאה מההצתה, נשרפו החלק התחתון של דלת הכניסה ושטיח גומי שהיה במקום.
במשטרה מציינים כי הנאשם (37), תושב ראש העין, נעצר כבר ביום ההצתה בבית הכנסת שבבית החולים בילינסון, ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בעיר.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה