חדשות פתח תקווה

המהפכה של רמי גרינברג

חדשות פתח תקווה6 בדצמבר 2018    5 דקות
0

ראש העירייה משיק תכנית פעולה שתשנה את המערכת העירונית בצורה משמעותית • עיקרי התכנית: ריכוז יחידות ואגפים בעלי אופי פעילות זהה, איחוד אגפים ומהלך נרחב של פיטורים

המהפכה של רמי גרינברג
גרינברג. מרשתים את העיר במצלמות ׀ צילום: אלון חכמון

הקדנציה של רמי גרינברג כראש העירייה נפתחת בעוצמה עם תכנית משמעותית ומרחיקת לכת לשינוי פני העירייה. בין השאר מתכוון גרינברג לרכז יחידות ואגפים בעלי אופי פעילות זהה, לאחד אגפים מטעמי התייעלות, לצמצם כוח אדם ולרשת את העיר במצלמות.
הוא לא מתכוון לוותר לעובדים שלא יבצעו את המטלות שלהם, ויקפיד כמו בסגנון "האח הגדול" כדי שהתושבים יקבלו מענה מקסימלי בטווח הזמנים הקצר ביותר ככל שהדבר אפשרי. "יש לא מעט מקרים שתלונות נפלו בין הכיסאות, כיוון שלא היה מעקב אחר הטיפול בהן. על פי בקשתי, חוברתי למוקד העירוני ולמערכת המצלמות שפרוסה כיום במאה מוקדים בעיר, ואני יכול לאמוד בכל זמן נתון מה קורה בקרב המוקדנים במוקד, מי מטפל בכל פנייה, מה מצבה והאם הציבור קיבל את המענה שהוא ראוי לקבל. אנחנו נתגבר בתחום הטכנולוגי ונשתפר לצורך התייעלות ומתן השירות לתושבים", אומר גרינברג. "אני כאן כדי להיות עם אצבע על הדופק".
ראש העירייה, שמכיר היטב את המערכת העירונית, מנצל כל דקה ביממה מאז נכנס רשמית לתפקיד, כדי להטיל משימות ולהציג מטרות שהוא נותן להן עדיפות בשנה הראשונה שלו בתפקיד.
גרינברג כבר הקים את מִנהלת מרכז העיר, ולצורך יישום המטלות והידוק הקשר עם התושבים ובעלי העסקים במרכז העיר הציב בראשה את רונן צברי, מי שהיה סמנכ"ל העירייה.
"מרכז העיר יעבור טלטלה", הוא אומר. "ניתן מענה לכל תושב ובעל עסק, ובעיקר נפעל ככל שבידנו לעשות, כדי למגר את תופעת הפשיעה במרכז העיר ואת הפעילות הבלתי חוקית בקרב אוכלוסיית העובדים הזרים".

תזוזות בעיר ללא אלימות

אגף הביטחון בניהולו של יריב סנדלון, לרבות יחידות השיטור העירוני, מל"ח (משק לשעת חירום), עיר ללא אלימות, וכמובן המוקד העירוני בניהולו של מוטי לוי, יעברו ממשכנם ויתמקמו במבנה עירוני מרוכז בשכונת תקומה.
אחרי שתושלם משימת רישות העיר במצלמות ויוקם מרכז מוקד צופה, שיהיה אחראי על תחום הבקרה והפיקוח על הנעשה בעיר, מאמינים בעירייה כי הכל יהפוך יעיל ובטוח יותר.
על פי התכנית שיצאה לדרך, העירייה תקים מרכז שליטה (משל"ט), שינתב את השיחות והפניות על פי מהות הפנייה למוקד העירוני וגם ליחידות האבטחה והביטחון.
"כך נרכז תחת קורת גג אחת את תחום הביטחון על כל מרכיביו. נתגבר את הסיירת ברחבי העיר. השיטור העירוני ייצא מתחנת המשטרה, ונקים יחידת אופנועים שתהיה פרוסה בין שבעת הרובעים שנקים, במקום השכונות, וכך נפעל במתכונת של שמירה חכמה".
כפי שהוא מציין, ראש העירייה מתכוון להוביל מהלך שלפיו העיר תתחלק לרובעים ולא לשכונות, כפי המוכר עד כה, כאשר כל רובע יאגד בתוכו מספר שכונות שיקבלו טיפול ומענה באמצעות מִנהלת השכונות וייוצגו על ידי נציגי התושבים.
"האופנועים יסיירו באופן קבוע כל אחד ברובע עליו הוא מופקד וזה ייתן תחושת ביטחון לתושבים. בכל זמן נתון נוכל לתת מענה אמת ונגיב באופן מיידי".
ראש העירייה, שמתואם עם מנכ"ל העירייה הנכנס יניב בניטה ועם חברי הנהלת העיר, הורה לאחד בין יחידות העוסקות באותו תחום ולאגד אותן ליחידה אחת, שתספק שירותים לכלל היחידות בעירייה.
בתחום האחזקה ישולבו יחד יחידות האחזקה המטפלות במוסדות חינוך, מבני ציבור ובניין העירייה – ליחידה אחת שתיתן שירותי אחזקה בכלל התחומים בעירייה. "המטרה היא התייעלות", מסביר ראש העירייה. "אין צורך שכל יחידה או כל אגף יבצעו הזמנות עבודה מקבלנים שונים או מספקים שונים. צריך שתהיה יחידת אחזקה אחת, שתיתן מענה לכלל היחידות, ונוכל להוזיל עלויות ולהציב סטנדרטים חדשים".
ראש העירייה שנתן הנחיה לסגור את אגף הפניות לתושב ולנייד חלק מהעובדים ליחידות אחרות ולהוביל אחרים לסיום העסקתם בעירייה, אינו מתכוון להתעלם מצורכי הציבור ומהזכות להלין על ליקויים או כשלים במערכת העירונית.
ביום שני השבוע נפגשו ראש העירייה ואנשי הצוות הבכיר עם יחידת המחשוב. הוא נתן הנחייה לייעל את מערכות המחשוב העירוניות על מנת ליצור סנכרון לדוגמה בין מִנהל ההנדסה לאגף ההכנסות בעירייה.
"ביקשתי שמערכת המחשוב והטיפול בפניות התושבים תהיה פתוחה בפני כל מי שאמור בעירייה לטפל בפנייתו של אותו תושב, וזאת כדי ליצור רצף בטיפול בפנייה, וכן לדאוג למעקב, בקרה ופיקוח על כל שלב בתהליך הטיפול בכל פנייה. "השאיפה והמטרה הן ליצור רצף בטיפול עבור התושבים, וכן לאפשר לכל מי שמטפל בפנייה מאותו תושב לעדכן המשך טיפול או תוצאה ולהעביר לתושב מענה במקום. כך נמנע מצבים של פתיחת תלונות זהות במספר יחידות בעירייה במקביל", אומר ראש העירייה. "ביקשתי ממִנהלת המחשוב לדאוג לתוכנה שתספק נתונים מיידיים על יעדים ומדדים של כל עובד, מערכת לטיפול בפניות הציבור CRN – וכך ניתן יהיה לבצע מעקב כן והגון מול התושבים".
גרינברג ביקש לבחון איחוד בין אגפי הרכב והתברואה ומחלקת פינוי האשפה, שכן לדבריו כל היחידות בעצם שזורות אחת בשנייה, אולם פועלות כל יחידה בנפרד, ללא שום צורך או הצדקה.
כזכור, ראש העירייה הורה לדאוג לסגירת אגף האירועים בעירייה ולצקת את התכנים וכן את החומר האנושי שלו ככל שניתן אל מִנהל התרבות. לדבריו, אין מטרה לבצע סיכול ממוקד כי אם התייעלות, ובעיקר מדובר במקומות שבהם נרשם ניפוח יתר של המנגנון.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0

פעם רביעית – בירה

אחרי הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב פסטיבל הבירה הרביעי של פתח תקוה, במתחם הפארק הגדול...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה