חדשות פתח תקווה

המכנסיים בכיכר העיר"

חדשות פתח תקווה28 באוגוסט 2019    3 דקות
0

פעיל איכות הסביבה לירון פדר מאם המושבות החליט להילחם בסגנית ראש העירייה באמצעות הוואטסאפ והוסיף: "בשבוע הבא היא תיחנק" • בעקבות המסרים הבוטים, הגישה נגדו ענת זנזורי תלונה במשטרה • פדר נעצר לחקירה ושוחרר

המכנסיים בכיכר העיר"
זנזורי. "שיתרחק ממני" ׀ צילום: אלון חכמון

סגנית ראש העירייה וחברת המועצה ענת זנזורי הגישה בשבת תלונה במשטרה נגד פעיל איכות הסביבה לירון פדר משכונת אם המושבות, בטענה כי הוא העביר לאחרים הודעות וואטסאפ ובהן, לכאורה, כוונה לפגוע בה ומסר מאיים על חייה.
פדר, ששהה באותו הזמן בצפון הארץ, התבקש על ידי המשטרה להגיע לחקירה מיד. ואכן, כמתנדב במשטרה, הוא הגיע, הוכנס לחדר החשודים והמתין לחקירתו מאחורי סורג ובריח. במקביל, הגיעו לתחנת המשטרה גם סגן ראש העירייה צדוק בן משה, עוזר ראש העירייה שי שטרק וחברת המועצה אורנה דוידאי ועורך דינו של פדר אלון וולקוביצקי. פדר טען בחקירתו כי מדובר בהלצה בלבד, בשיחה שהתנהלה עם גורם אחר, ובסיום החקירה שוחרר לביתו.
עו"ד וולקוביצקי: ״כשקראתי את ההודעה של מר פדר, ידעתי בוודאות גמורה שאין פה שום איום לאלימות, אלא שמדובר בפעילות בנושא זיהום האוויר, שסביבה הם מסוכסכים. אם הייתי סבור לרגע קט, שיש ולו שמץ קטן של סיכוי לאיום באלימות בדבריו, הייתי מגיש בעצמי תלונה נגדו. כעו״ד פלילי ותיק, אני יכול לומר שמעטים מאוד המקרים שבהם המשטרה לא מתרשמת כלל מהתלונה ובוחרת בו ברגע לסגור תיק ולא להטיל כל מגבלה על החשוד. מעשיה של המשטרה מעידים כאלף עדים כי לא היה כאן כלום, למעט איום על מעמדה הפוליטי של זנזורי, וכי הטיפול בו לא אמור להיעשות בתחנת המשטרה".
יצוין כי בשכונת אם המשובות סוערות הרוחות זה תקופה ארוכה, בעיקר סביב נושא איכות הסביבה. עוד לפני הבחירות לראשות העירייה, התארגנו קבוצות מחאה כנגד העירייה, במאבק לטיהור האוויר בשכונה. הפעילים הדומיננטיים היו ענת זנזורי, לירון פדר וחבריו.
ל"המקומון" נודע כי בשבועות האחרונים נשלחו בקבוצות הוואטסאפ של השכונה הודעות התוקפות, לכאורה, את פעילותה של סגנית ראש העירייה זנזורי, שמאחוריהן עמדו פדר וחבריו. אלה דרשו ממנה לחשוף מסמכים הנמצאים לכאורה בידיה, שלא ידועים לציבור.בשיחות וואטסאפ שניהל ביום שישי האחרון עם פעיל בשכונה, כתב פדר בהתייחסו לזנזורי: "בשבוע הבא היא תיחנק". בהודעה נוספת, כך נטען, כתב פדר: "אנחנו נוריד לה את המכנסיים בכיכר העיר". פדר אף ביקש ממנו להעביר את ההודעות לזנזורי.

"לא אמורה להתנהל תחת איומים ולחץ"

כבר בשבת בבוקר החליטה זנזורי להגיש תלונה במשטרה, בגין איומים על חייה. גורמים בסביבתה מסרו: "היא בעלת משפחה וילדים. לא מגיע לה, שפעיל חברתי זה או אחר יעביר אליה מסרים מאיימים. אך טבעי שהתלוננה במשטרה. חייה של נבחרת ציבור וסגנית ראש העירייה לא אמורים להתנהל תחת איומים או לחץ. הטענה כי מדובר בהלצה היא מעבר למגוחכת, שכן רצף ההודעות הקודמות וההשתלחות בעבודתה, תפקודה והתנהלותה, מתוך מניעים זרים, מעידים עשרות מונים כי הלצה לא הייתה בכוונת שולח ההודעות וכותבן. המסר היה ברור".
כאמור, פדר עצמו, העוסק כבר שנים בפעילות חברתית בתחום איכות הסביבה, שוחרר לביתו. לאחר שחרורו אמר פדר: "איכות הסביבה בדמי. דרכי תמיד הייתה ונותרה עניינית, לטובת התושבים, במטרה לפתור ולטפל בבעיות בשכונת אם המושבות. דבריי נאמרו כהלצה, ולא הייתה בהם כל כוונה לפגוע או להעליב. לצערי, הדברים יצאו מפרופורציה ואין לכך מקום".
זנזורי אמרה בתגובה לדברים: "יש פה הכל חוץ מהלצה. המסר הוא מאיים במפורש. אני לא יודעת מה המסוגלות של פדר או מי מטעמו לממש את המסר שהם העבירו. חשבתי על זה במהלך הלילה של שישי, והחלטתי להגיש בשבת את התלונה במשטרה. בעיניי בהחלט מדובר באיום, ואפילו חמור מכך. בכל מקרה, אני מצפה שהוא יתרחק ממני".
כאמור, לאחר שנחקר באזהרה, הביע התנצלות וטען כי מדובר בהלצה, החליטה המשטרה לסגור את התלונה נגד פדר, ועתה שוקלת זנזורי את צעדיה בנושא.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה