חדשות פתח תקווה

העיריה ביקשה להקדים דיון מול מפעלי טביב ואקוכם

חדשות פתח תקווה4 בנובמבר 2019    3 דקות
0

בעקבות פרסום דו"ח זיהום האוויר, ביקשה העירייה להקדים דיון בתביעה שהגישו נגדה המפעלים טביב ואקוכם

העיריה ביקשה להקדים דיון מול  מפעלי טביב ואקוכם

העירייה באמצעות בא כוחה עו"ד יחזקאל ריינהרץ, ממשרד עורכי הדין פריש, שפרבר, ריינהרץ ושות', הגישה היום לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד בקשה להקדמת הדיון בעתירה שהגישה חברות טביב ואקוכם כנגדה וזאת בהסתמך על דו"ח הניטור של חברת אטמוספייר שנחשף לראשונה ב"המקומון פתח תקווה".

בנוסף פנה ראש העירייה רמי גרינברג אל המשרד להגנת הסביבה בבקשה לעשות שימוש בסמכותו ולהורות על הפסקת השימוש במפעלי טביב ואקוכם.

בבקשה אליה צורפו תצהירים של ראש העירייה רמי גרינברג, ומנהל אגף רישוי וביקורת עסקים נטען כי החברות שהגישו את העתירה הפרו תנאים ברשיון העסק. עוד נטען כי בדו"ח שבידי העירייה נחשפים ליקויים לרבות חריגות חוזרות ונשנות של מערכי פליטה של בוטדיאן שהינו חומר מסרטן , לא מועברים נתוני איכות אויר מתחנות הניטור לאגף איכות הסביבה בעירייה, ויש הפרה של תנאי היתר רעלים.

בנוסף פנה ראש העירייה גרינברג, אל ד"ר צור גלין ראש אגף איכות אוויר ושינוי אקלים במשרד להגנת הסביבה כשהוא מציין על חריגה מערכי איכות אוויר. במכתבו מציין גרינברג. "מזה תקופה ארוכה שחלק ניכר מתושבי שכונת אם המושבות סובלים ממפגעי ריח וזיהום אוויר חמורים ביותר . מפגעים אלה מתרחשים לעיתים תכופות בשעות שונות של היום ובתקופות שונות של השנה. נוכח קרבתה של תחנה מעבר לטיפול בפסולת מסוכנת המופעלת על ידי חברת טביב ומפעל אקוכם הצמוד לו העוסק אף הוא בפסולת מסוכנת לשכונת אם המושבות ותלונות רבות המלמדות על מפעלים אלה כמקור למפגעי הריח, ערך המשרד להגנת הסביבה מספר בדיקות ניטור אוויר בסמוך למפעלים ובשכונת אם המושבות".

ראש העירייה מציין כי לאחרונה נערכה בדיקה מקיפה שהעלתה חריגות בפרמטרים המותרים על ידי המשרד להגנת הסביבה ובין היתר חריגה בחומר מסוג בוטדיין שהינו מסרטן ואשר חשיפה אליו עלולה להביא לסיכון בריאות הציבור לכאורה. לטענתו, הגם שבעבר נטען על ידי המשרד כי לא ניתן לשייך את החומר למפעלים "עתה קובע הדו"ח שהועבר לעירייה כי ניתן לעשות כן".

עוד מוסיף ראש העירייה ומציין. "לאור האמור אין ספק כי בעקבות פעילות מפעלי טביב ואקוכם נגרמות חריגות מערכי איכות האוויר הקבועים בדין ונגרמים מפגעי זיהום אוויר וריח חמורים ביותר. אשר על כן ולאור העובדה כי מפעל אקוכם נחשב כמקור פליטה נבקשך לעשות שימוש בסמכויותיך לחוק אוויר נקי למניעה של זיהום אוויר הנגרם ממפעל טביב ואקוכם ולהפסקת השימוש במפעלים אלה הגורם לזיהום".

הנהלת טביב דוחה מכל וכל את הטענות הקושרות את החברה למפגעים. ההוכחות לתקינות פעילותה של החברה שבו ועלו בעשרות הדוחות אותם חיברו גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד להגנת הסביבה במהלך השנים האחרונות. דוחות אלה, אשר מונחים גם בפני פרנסי העיר קובעים חד משמעית כי אין כל רבב בפעילותה של טביב אשר הקפידה כל העת על שמירת תקני איכות הסביבה המחמירים ביותר. צר לנו שמפעל האחראי לפרנסת 500 משפחות, תושבות פתח תקוה ניקלע למאבק פוליטי על לא עוול בכפו.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה