חדשות פתח תקווה

המקל והגזר: מהפכת הניקיון יוצאת לדרך

חדשות פתח תקווה10 בינואר 2019    דקה אחת
0

בעקבות הנחיה חדשה, הוחלט שלא לשלוח באופן מיידי קנסות לתושבים, אלא להסביר להם את חומרת העבירה, כחלק ממערך ההסברה של תכנית "לכלכת - נקנסת", שמוביל מִנהל שפ"ע

המקל והגזר: מהפכת הניקיון יוצאת לדרך
הפקח שאוים. התלונה בוטלה

בעקבות הנחיה חדשה של ראש מִנהל שיפור פני העיר וסגן ראש העירייה צדוק בן משה, שהועברה למפקחים, הוחלט שלא לשלוח באופן מיידי קנסות לתושבים, אלא לפנות אליהם, לשוחח עמם ולהסביר להם את מהות העבירה וחומרתה, כחלק ממערך ההסברה של התכנית החדשה "לכלכת – נקנסת", שמוביל מִנהל שפ"ע, כחלק ממהפכת הניקיון של העירייה.

נאמן ניקיון במקום תלונה

פקח באזור מזרח העיר, שנשלח לביתו של תושב, שתועד כמי שביצע לכאורה עבירת איכות סביבה, אוים על ידי התושב ונאלץ להזמין משטרה. לאחר בקשות ותחינות של התושב, שכללו שיחות עם מנהל הפיקוח הרב-תכליתי בעיר יוסי יואלמן, הוחלט לבטל את התלונה ו"לגייס" את התושב לתפקיד נאמן ניקיון אזורי.
במקרה אחר, הוחלט על רישום קנסות כבדים לתושבים בכפר גנים ג', שהחליטו לשפוך זבל למגרש פתוח הגובל עם חצר ביתם. טענותיהם כי פיר האשפה נתקע והקבלן לא הציב מכולה, נדחו על ידי הפיקוח הרב-תכליתי, שכאמור החל להגביר מראשית החודש את הקנסות כנגד תושבים הנתפסים ומתועדים כשהם מלכלכים את העיר.
בשבוע שעבר, לאחר שאיתר עבירת איכות סביבה, עלה מפקח ותיק לביתו של תושב העיר. הדייר הוביל את השיחה לפסים מאיימים, ולמפקח לא נותרה ברירה ובעצת מנהליו הזעיק את המשטרה. בשלב זה כאמור, עשה התושב כמה צעדים לאחור, הביע חרטה והסביר כי הוא סטודנט למשפטים בשנתו השלישית, והליך פלילי עלול לסכל את תכניותיו ולחסל את הקריירה שלו.
בהמשך, התחייב התושב כי מעתה יהפוך לנאמן ניקיון וידווח על כל עבירה שתיחשף בפניו, גם אם יידרש להפליל את שכניו. מתוך התחשבות בבקשתו ורצון להעביר לתושבים מסר חד וברור, החליטו בעירייה לבטל את התלונה במשטרה ולהמירה באזהרה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה