חדשות פתח תקווה

העירייה קיבלה "פיל לבן"

חדשות פתח תקווה13 בינואר 2020    3 דקות
0

אחרי סכסוך רב שנים הגיעו העירייה וקופת חולים כללית להסדר לפיו, בין השאר מבנה "הפיל הלבן" שבנייתו הופסקה לפני שנים, יעבור לרשות העירייה ויהפך בעתיד למבנה ציבור

העירייה קיבלה "פיל לבן"
קרדיט צילום עיריית פ"ת

אחרי שנים בהם התנהל סכסוך משפטי בין עיריית פ"ת לבין שירותי בריאות כללית, הוסכם במסגרת המשא ומתן שניהל ראש העיר רמי גרינברג מול בכירי הכללית, כי הקופה תרכוש את חלקה של העירייה על הקרקע של בי"ח השרון בעלות 60 מיליון שקל. מבנה הפיל הלבן שנמצא בסמוך יישאר בידי העירייה וישמש בעתיד כמבנה ציבור. כמו כן הוסכם כי הכללית תשכור מהעירייה את מתחם בי"ח "בית רבקה" בעלות של 500,000 שקל לחודש.

בין העירייה לבין שירותי בריאות כללית, המנהלת ומפעילה מספר בתי חולים בפ"ת, וביניהם "השרון" ו"בית רבקה", קיים סכסוך משפטי ארוך שנים, באשר לזכויות הקנייניות בהם. במהלך השנים הגיעו הצדדים לפשרות והסכמות שונות כגון שהכללית תשלם לעירייה סכום שעמד על סך של 200,000 $ לשנה שאותם היה על העירייה להשקיע באחזקת בתי החולים הללו.

בתובענה שהוגשה לביהמ"ש המחוזי בשנת 2014 טענה הכללית כי היא זו הזכאית להירשם כבעלת הקרקע עליה בנוי בי"ח "השרון". בהמלצת בימ"ש המחוזי בלוד, הועברה התובענה להליך גישור אשר במסגרתו ניהל ראש העיר רמי גרינברג משא ומתן אינטנסיבי מול בכירי הכללית באשר לגובה הסכום שישולם לרשות. בעקבות כך, הוסכם לאחרונה בין הצדדים כי העירייה תמכור לכללית בסכום של 60 מליון שקל את חלקה ביתרת זכויות הבעלות במקרקעי ביה"ח השרון, למעט המבנה הקרוי "הפיל הלבן" ברחוב כץ – שנמצא בסמוך לבי"ח.

ראש העיר עמד על כך כי מבנה "הפיל הלבן" שהוא עצמאי ונפרד ממתחם בי"ח "השרון" ישאר בחזקתה ובבעלותה של הרשות ע"מ להכשירו ולהשמישו למטרות ציבוריות עירוניות. כמו כן הוסכם כי הכללית תמשיך לשכור מהעירייה את מתחם בי"ח "בית רבקה" בדמי שכירות ראויים בשווי של 500,000 שקל לחודש.

ראש העיר, רמי גרינברג: "היה לנו חשוב לסיים את הסאגה המשפטית שנמשכת כבר עשרות שנים. אני שמח על ההסכם שנחתם, שכן, מדובר בכסף שהרשות זקוקה לו כדי להמשיך ולפתח את העיר בכל התחומים. לצד זאת, התעקשתי שמבנה הפיל הלבן יישאר בידי הרשות וישמש בעתיד את תושבי האזור. פתח תקוה בדרך להיות המטרופולין החזק באזור ואין ספק כי ההסכם שנחתם הוא אבן דרך משמעותי לקראת היעד."

אחרי למעלה משני עשורים ה"פיל הלבן " ברחוב כץ יועברו לרשות העירייה וישמש כמבנה ציבור. בשעתו, בנתה הקצתה העירייה לקופ"ח כללית את השטח היקר לטובת הקמתן של מרפאות חוץ חדשות עבור בית חולים השרון שבסמוך. בנייתו של השלד שתוכנן בצורה מרשימה , הסתיימה כאמור לפני יותר משני עשורים אלא שחלופת הנהלה בקופ"ח כללית הקפיאה את השלמתו של המבנה . מאבקים פנימיים וכוונה לסגור את בית חולים השרון ולאחר מכן תוכנית להפוך אותו למרכז אשפוז יום ומרפאות חוץ בלבד, העלו רעיון שמשרדי הנהלת הקופה יועברו למבנה שהפך ל"פיל לבן", אלא, שהעירייה התנגדה למהלך בתוקף שכן לא לשם אושרה הקצאה לקרקע ששוויה נאמד במיליוני שקלים. כאמור, עתה הגיעו הצדדים לסיכום

תגובת קופת חולים כללית: ההסכם יחזק ויעצים את השירותים הרפואיים שאנו מספקים לתושבי פתח תקוה והסביבה

"כללית מברכת על הגעה לנוסח הסכם הפשרה, אך נציין כי בשל העובדה כי ההסכם מטיל על כללית הוצאות נוספות בגובה שישה מיליון שקלים פלוס מע"מ לשנה (שכר דירה בית רבקה), הנושא יצטרך להיות נידון במסגרת הדיונים על הסכמי הייצוב מול האוצר.
"עם יישומו של ההסכם, תועבר כאמור לידי כללית בעלות מלאה על מתחם בית חולים השרון. אנו רואים במהלך הזדמנות לחזק ולמנף את השירותים הרפואיים המקצועיים שכללית מעניקה לרווחת תושבי פתח תקוה, עיר המונה חמישה בתי חולים מקבוצת כללית ו-24 מרפאות הפזורות בשכונותיה הרבות והמתפתחות, כאשר בחודשים הקרובים תיפתח המרפאה ה-25 שלנו בעיר, הנבנית בימים אלה בשכונת נווה גן".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה