חדשות פתח תקווה

הסוף למאבק התושבים לפינוי מפעלי הפסולת בפתח תקווה?

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2019    דקה אחת
0
הסוף למאבק התושבים לפינוי מפעלי הפסולת בפתח תקווה?
יובל גלאון צילום רותם שביט

הצהרותיו של ראש העיר פתח תקווה, רמי גרינברג, כי יפעל לסגירת המפעלים לטיפול בפסולת הפועלים בשטח העיר, נתקלו היום בחומה.

בית המשפט המחוזי מרכז (לוד), הוציא צו ביניים אשר מונע מהעירייה מלנקוט הליכים נגד מפעלי "טביב" – עד 45 יום לאחר החלטת וועדת תכנון ובנייה ביחס לבקשות שהוגשו על ידן למתן היתרי בנייה.

המשמעות: המפעל, אשר עוסק במחזור פסולת מסוגים שונים ובמתן מגוון שירותים בתחום איכות הסביבה, ובהם איסוף פסולת מסוכנת, הובלתה, מיונה ואריזתה מחדש, יוכל להשלים את הליכי ההסדרה של הבנייה שבשטחו, ואילו העירייה לא תוכל להיתלות בחריגות אלה, על מנת להביא לסגירתו ולפינויו של המפעל. המפעל יוצג בהליכים בידי עוה"ד דן אור יובל גלאון אלינה שכטר ושמואל זינגר ממשרד שביט בר און גלאון צין ויתקון ושות'.

חרף האמפתיה, כדברי השופטת, לטענות התושבים, ואף ש"ניתן אפוא להבין לרחשי הציבור השוכן בסמוך למפעל… לא די בהבנה ואמפתיה כדי לשנות מצב קיים, המעוגן בחוק. מחובתה של הרשות המנהלית להפעיל את שיקול דעתה באורח סביר ובהתאם לחוק ולהלכה הפסוקה".

באשר לעמדת ראש העיר, נקבע כי "רצונו של ראש העיר לשנות את אופיו וצביונו של אזור התעשייה, על דרך שינוי ייעודו – לגיטימי ומובן… ברם, שינוי זה דורש היערכות על פי דין, באמצעות תכנון חדש של תכנית בניין עיר, הפקדתה, מתן הזדמנות להתנגדויות וכו'. ללא שינוי התב"ע – אין מניעה לקיים את המפעל על פי התב"ע שחלה על האזור".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה