חדשות פתח תקווה

הפגנת הגננות

חדשות פתח תקווה23 בפברואר 2020    3 דקות
2

"אין לנו כלים להתמודד" קוראות הגננות ומבקשות הנחייה וסיוע כדי לקבל כלים למגר את האלימות מהגנים

הפגנת הגננות
צילום אלון חכמון

בעקבות השעיית הסייעות והגננת, אחרי שהתפרסמה הקלטת בה פנתה הגננת באלימות כלפי ילדי הגן. התכנסו ברגעים אלה (ראשון 23/2) כמאה גננות וסייעות מרחבי גני הילדים העירוניים בעיר להפגנה מול העירייה.

הגננות, מבקשות לציין כי הן מגנות בכל תוקף את ההתנהגות הפסולה ופגיעה בילדים על ידי הצוות החינוכי. אולם, הן טוענות שלא מוקצים תקציבים ואין סיוע שיאפשר להן להתמודד כראוי עם התפוסה המלאה, עם גנים מפוצצים בילדים, העדר כח אדם ואלימות גואה בגנים, של הילדים כנגד עצמם וכנגד הצוות.

הגננות טוענות כי הן מצפות מהעירייה ש"במקום לעשות קמפיינים תקשורתיים על עוד דשא סינטטי, תנו תקציב ומשאבים לפסיכולוגים לגננות והסייעות ולכח אדם, יש המון מקרים של אלימות כלפי הצוות" ולדבריהן אין להן כלים להתמודד: "יש להוקיע מצב של גננת או סייעת שפוגעת ילדים ומקוות שלא יהיו מקרים כאלה, אבל כדי להימנע ממקרים כאלה חייבים להבין שמדובר בגנים מפוצצים והאחריות היא אך ורק על הגננות והסייעות. די תפסיקו עם הקמפיינים מסביב ותתיחסו לעיקר. תנו לנו כלים להתמודד עם הילדים".

אש העירייה רמי גרינברג ירד אל הגננות והתקבל בקריאות "נשבית את הגנים ולא מפחדים".
"בואו נקליט , בואו נקליט". הגננות זועמות, " לא רצית לפגוש אותנו . סירבת לשמוע אותנו. נתת גיבוי להורים. אתה לא בית משפט. אותי נשכו ילדים ולא קיבלתי גיבוי".

הגננות מסרבות להרגע וההפגנה סוערת: "באנו להשמיע"

גרינברג: "אם אתם רוצים להעלות צוות אליי לשיחה במשרד זה אפשרי. אם אתם רוצים להקשיב זה בסדר".

גננת ברמת ורבר. "כשאני מגיעה לאשכול ורואה אבא פורם יוטה כדי לצלם ואני שואלת מה מעשיו הוא עונה לי ' רון כץ, שלח אותי להביא הוכחות'. תכבדו את אנשי החינוך . אל תתנהגו באלימות לגננות ".
ראש העירייה: "בכל מקום אנחנו אומרים שאתם חוד החנית". הגננות לא מפסיקות ומטיחות האשמות על היחס כלפיהן.

ראש העיר רמי גרינברג שוחח ביום שישי האחרון עם יו"ר תא הגננות בפתח תקוה וכן עם מקבץ גננות העובדות בעיר וביקש לקיים פגישה בנושא יחד עם נציגות הסייעות. זאת במטרה להרגיע את הרוחות ולחשוב יחד איך מבטיחים כי בטחון ההורים באנשי הצוות בגנים לא יפגע לאור המקרה האחרון. נציין כי בהמשך למקרה שנחשף באחד מגני העירייה, בוצעו פעולות נקודתיות בגן וכן נקבעו נהלים מערכתיים במטרה למנוע הישנות מקרים מעין אלו. מדובר בפעולות שנעשו לטובת כלל המערכת, לרבות הגננות, הסייעות, ההורים וכמובן גם תלמידי הגנים. פעילות ראש העיר בנושא תמנע עימותים מיותרים בין אנשי הצוות בגנים להורים וכן תבטיח כי אנשי הצוות המסורים בגנים, שהם הרוב המכריע, יקבלו את המעמד המתאים ויישמר הניהול התקין והאמון בין הצדדים.

כפי שהודגש באיגרת שנשלחה ביום חמישי האחרון לגננות ולסייעות, ראש העיר רואה בהן כחוד החנית של מערכת החינוך העירונית ומוקיר תודה והערכה רבה על עבודתן. הגננות והסייעות הן נכס חשוב לרשות, להורים ובעיקר לתלמידים וראש העיר לא ייתן שיפגע מעמדן בקרב הציבור ויעשה הכל כדי שתקבלנה את המעטפת המשלימה לה הם זקוקות במסגרת עבודתן.

גננת מציגה סימני נשיכה שקיבלה מילד בגן

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • בלי בושה
    לא יאומן

    במקום למחות על הקלטה או צילום צריכים להתרכז בעבודה טובה והתאמת הצוות לעבודה עם ילדים!! בכל גן פרטי יש כבר מצלמות הצוותים מקבלים את זה בהבנה כי אין להם מה להסתיר! ההורים כבר לא סומכים על המערכת לאור ריבוי המקרים והתעללויות בילדים חסרי ישע!!!

  • ענת
    מה עם הסיעות ?

    כאילו שסיעות לא חוטפות למה הן לא מפגינות? הן חסינות?