חדשות פתח תקווה

העירייה תשלם הוצאות משפט על סך 20 אלף שקל לדויד שמש

חדשות פתח תקווה2 בספטמבר 2020    2 דקות
0

גבאי בית הכנסת עתר לבית המשפט המחוזי מרכז, במטרה למנוע הריסת מבנה יביל, ששימש עד לאחרונה כבית כנסת ברחוב משה אויערבך • בית המשפט הוציא צו ביניים עד לדיון בעתירה

העירייה תשלם הוצאות משפט  על סך 20 אלף שקל לדויד שמש
המבנה. פעולה בלתי חוקית | צילום: אלון חכמון

עיריית פתח תקוה חויבה לשלם הוצאות משפט על סך 20 אלף שקל לדויד שמש, גבאי בית הכנסת בכפר גנים ג'. שמש עתר לבית המשפט המחוזי מרכז, נגד העירייה ושלושה בעלי עניין נוספים, במטרה למנוע הריסת מבנה יביל ששימש עד לאחרונה כבית כנסת ברחוב משה אויערבך.
מדובר בסכסוך שהחל אחרי שהעירייה החליטה לממש הסכם שנחתם עם עמותת בית הכנסת. לפיו, עם קבלת טופס 4 למבנה קבע חדש, העמותה מתחייבת להרוס את המבנה היביל ולהשיב את השטח לעירייה.
לפני כחודשיים החליטה העירייה כי היא רשאית להיכנס לנעליה של העמותה, מאחר שזו, לכאורה, לא הרסה את המבנה. אל השטח הגיעו קבלנים מטעם העירייה והחלו לבצע את ההריסה בעצמם.
שמש הגיש עתירה בהולה לבית המשפט, ובה טען כי העירייה נוהגת כבריונית ועושה דין לעצמה. משכך, הוא מבקש לעצור את ההריסה ולאפשר לו שימוש במבנה.
בית המשפט קיבל את הבקשה חלקית ועצר את ההריסות, אך עד לקבלת ההחלטה השלימה העירייה את הריסת תוספות הבנייה שבוצעו לפני שנים, כטענת שמש.
השבוע קיבל בית המשפט המחוזי את העתירה, ובהחלטתו כתב השופט צבי דותן, כי הוא מוציא צו ביניים עד לדיון בעתירה הראשית. כמו כן, הוא אוסר כל שימוש במבנה או בנייה של תוספות.
השופט דותן פתח את החלטתו וקבע: "העירייה שלחה ביום ה-24.6.2020 טרקטור ופועלים להרוס את המבנה נשוא הבקשה שלפניי. זאת ללא כל צו שיפוטי או צו מינהלי, או אסמכתא חוקית מכל סוג שהוא. עד היום גם לא הוברר מי נתן את ההוראה".
השופט התייחס לצו מבנה מסוכן שעליו חתם לכאורה ראש העירייה להריסה מיידית, אלא שלדבריו: "המבנה היביל עומד על תילו כבר שנים רבות, וככל הידוע מעולם לא הייתה טענה כי הוא מסוכן".
תושבי השכונה הביעו תמיהה לגבי ההחלטה, שכן בית המשפט הטיל הוצאות משפט על שלושה ועדי בתים שהתלוננו על רעש מהמבנה. "לא יעלה על הדעת שקונסים לכאורה דיירים על תלונה שהם מגישים בגין הקמת רעש ממבנה ללא היתר. אנחנו מקווים שזו החלטת ביניים ושבהחלטה הסופית התוצאות יהיו שונות", הם אומרים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עלייה בשיעור הזוגות הנרשמים לנישואים

עלייה בשיעור הרישום לנישואים במהלך שבעת החודשים האחרונים בהשוואה לשנה שעברה. העלייה נאמדת בכ-47% לעומת אשתקד. החל מל"ג בעומר, שמתקיים...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות
0

הגיעו לכבות שריפה וגילו מעבדת סמים

בשריפה שפרצה בארון חשמל בבניין מגורים ברחוב אנדרסן פינת שרת חולצו שני לכודים. על השריפה, שהחלה בחדר המדרגות בקומה העליונה,...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה