חדשות פתח תקווה

הנחה בארנונה לצעירים שיעברו למרכז העיר

חדשות פתח תקווה21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

גרינברג: "המטרה היא להעיר את המרכז ולהשיב לתושבים ולסוחרים את המקום, אחרי שנים של הזנחה" • בנוסף, הוחלט להותיר את תעריף הארנונה כפי שהיה ב-2018

הנחה בארנונה לצעירים שיעברו למרכז העיר
מרכז העיר ׀ צילום: אלון חכמון

מועצת העיר אישרה פה אחד את צו המסים המעודכן לשנת 2019, שבניגוד לשנים קודמות אינו מסמן העלאה אוטומטית בגובה העדכון שקובע משרד הפנים. השנה הוחלט לבטל את אותה העלאה בשיעור של %0.32 בגובה המסים, המהווה נטל על התושבים, ולהשאיר את התעריף בעינו כפי שהיה בשנת 2018. מדובר בהפחתה הנאמדת בכ-1.5 מיליון שקל לשנה, והיא תחול רק על נכסים למגורים ולא על משרדים, תעשייה ומסחר.
בנוסף, אישרה המועצה את הצעת ראש העירייה להנחה בשיעור של 50% בתעריפי הארנונה לזוגות צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים, שיבחרו לגור במרכז העיר. בהצעה ציין ראש העירייה רמי גרינברג כי מרכז העיר סבל משך שנים מהזנחה, ועל מנת לחזק אותו ולהשיב את החיים למרכז השומם, שהפך מקום מבטחים למסתננים, בכוונת העירייה להשקיע משאבים משמעותיים בפיתוחו, בחיזוק הקשר עם הקהילה הוותיקה המתגוררת בו ובשדרוג ושיפור איכות החיים באזור.
"המטרה היא להעיר את מרכז העיר ולהשיב לתושבים ולסוחרים את זכות הקיום בו, אחרי שנים של הזנחה. חייבים לדאוג לעלייה בביקוש למגורים במרכז, ואת זה אנחנו מקדמים באמצעות הפחתה בשיעור הארנונה למגורים".
יצוין כי בטרם אושר צו המסים החדש, התנהל ויכוח קולני בין יו"ר האופוזיציה אורי אהד לגרינברג, שבמהלכו תקף אהד: "אל תספר שאתה מפחית בארנונה. אתה מקפיא מצב קיים". גרינברג בתגובה: "יכולנו לאשר את ההעלאה ואחר כך לבצע הפחתה, אבל אנחנו פועלים בשקיפות כדי למנוע את ההעלאה ובעצם להפחית עבור התושבים את שיעור הארנונה. הדברים צריכים להיעשות בצורה מדודה ושקולה, ובשנה הבאה נעשה כל מאמץ להפחית עוד יותר את שיעור הארנונה למגורים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0

פעם רביעית – בירה

אחרי הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב פסטיבל הבירה הרביעי של פתח תקוה, במתחם הפארק הגדול...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה