חדשות פתח תקווה

המטרה: הקמת בית ספר לדתיים, חילונים ומסורתיים

חדשות פתח תקווה5 ביוני 2019    דקה אחת
0

זה לא יקרה בשנת הלימודים הקרובה, אבל עד 2020 מתכוון אריאל אדלשטיין להקים בפתח תקוה בית ספר משלב למגזרים השונים • ראש העירייה כבר נתן את ברכתו

המטרה: הקמת בית ספר לדתיים, חילונים ומסורתיים
צילום באדיבות המצולם

עד ספטמבר 2020 מתכוון אריאל אדלשטיין להגשים את חלומו ולהקים בית ספר משלב, שיכלול תלמידים דתיים, חילונים ומסורתיים, שילמדו יחד תחת קורת גג אחת.
אדלשטיין, המגדיר עצמו כמסורתי שבא מבית דתי, רוצה לשלב בין דת לחילוניות. הוא רואה חשבון במקצועו, עוסק כיום בתחום הנדל"ן, ומאמין שיצליח להפוך את הרעיון שגיבש עם רעייתו וחברים למציאות קיימת. בקבוצת הוואטסאפ שהקים יש כבר יותר מ-200 חברים, וגם קבוצת הפייסבוק כבר מונה יותר מ-100 חברים בעלי רצון משותף להצליח היכן שאחרים נכשלו.
לפני כחודש, אחרי שבנה את הרעיון, שכבר קיים כבר במספר ערים בארץ, הוא החליט לנסות ולחקות אותו כאן בפתח תקוה. "אנחנו חושבים שזה נכון וראוי ללמוד יחד – דתיים, חילונים ומסורתיים, כי זו החברה שלנו בסופו של יום, וכך לומדים להכיל ולכבד אחד את השני", אמר אדלשטיין, שפועל יחד עם עמותת רשת מיתרים, אשר מלווה את הפרויקט על פי המודל של בית הספר יחד במודיעין.
יחד עם מספר חברים, קבע אדלשטיין פגישה עם ראש העירייה רמי גרינברג, שאהב את הרעיון לחבר בין המגזרים. "ראש העירייה, בשיחה קצרה ועניינית, אמר לי שהוא מוכן לזרום עם רעיון כזה ושהוא מאמין בשילוב כזה, אבל שאתחיל לעבוד, כדי להציג בפניו רשימת הורים ותלמידים המעוניינים להצטרף למהלך שכזה. הוא התחייב למבנה ברגע שזה יהיה רלוונטי. מדובר במוסד ממלכתי בראש ובראשונה".
אתה מאמין שחלום כזה באמת יכול להתגשם בפתח תקוה?
"אני חושב שהדור שלנו כבר שם. חלק בארון, עדיין רוצים אבל מפחדים להיות ראשונים. בארץ יש היום כ-100 מוסדות משלבים. קיבלנו מראש העירייה את ברכת הדרך, ואנחנו באמת מאמינים שזה יכול לקרות. זה לא יקרה בספטמבר הקרוב, אבל זה בהחלט יכול להתממש לקראת ספטמבר 2020".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה