חדשות פתח תקווה

המשטרה סגרה אתר הטמנה פיראטי סמוך לכביש 483

חדשות פתח תקווה7 במרץ 2019    2 דקות
0

על פי החשד, השתלטו גורמים עברייניים על כ-100 דונם בדרך מצומת גנים לראש העין, אפשרו לנהגי משאיות לשפוך פסולת בניין במקום וגרפו עשרות מיליוני שקלים

המשטרה סגרה אתר הטמנה פיראטי סמוך לכביש 483
האתר הפיראטי בפתח תקוה. סיכון אוצרות טבע ומי תהום ׀ צילום: דוברות המשטרה

בשנים האחרונות פעל, על פי החשד, אתר הטמנה פיראטי לפסולת על אדמה ציבורית ברובה, מאחורי תחנת הדלק דור אלון, בדרך מצומת גנים לראש העין, תוך סיכון ממשי של מאגרי מי תהום ואוצרות טבע. מי שעמד מאחורי האתר הפיראטי גרף לכיסו לכאורה עשרות מיליונים בניגוד לחוק. כך מעריכים במשטרה וברשות המסים.
בינתיים מתכנן ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג חיים לא קלים למעורבים. השבוע הוא הנחה את הגורמים הנוגעים בדבר להקים יחידת אבטחה מיוחדת לטיפול בעבירות איכות סביבה, ולהתקין מצלמות אבטחה בסביבת שטחים פתוחים כדי לזהות בזמן אמת מקרים של השלכת פסולות באותם שטחים.
"זה נזק עצום לרשות", אומר גרינברג ומסביר: "האנשים האלה מקימים אתר פיראטי ללא רישיון וטומנים פסולת בשטחים ציבוריים. זה נורא במיוחד כשהעירייה נדרשת להקים באותו שטח מבנה ציבור ובלית ברירה נאלצת לפנות את הפסולת שנטמנה באופן לא חוקי. ההוצאה יקרה פי כמה ומיותרת. אנחנו נותנים מענה לכל סיטואציה ככל שתידרש".
משך כחמישה חודשים ניהל צוות חקירה מיוחד (צח"מ), שהוקם במרחב שפלה שבמחוז המרכז במשטרה, חקירה סמויה נגד תופעה חדשה-ישנה, שבעטיה הוקמה על פי החשד תעשייה שגלגלה מאות מיליוני שקלים, תוך השתלטות על אדמות מדינה באזור השפלה והשרון. זאת, לטובת הפיכתן של אותן אדמות למטמנות פסולת פיראטיות המזהמות את הסביבה ומסכנות אוצרות טבע, לרבות נחלים.
ביום שני השבוע, עם המעבר לשלב הגלוי של החקירה, הרימה המשטרה מסך ועצרה שבעה חשודים מפתח תקוה, רמלה, לוד וכפר סבא. בנוסף, עיכבה המשטרה 41 נוספים, בחשד שבמהלך השנים האחרונות השתלטו על קרקעות מדינה והעבירו לשם אלפי משאיות פסולת, כשהם טומנים את הפסולת מתחת לפני הקרקע ומסווים אותה בחול כדי לטשטש את העבירות לכאורה.
"החשודים הפכו את אותן אדמות ציבוריות למטמנות פיראטיות מזהמות וביצעו עבירות הלבנת הון והעלמת הכנסות בסכומים הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים כל אחד. בנוסף, על פי החשד שימשו אתרים אלה לעבירות מס נוספות, שהניבו לחשודים רווחים של מיליוני שקלים, תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות", אומר גורם במשטרה.
בפתח תקוה השתלטו החשודים על קרקעות בשטח של כ-100 דונם בבעלות פרטית סמוך לכביש 483, בדרך לראש העין. על פי החשד, אִפשר החשוד המרכזי לנהגי משאיות להוביל ולשפוך פסולת בניין בשטח שהחזיק ברשותו ללא רישיון וללא אישור, תוך שהוא מזהם את הסביבה וגורף לעצמו עשרות מיליוני שקלים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה