חדשות פתח תקווה

העותרים הפסידו

חדשות פתח תקווה20 בינואר 2019    2 דקות
0

בית המשפט דחה עתירה של דיירים ברחוב הפרטיזנים לבטל הפקעות שנרשמו לטובת העירייה • השופטת שניהלה את הליך הגישור מתחה ביקורת נוקבת על התנהלותו של העותר המרכזי

העותרים הפסידו
השטח המדובר. הרישום בוצע כבר בשנת 2002 ׀ צילום: אלון חכמון

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד בשבתו כבית משפט לעניינים מִנהליים, דחה ביום שני עתירה שהגישו שלושה מתושבי רחוב הפרטיזנים בשכונת כפר גנים לבטל הפקעות לטובת העירייה.
השופטת בדימוס זהבה בוסתן, שניהלה את הליך הגישור בעתירה, מתחה ביקורת נוקבת על התנהלותו של העותר המרכזי – עו"ד סיני גלבוע, לשעבר מ"מ ראש העירייה.
כזכור, חשף "המקומון" במאי 2018 את דבר העתירה, שבעטיה עצרה החברה לפיתוח בהנחיית העירייה את העבודות בגינה הציבורית המוקמת בין הרחובות הפרטיזנים, ויצמן ובן גוריון בשכונת כפר גנים ג'. בחברה לפיתוח, כפי שציינו בעבר, התעלמו לכאורה מתב"ע מאושרת ומעצם ההתחייבות שעליה חתם לפני שנים אחדות עו"ד גלבוע ושלפיה הוא אמור להחזיר את השטח שבחזקתו ושייעודו חקלאי והופקע לטובת הקמת שבילים ודרך מעבר בגינה האמורה.
מדובר בשטח של 800 מ"ר שסיפח העותר אליו, וחרף התחייבותו דרש להשאירו בידו בטענה כי השטח לא יועיל לציבור וכי הקמת השבילים בסמוך לבית העותרים תגרום לרעש ומטרד.
חרף פניות של מנהלת אגף הנכסים בעירייה, עו"ד צילה גרינהויז, להשיב את הקרקע שהופקעה לחזקת העירייה, ניסו שלושת העותרים להתעלם מהפניות אליהם והמשיכו להפעיל לחץ על העירייה לביטול ההפקעה.
גם עם חילופי השלטון ביקש עו"ד גלבוע מראש העירייה הנוכחי רמי גרינברג להקפיא את ההליך ולבקש מבית המשפט שלא ייתן החלטה בעתירה ובהליך הגישור, אלא שעמדת העירייה נותרה בעינה.
כאמור, השבוע פרסמה השופטת בדימוס זהבה בוסתן את החלטתה בפסק דין, שלפיה היא דוחה את העתירה, וחייבה את העותרים לשלם לעירייה ולרשם המקרקעין 30 אלף שקל לכל אחד בגין הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.
בהחלטתה ציינה בוסתן כי מרבית הטענות שהעלו העותרים היו ידועות זמן רב לפני הגשת העתירה ולמרות זאת הם השתהו בהגשתה. "דומה שאין צורך לרשום את עוצמת השיהוי האובייקטיבי והשיהוי הסובייקטיבי שנגרמו כתוצאה מחלוף הזמן. טענת בא כוח העותרים כי במקרה זה לא נגרם נזק כתוצאה מהשיהוי בטעות יסודה".
בפסק הדין קובעת השופטת בוסתן כי הרישום של השטח בוצע כבר בשנת 2002. עוד הוסיפה כי הפרטים היו ידועים לעותרת השלישית ולבעלה עו"ד גלבוע כשחתמו על מסמך ההתחייבות שלפיו יפנו את הגדר והחומה וישיבו את השטח הציבורי באם העירייה תרצה לממש את זכויותיה בקרקע.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה