חדשות פתח תקווה

"הפיטבול זינק על הכלב שלי ותקף אותו"

חדשות פתח תקווה13 בדצמבר 2018    3 דקות
1

תושב העיר שניסה להציל את הכלב של אמו משיניו של פיטבול אימתני כמעט שילם בחייו: "התרענו כבר כמה פעמים במשטרה, דיווחנו על הכלב הזה אבל לא עשו שום דבר"

"הפיטבול זינק על הכלב שלי ותקף אותו"
התושב שהתעמת עם הכלב. "מה היו עושים אם ילד היה נתקל בכלב?" ׀ צילום: באדיבות המשפחה

הסיפור הזה יכול היה להסתיים אחרת, עם מראות הרבה יותר קשים ואפילו עם תוצאות חמורות הרבה יותר, אם ילד קטן או אדם מבוגר היו נמצאים בסביבת רחוב פרישמן ברביעי שעבר בשעות הערב, כשכלב פיטבול גזעי הסתובב עצמאית, ללא בעליו, נטול רסן, מחסום ורצועה, בחדר המדרגות של אחד הבניינים.
באותה שעה ירד פ' (שמו המלא שמור במערכת) לעשות סיבוב עם הכלב של אמו, וגם הוא לא נערך למפגש הזוועתי והאכזרי הזה עם כלב הפיטבול שמחזיק אחד השכנים.
ללא כל התגרות מצדו או מצד כלבה של אמו, התנפל לפתע הפיטבול על הכלב, נעץ את שיניו במספר מקומות בגופו ונעל אותן בעוצמה כשהוא מסב לכלב חתכים עמוקים ומסכן את חייו.
פ', גבר בריא גוף, ניסה להציל את הכלב הקטן וכמעט שילם בחייו. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זה היה ילד קטן, אמא שלי או אדם מבוגר. כלב הפיטבול זינק על הכלב שלנו והחל לנשוך אותו באכזריות כשהכלב מיילל מכאבים. תוך שניות החלטתי להיאבק בפיטבול על מנת להניסו ולהציל את חיי הכלב של אמא. הפיטבול החל לתקוף אותי ונשך אותי בכפות הידיים אבל המשכתי להיאבק בו עד שהוא ברח", משחזר פ'. "זה כלב מסוכן שהסתובב חופשי ללא מחסום או רצועה, ובמזל גדול אני הייתי שם, כי בכל זאת אני לא אדם קטן. זו לא פעם ראשונה שהבחור שמחזיק בכלב הזה בשנה האחרונה נותן לו להסתובב ככה. התרענו כבר כמה פעמים במשטרה, דיווחנו על הכלב הזה, אבל לא עשו שום דבר. מה היו עושים עכשיו אם ילד או קשיש היו נופלים למפגש הזה עם הפיטבול? איך קורה שאדם כזה מחזיק כלב כזה כשכל השכונה מתלוננת?".
בעלת הכלב שנפגע, ס' (שמה המלא שמור במערכת), רותחת מזעם. "זה היה נגמר ברצח של הכלב שלי. תראה את התמונות, מה הפיטבול עשה לו. אם הבן שלי לא היה במקום, הוא היה הולך. אם זה היה מישהו אחר, אפילו אני, הסיפור היה שונה לחלוטין. התרענו כמה פעמים על השכן הזה ועל הכלב, אבל אף אחד במשטרה לא עשה שום דבר. הכלב שלי נזקק לניתוחים שעלו 10,000 שקל כדי להציל את חייו. איזה מסכן, כמה הוא סבל. אסור להחזיר לבחור הזה את הכלב, פשוט אסור".
הכתובת על הקיר
שכנים נוספים הקדימו בתלונות על השכן והכלב. "אני התלוננתי באופן אישי במשטרה מספר פעמים", מציינת נ' (שמה המלא שמור במערכת), בעלת דירה במקום. "עד לפני מספר שבועות עוד התגוררתי כאן, ואני עדיין בעלת דירה פה. לפני מספר חודשים חייגתי למשטרה ותיארתי אירוע שאני עדה לו כשהבחור שגר כאן הכה לכאורה את הפיטבול בתוך הבית. שמעתי צרחות ויללות של הכלב. ראיתי רק את פלג גופו של השכן ודיווחתי מיידית למשטרה, אבל שם אמרו לי שכל עוד אני לא רואה את ההתעללות פיזית, אז אני לא יכולה להתלונן והם לא יכולים לעשות שום דבר. נותרתי המומה, מה היה קורה אם מהדירה היה נשמע קולו של ילד שזועק מכאב? האם השוטרים לא היו מגיעים?".
ל"המקומון" נודע כי המחזיק בכלב נחקר במשטרה באזהרה בעקבות האירוע החמור ובכוונת המשטרה למצות עמו את הדין.
מהמשטרה נמסר: "הוגשה תלונה ונסיבות האירוע נבדקות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • אזרח מוטרד
    לא מבין למה אלון חכמון הוא העיתונאי היחיד במקומון פת

    אין עיתונאים אחרים? והכל מוטה מידי בעד גרינברג