חדשות פתח תקווה

העירייה ביטלה את כנס העבודה-גשר בעיר

חדשות פתח תקווה5 בספטמבר 2019    2 דקות
0

ממלא מקום מנכ"ל מקפ"ת הודיע למפלגה, כי לא תוכל לקיים את הכנס הפוליטי באולם השייך לחברה העירונית • עתירה בנושא הוגשה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית * בעקבות פנייה לביתהמשפט הוחלט על קיום הכנס באולם שרת בעיר

העירייה ביטלה את כנס העבודה-גשר בעיר
׀ צילום: אבשלום ששוני

העירייה ומקפ"ת נדרשו להשיב לעתירה שהגישה ביום שני רשימת העבודה-גשר, בראשות עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס, ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית והמשנה לנשיאת בית המשפט העליון השופט חנן מלצר, בעניין החלטה שקיבלו, שלא לאפשר את השכרת אולם "שרת" לטובת כנס פוליטי של המפלגה.
על פי העתירה, סוכם בין הנהלת האולם שבבניין העירייה לרשימת העבודה-גשר, על השכרת האולם ביום חמישי הקרוב (5.9), בתמורה ל-3,500 שקל. אלא שביום חמישי שעבר הודיע ממלא מקום מנכ"ל מקפ"ת כי האירוע יבוטל, וכי החוזה מצדן של העירייה ומקפ"ת לא נחתם, ומכאן שלא התקיימה עילת ההתחייבות בין הצדדים. בעתירה טוענת רשימת העבודה-גשר, באמצעות בא כוחה עו"ד עמרי שגב, כי לא רק שמקפ"ת השכירה את האולם לכנסים פוליטיים, אלא שהיה זה ראש העירייה רמי גרינברג, שעשה שימוש במשאב הציבורי לטובת כנס של סיעת הליכוד. לדבריו, בכנס של העבודה-גשר כבר הושקעו אלפי שקלים בפרסום, והוזמנו אורחים, כך שביטולו יגרום נזק לרשימה.
השופט מלצר הורה לעירייה ולמקפ"ת להשיב לעתירה בהקדם. לדברי גרינברג, "בישיבת המועצה האחרונה העברנו החלטה להקמת חברה עירונית במקום יצור הכלאים שניהל את מקפ"ת, לאחר סיום ההתקשרות עם החברה למתנ"סים. עד הקמתה, הנחו היועצת המשפטית לעירייה וגזברית העירייה כי לא יוכלו להעביר תקציבים למקפ"ת, בשל המצב המשפטי של התאגיד, וזאת על בסיס פנייה של משרד הפנים. בנסיבות אלה, הופסקה הפעילות באולם 'שרת', שכל תקציבו ממומן מכספי העירייה.
"בין העירייה ומקפ"ת לרשימת העבודה-גשר לא נחתם הסכם בשום אופן. פניות נוספות של סיעות אחרות לקיים כנסים פוליטיים בחודש וחצי האחרונים נדחו על ידי העירייה ומקפ"ת בשל אותה החלטה, כך שלא מדובר במקרה חריג או שונה. הכנס שקיימה סיעת הליכוד נערך לפני יותר מחודשיים, עוד בטרם התקבלה אותה החלטה, והוא לא מהווה דוגמה. לפנים משורת הדין, הציעה העירייה לרשימת העבודה-גשר לשכור את אולם מופ"ת הנמצא בסמוך ובאותן עלויות, אך הצעתה נתקלה בסירוב".

עדכון המקומון: בעקבות פניית מפלגת העבודה,  קבע בית המשפט על קיום האירוע כסדרו. באולם שרת בעיר

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה