חדשות פתח תקווה

הסטארטאפיסטים של נווה עוז

חדשות פתח תקווה16 בפברואר 2020    דקה אחת
0

פרויקט חינוכי חדשני, שאותו מובילה מנהלת בית הספר היסודי רג'ינה פוקס, מאפשר לתלמידים לצאת מהמסגרת, לפתח את החשיבה ולהעמיק את הידע, במטרה לפתח מיזמי סטארט-אפ ולקחת את הידע לחיים האמיתיים

הסטארטאפיסטים של נווה עוז
תלמידי נווה עוז בסיור לימודי. יזמות מעשית ׀ צילום: ועד ההורים

מנהלת בית הספר היסודי נווה עוז רג'ינה פוקס מובילה בשבועות האחרונים פרויקט חינוכי שמטרתו לצאת מהמסגרת, לפתח את החשיבה ולהעמיק את הידע.מדובר בתכנית פורצת דרך, שזכתה בפרס החינוך הארצי לשנה"ל תשע"ח, המהווה מרכז למידה עבור תלמידי שכבת כיתות ה' בבית הספר.
את התכנית הגה המדען והיזם ארז ליבנה, על בסיס דגם האוניברסיטה הסינגולרית – פורום יזמות יוקרתי הממוקם בבסיס מחקר של סוכנות החלל האמריקאית נאס"א. מטרת התכנית היא ללמד את הילדים יזמות באופן מעשי ולא רק תיאורטי, כדי שיוכלו לקחת את הידע הזה איתם לחיים.
במהלך שלושת השבועות האחרונים, למדו תלמידי שכבה ה' במערכת שעות שונה מהרגיל, ונטלו חלק פעיל במגוון פעילויות, שכללו מרתון הרצאות בתחומים נרחבים, לרבות חלל, כלכלה ותקשורת, במטרה להקנות להם התבוננות אחרת. הפרויקט נעשה בשילוב ההורים, בראשות יו"ר הוועד חני זילברשטיין. במסגרת זו, גויסו הורים מתנדבים, שהרצו כל אחד על פי ניסיונו, עיסוקו וכישוריו.
"זו חוויה מרתקת ומדהימה. הילדים מסרבים להישאר בבית גם כשהם חולים. בית הספר הפך לחוויה מרתקת עבורם וזה נפלא. שאפו על היוזמה של המנהלת", מסכמת זילברשטיין.
בתיאום מוקדם, יצאו התלמידים לחוות את עולם העסקים, התעשייה, התרבות, האמנות והמִנהל הציבורי. בשבוע האחרון בפרויקט יעברו התלמידים משלב ההשראה לשלב היזמות. במהלך השבוע ישתתפו התלמידים בסדרה של סדנאות הממוקדות בהיבטים שונים של יזמות, בדרך להקמת הסטארט-אפ שלהם. התהליך כולל איתור צורך אמיתי, פיתוח אבטיפוס למוצר, בניית תכנית עסקית, הכנת המוצר להצגה ומיתוג הסטארט-אפ.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה