חדשות פתח תקווה

הנחה בארנונה לצעירים שיעברו למרכז העיר

חדשות פתח תקווה21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

גרינברג: "המטרה היא להעיר את המרכז ולהשיב לתושבים ולסוחרים את המקום, אחרי שנים של הזנחה" • בנוסף, הוחלט להותיר את תעריף הארנונה כפי שהיה ב-2018

הנחה בארנונה לצעירים שיעברו למרכז העיר
מרכז העיר. הנחה בגובה 50% ׀ צילום: אלון חכמון

מועצת העיר אישרה פה אחד את צו המסים המעודכן לשנת 2019, שבניגוד לשנים קודמות אינו מסמן העלאה אוטומטית בגובה העדכון שקובע משרד הפנים. השנה הוחלט לבטל את אותה העלאה בשיעור של %0.32 בגובה המסים, המהווה נטל על התושבים, ולהשאיר את התעריף בעינו כפי שהיה בשנת 2018. מדובר בהפחתה הנאמדת בכ-1.5 מיליון שקל לשנה, והיא תחול רק על נכסים למגורים ולא על משרדים, תעשייה ומסחר.
בנוסף, אישרה המועצה את הצעת ראש העירייה להנחה בשיעור של 50% בתעריפי הארנונה לזוגות צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים, שיבחרו לגור במרכז העיר. בהצעה ציין ראש העירייה רמי גרינברג כי מרכז העיר סבל משך שנים מהזנחה, ועל מנת לחזק אותו ולהשיב את החיים למרכז השומם, שהפך מקום מבטחים למסתננים, בכוונת העירייה להשקיע משאבים משמעותיים בפיתוחו, בחיזוק הקשר עם הקהילה הוותיקה המתגוררת בו ובשדרוג ושיפור איכות החיים באזור.
"המטרה היא להעיר את מרכז העיר ולהשיב לתושבים ולסוחרים את זכות הקיום בו, אחרי שנים של הזנחה. חייבים לדאוג לעלייה בביקוש למגורים במרכז, ואת זה אנחנו מקדמים באמצעות הפחתה בשיעור הארנונה למגורים".
יצוין כי בטרם אושר צו המסים החדש, התנהל ויכוח קולני בין יו"ר האופוזיציה אורי אהד לגרינברג, שבמהלכו תקף אהד: "אל תספר שאתה מפחית בארנונה. אתה מקפיא מצב קיים". גרינברג בתגובה: "יכולנו לאשר את ההעלאה ואחר כך לבצע הפחתה, אבל אנחנו פועלים בשקיפות כדי למנוע את ההעלאה ובעצם להפחית עבור התושבים את שיעור הארנונה. הדברים צריכים להיעשות בצורה מדודה ושקולה, ובשנה הבאה נעשה כל מאמץ להפחית עוד יותר את שיעור הארנונה למגורים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה