חדשות פתח תקווה

המטרה: הקמת בית ספר לדתיים, חילונים ומסורתיים

חדשות פתח תקווה5 ביוני 2019    דקה אחת
0

זה לא יקרה בשנת הלימודים הקרובה, אבל עד 2020 מתכוון אריאל אדלשטיין להקים בפתח תקוה בית ספר משלב למגזרים השונים • ראש העירייה כבר נתן את ברכתו

המטרה: הקמת בית ספר לדתיים, חילונים ומסורתיים
צילום באדיבות המצולם

עד ספטמבר 2020 מתכוון אריאל אדלשטיין להגשים את חלומו ולהקים בית ספר משלב, שיכלול תלמידים דתיים, חילונים ומסורתיים, שילמדו יחד תחת קורת גג אחת.
אדלשטיין, המגדיר עצמו כמסורתי שבא מבית דתי, רוצה לשלב בין דת לחילוניות. הוא רואה חשבון במקצועו, עוסק כיום בתחום הנדל"ן, ומאמין שיצליח להפוך את הרעיון שגיבש עם רעייתו וחברים למציאות קיימת. בקבוצת הוואטסאפ שהקים יש כבר יותר מ-200 חברים, וגם קבוצת הפייסבוק כבר מונה יותר מ-100 חברים בעלי רצון משותף להצליח היכן שאחרים נכשלו.
לפני כחודש, אחרי שבנה את הרעיון, שכבר קיים כבר במספר ערים בארץ, הוא החליט לנסות ולחקות אותו כאן בפתח תקוה. "אנחנו חושבים שזה נכון וראוי ללמוד יחד – דתיים, חילונים ומסורתיים, כי זו החברה שלנו בסופו של יום, וכך לומדים להכיל ולכבד אחד את השני", אמר אדלשטיין, שפועל יחד עם עמותת רשת מיתרים, אשר מלווה את הפרויקט על פי המודל של בית הספר יחד במודיעין.
יחד עם מספר חברים, קבע אדלשטיין פגישה עם ראש העירייה רמי גרינברג, שאהב את הרעיון לחבר בין המגזרים. "ראש העירייה, בשיחה קצרה ועניינית, אמר לי שהוא מוכן לזרום עם רעיון כזה ושהוא מאמין בשילוב כזה, אבל שאתחיל לעבוד, כדי להציג בפניו רשימת הורים ותלמידים המעוניינים להצטרף למהלך שכזה. הוא התחייב למבנה ברגע שזה יהיה רלוונטי. מדובר במוסד ממלכתי בראש ובראשונה".
אתה מאמין שחלום כזה באמת יכול להתגשם בפתח תקוה?
"אני חושב שהדור שלנו כבר שם. חלק בארון, עדיין רוצים אבל מפחדים להיות ראשונים. בארץ יש היום כ-100 מוסדות משלבים. קיבלנו מראש העירייה את ברכת הדרך, ואנחנו באמת מאמינים שזה יכול לקרות. זה לא יקרה בספטמבר הקרוב, אבל זה בהחלט יכול להתממש לקראת ספטמבר 2020".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות
0

שריפה ברחוב דרור

שלושה צוותי כיבוי וחילוץ פועלים בשריפה בדירה בפתח תקווה ברחוב דרור. בדירה יש שריפה וודאית וחשש גדול להמצאות 2 לכודים, ...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה