חדשות פתח תקווה

המגדלים בדרך

חדשות פתח תקווה20 בדצמבר 2018    2 דקות
0

במסגרת תכנית להתחדשות אזור התעשייה בקריית אריה, יוקמו מגדלים שיתנשאו לגובה של 30 ו-40 קומות על ציר ז'בוטינסקי

המגדלים בדרך
התכנית המוצעת. הקלות משמעותיות לבנייה ׀ צילום: אלון חכמון

הגדלת זכויות הבנייה במאות אחוזים ואישור הקמת מגדלים שיתנשאו לגובה של 30 ו-40 קומות על ציר ז'בוטינסקי – אלה עיקרי התכנית להתחדשות אזור התעשייה קריית אריה.
מדובר בתכנית רחבת היקף שתכנן מִנהל ההנדסה בעירייה, בראשותה של מהנדסת העיר ד"ר חוה ארליך, עוד בקדנציה הקודמת ואשר הופקדה לאחרונה באופן סופי על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז, בראשות שירה ברנד, על מנת לאפשר שמיעת התנגדויות.
במסגרת התכנית יזמה העירייה מתן הקלות משמעותיות להגדלת זכויות הבנייה באזור התעשייה על פי מדרג מסודר, כאשר לחלק מהמתחם אפשרות הגדלת זכויות בשיעור של 250%, באזור אחר בשיעור של 400%, ובחלק הגובל עם ציר ז'בוטינסקי וכביש 4 – הגדלה בשיעור של עד 600%.
מטרת התכנית היא מתן תמריץ כלכלי לבעלי קרקעות פנויות שלא נעשה בהן שימוש במשך שנים או בעלי מבנים חד-קומתיים הממוקמים על שטחים נרחבים, כדי לקדם בנייה ומיצוי הפוטנציאל הטמון באזור התעשייה קריית אריה, האמור להכניס לקופת העירייה מאות מיליוני שקלים בגין אגרות בנייה, השבחה והיטלי פיתוח, וכן סכומים עצומים בגין תשלומי ארנונה.
בנוסף, הגדלת זכויות הבנייה והקמת המגדלים ומבני תעשייה ומסחר חדישים יובילו במישרין להגדלה משמעותית של מקומות התעסוקה בעיר והעצמת מגוון התעסוקה בעיר.

הגדלת שטחי התעסוקה

מדובר בתכנית המאפשרת הגדלת שטחי תעסוקה, מסחר, תעשייה ומשרדים, לרבות מקומות בילוי ופנאי בהיקף הנאמד ב-1.6 מיליון מ"ר מעבר ל-3.5 מיליון מ"ר הקיימים כיום.
עולה כי לאחר שמיעת ההתנגדויות ומתן הפתרונות, צפוי אזור התעשייה קריית אריה לגדול משמעותית ולהכיל עד 5 מיליון מ"ר שטחי תעשייה ומסחר.
על פי התכנית המוצעת, שכאמור קיבלה את ברכת הדרך של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה וכן של הוועדה המחוזית שהפקידה אותה בימים אלו, אמורה לקום טיילת שתאפשר גישה ישירה בין מתחמי התעסוקה, הבילוי והפנאי.
באזור זה תתאפשר הקמת אולמות אירועים, מועדונים, מסעדות ובתי קפה.
עוד מאפשרת התכנית מדיניות בינוי לגובה, כך שלאורך ציר ז'בוטינסקי וכביש 4 תאושר בנייה לגובה של 40-30 קומות. באזורים הפנימיים של אזור התעסוקה, הבינוי שיתאפשר יהיה נמוך יותר. כמו כן, התכנית מאפשרת השארת שימושי תעשייה כבדה, וזאת מתוך ההכרה שיש צורך גם בשימושים מעין אלה, לצד שטחי משרדים ותעשייה נקייה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה