חדשות פתח תקווה

המצווה של ארז

חדשות פתח תקווה29 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

ארז סנדרוסי, תושב העיר, מצא תיק ובתוכו 30 אלף שקל • הוא איתר את הקשישה שאיבדה את התיק והשיב לה את האבידה • "הבחור הזה הוא מלאך אמיתי"

המצווה של ארז
סנדרוסי. "מנע מהקשישה צער גדול" ׀ צילום: באדיבות המצולם

המעשה הטוב של השבוע שייך ללא ספק לארז סנדרוסי, גרוש ואב לילד, שמצא תיק עם 30 אלף שקל ובלי להסס החזיר אותו לבעליו.
"הגעתי לרחוב שפיגל. על המדרכה נתקלתי בתיק של אישה, בלוי ודי ישן שנראה זרוק", משחזר סנדרוסי. "פתחתי את התיק כדי לשאוב מתוכו אינפורמציה לגבי זהות בעליו, ובתוך התיק נדהמתי לגלות 30 אלף שקל. הילד שלי אמר לי 'אבא, בוא נלך לבזבז את זה בקניון. זה צבט לי בלב. באותו רגע החלטתי ללמד את הילד שיעור חשוב לחיים. אמרתי לו: 'אנחנו הולכים להשיב את התיק לבעליו'. בתוך התיק היה מסמך רפואי ועליו פרטים וכתובת של בעלת התיק. החלטתי לקחת איתי את הילד ולנסוע לשם על פי הכתובת המצוינת במסמך הרפואי".
כשהגיעו סנדרוסי ובנו לבניין המגורים שבו מתגוררת בעלת התיק הוא נחשף בחצר הבניין לקשישה נכה הנתמכת בהליכון ובמטפלת סיעודית שהתלוותה אליה, כשהן עצובות וכואבות על אובדן התיק. "הצגתי את עצמי בפניהן, הסברתי להן שמצאתי את התיק מונח על המדרכה ברחוב שפיגל וקיבלתי נשיקה וחיבוק, לצד שיעור אמיתי לחיים על מהות השבת אבידה ומעשה טוב", הוא מספר.
מסתבר כי הקשישה והמטפלת שלה היו בטיפול בסניף של קופת חולים מכבי, וכשירדו למונית סייעה המטפלת לקשישה להיכנס פנימה. אחרי שהגיעו הבית הבינו כי שכחו את התיק ולא ידעו מה לעשות, שכן גם מפתח לדירה לא היה ברשותן.
השוטר בני ביידני, שמכיר אותה אישית, סיפר: "הבחור הזה הוא מלאך אמיתי. יכול היה לקחת את הכסף ולהיעלם. אלה כספי המחייה של הקשישה והוא פשוט מנע ממנה צער גדול".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה