חדשות פתח תקווה

העירייה נגד תכנית סירקין

חדשות פתח תקווה5 בינואר 2020    דקה אחת
0

העירייה הגישה עתירה מנהלית נגד הוועדה הארצית לתכנון ובנייה ורשות מקרקעי ישראל, בטענה שמגלגלות לפתחה את ההתמודדות עם השלכות התכנית שאותה כינו "קטסטרופה"

העירייה נגד תכנית סירקין
מחאת תושבים בסירקין. "תולדה של הליך תכנוני פגום" ׀ צילום: ירון קדושים

 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה והעירייה יוצאות למאבק נגד קידומה של תכנית סירקין, כפי שהציעה הוועדה הארצית לתכנון ובנייה. בעירייה דורשים מרשות מקרקעי ישראל לחתום על כתבי שיפוי בכל מקרה של תביעה, אם תוגש על ידי בעלי קרקעות פרטיות, שהשטחים שבבעלותם יופקעו או שייעוד הקרקע שבבעלותם ישתנה מחקלאי לעסקי.
בעתירה המִנהלית שהגישו לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, דורשות הוועדה והעירייה שמתכנני הפרויקט ישלבו כבר עתה את הפתרונות למצוקה התחבורתית העלולה להיווצר עם אישור התכנית הכוללת. בנוסף, הן דורשות מבית המשפט לבטל את התכנית, כיוון שהיא "חורגת ממתחם הסבירות ומהווה תולדה של הליך תכנוני פגום".
העותרות מציינות, כי הן לא מתנגדות לעצם התכנית של הרובע החדש במתחם סירקין. לטענתן, "על מזבח מהירות אישורה של הבנייה האדירה המתוכננת, הוקרבו עקרונות יסוד של המשפט המִנהלי ועקרונות יסוד תכנוניים, שאם לא יתוקנו, תהיה זו בכייה לדורות לעיר ולסביבותיה וקטסטרופה תחבורתית".
עוד נטען כי היזמים נהנים משיווק אלפי דירות ומתשלום דמי השבחה מופחתים לעירייה, אך מנגד מגלגלים לפתחן של העותרות את הסיכון הכספי שבהתמודדות עם תביעות, כשעל העירייה מוטלת האחריות לנהל את הליך ההפקעה מול בעלי זכויות וקורבנות תכנוניים נוספים של מהירות ודורסנות תכנון רובע סירקין.
לטענת העותרות מדובר בשטח עירוני, שתוכנן במקור כפארק לשימושים ציבוריים. "סופה של חורשת דדו, שנקבעה לשימור – להידרס ולהיכחד". העותרות מציינות כי מדובר "בתכנון לקוי, הרואה לנגד עיניו את שיקול היעילות בטווח הקצר, שתוצאותיו לרובע סירקין ולעיר תהיינה קשות ומרות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה