חדשות פתח תקווה

המשרד להגנת הסביבה יקדם תחנת ניטור בסגולה

חדשות פתח תקווה12 בנובמבר 2019    2 דקות
0

המשרד להגנת הסביבה יתערב בהליך המשפטי בעניין זיהום האוויר בשכונת אם המושבות ויקדם תחנת ניטור

המשרד להגנת הסביבה יקדם תחנת ניטור בסגולה
גרינברג. "אני לא חושש מכלום" ׀ צילום: אלון חכמון

הלחץ עזר: המשרד להגנת הסביבה יהיה צד בהליך המשפטי ויערוך בדיקות איכות אוויר באזור התעשייה סגולה. בעקבות כך, הדיון בבית המשפט המחוזי נדחה לדצמבר
בהמשך לפעילותו של ראש העיר רמי גרינברג למניעת מפגעי האוויר בשכונת אם המושבות ולהתערבות הרגולטור בנושא, המשרד להגנת הסביבה יקדם בימים הקרובים תחנת ניטור אוויר באזור התעשייה סגולה ויהיה צד בהליך המשפטי. על פי דרישת בית המשפט המחוזי, המשרד יגיש את ממצאי הבדיקות עד לתאריך ה-19.12, לקראת הדיון שנדחה ל-25.12 בשעה 9:00.

כזכור, במקביל לפעילותו של גרינברג מול המשרד להגנת הסביבה ובהמשך לממצאי דו"ח המומחים שגילה כי מפעלים באזור התעשייה סגולה הפרו את רישיון העסק שלהם וכן הפרו את חוק אוויר נקי – פעל ראש העיר על מנת להקדים את הדיון שנקבע בדצמבר בבית המשפט המחוזי בלוד. בית המשפט נענה לבקשתו של ראש העיר ודרש מהמשרד להגנת הסביבה להיות צד בהליך. בעקבות כך, המשרד להגנת הסביבה ביקש לדחות את הדיון שנקבע בנובמבר ולערוך בדיקות ניטור אוויר מטעמו.

לצד הפעילות המשפטית, בתחילת השבוע כינס ראש העיר בלשכתו פגישה רבת משתתפים שבה נדונו דרכי הפעולה האפשריים שהרשות תקדם מול המפעלים המזהמים באזור התעשייה סגולה. בין היתר נקבע כי הרשות תפעל לשינוי התב"ע באזורי התעשייה בעיר וכן יקודם חוק עזר עירוני אשר יסייע לרשות בביצוע האכיפה כנגד המפעלים. בנוסף, יבוצע שינוי בסיווג הארנונה של המפעלים שבהם מתבצעת פעילות עם חומרים מסוכנים. המטרה בשינוי סיווג הארנונה היא לאפשר לרשות להיערך מול המפגעים מבחינה כלכלית ולאפשר פעולות מנע ובקרה שעלותן גבוהה מאוד. עוד סוכם בפגישה כי המשטרה הירוקה תעבוד על פי תכנית עבודה מוגדרת והיא תתוגבר בהתאם.

ראש העיר רמי גרינברג: "מפגעי האוויר בשכונת אם המושבות נמצאים בראש סדר היום העירוני ואנחנו פועלים בכל החזיתות על מנת להרחיק את המפעלים המזהמים מתחומי העיר. אני מברך על החלטת בית המשפט לצרף לעתירה גם את המשרד להגנת הסביבה ואני מקווה כי המשרד לא ימשוך זמן לשווא וייכנס לעובי הקורה במהרה כדי לסייע לנו לשמור על בריאות התושבים."

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "בעקבות המלצת בית המשפט ובקשה שהגישו חברות טביב ואקוכם לבית המשפט, צורף המשרד להגנת הסביבה כמשיב לעתירה כנגד עיריית פתח תקווה עוד ביום 24.7.19. באחרונה, המשרד ביצע סבב דיגומים באזור התעשייה של סגולה ובשכונות מגורים. באשר להצבת תחנת ניטור קבועה באזור התעשייה: לאחר שיתקבלו ויבחנו תוצאות הדיגום המשרד ישקול, לאור הנתונים, את הדרך המיטבית לקבלת תמונת מצב באזור התעשייה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

העץ כבר לא נדיב

עץ אקליפטוס בן מעל ל 65 שנה שהיה נטוע על מדרכה ברחוב מונטיפיורי 19 במרכז העיר, קרס ונפל ממקומו לפני...

חדשות פתח תקווה24 בינואר 2020    דקה אחת
0

רכב התהפך

רכב התהפך ברחוב דרך יצחק רבין בפתח תקווה. חובשים באיחוד הצלה סניף פתח תקווה העניקו סיוע ראשוני בזירת התאונה לשתי...

חדשות פתח תקווה23 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה