חדשות פתח תקווה

המבול מאחורינו

חדשות פתח תקווה13 בדצמבר 2018    3 דקות
0

פתח תקוה עברה את המבחן הראשון של החורף בהצלחה יחסית • למרות שיטפונות משמעותיים באזור, לא נגרמו נזקים כבדים לרכוש, לא קרסו עצים ועמודי החשמל שרדו

המבול מאחורינו
מנוף שוקע במים. מה יקרה בהמשך העונה?

72 שעות כמעט של ממטרים עזים ללא הפסקה, כמות גשמים בלתי רגילה, והעיר פתח תקוה – למעט בשלושה מוקדים שדרשו פעילות סביב השעון וחילוץ תושבים ורכבים מהצפות ועוד מספר תקלות זניחות יחסית – נותרה על תלה, ללא אירועים חריגים.
המזל הגדול של כולנו, כפי שאומרים גורמי המקצוע בעיר, הוא שלמזג האוויר הגשום לא התלוו רוחות וסערה, ובכך נמנעו נזקים כבדים וטיפול בקריאות מוקד אינסופיות המתעדות, כפי שלמדנו מהעבר, אירועים של קריסת עצים, נפילת עמודים וקריעת כבלי חשמל שהובילו לניתוק חשמל באזורים שלמים למשך שעות ארוכות.
את אלה, כפי שציינתי, לא ידענו בשבוע האחרון, אולם כן חזרנו אל רחוב השומר, בקטע המתחבר אל החורשה הגובלת עם נחל מזור ונחל שילה. בשל חסימה בנחל שילה הוצף נחל מזור ועלה על גדותיו כשכמויות אדירות של מים גלשו אל תוך הבתים. רחוב השומר בקטע הצפוני שלו הפך לאגם מים גדול ורכבי תושבים נתקעו במרכזו, כלואים ולא מסוגלים לחלץ את עצמם.

הבאגר נתקע

כוחות גדולים של משטרה, מד"א וצוותי חילוץ והצלה מכיבוי אש הוזנקו למקום על ידי ראש העירייה רמי גרינברג, שגייס לעבודה אל תוך הלילה ועד לשעות הבוקר את עובדי הרשות המקומית, מנהל המוקד העירוני ועובדיו, גורמי המקצוע מאגף התיעול, התשתיות, הרכש, הרכב, צוותים מתאגיד המים והביוב מיתב, גורמי מקצוע מרשות הניקוז ואת הגורמים האחראים על נחל שילה ונחל מזור – והכל כדי להשיב מהר ככל שניתן את החיים למסלולם.
גרינברג, מלווה בעוזרו שי שטרק ויחד עם מנהל אגף הרכש שגיא חן, פנו אל בתי התושבים, שבתיהם הוצפו. ראש העיר הציע להם מקום לינה ציבורי והם התרגשו מהמחווה. במקביל עמד ראש העירייה על הטיפול בתקלה שהובילה להצפה כשהוא דורש למצוא פתרון מוחלט.
במהלך העבודות ניסה מפעיל הבאגר שעבד בתוך הנחל על מנת להרחיב את פתחיו לזרימת המים, לצאת חזרה אל דפנות הנחל, אלא שאז, כיוון שמדובר באדמה שחורה, הוא נשאב לאחור על כל משקלו ושקע בתוך המים הבוציים.
גם ברחוב עזרא ונחמיה שבשכונת עמישב סבלו התושבים פעם נוספת משיטפונות עזים ומהיעדר אפשרות לצאת מהבתים. גם כאן, טוענים בעירייה, הכשל בתפעול נחל שילה הוביל להתפרצות מי הגשמים באזור האמור.
ברוב האזורים האחרים בעיר עמדו מערכות הניקוז והתיעול העירוניות בנטל, למעט ברחוב החרש שבאזור התעשייה קריית אריה, שם עמלו כוחות מתוגברים להתגבר על תקלה במערכת על מנת לשחרר את זרימת המים ולמנוע הצפה באזור.

תקלה ברמזורים

תקלה נוספת נרשמה ברמזורים על ציר פינס ומחנה יהודה וברחוב גיסין סמוך לכניסה לשכונת אם המושבות. בשל הגשמים הופסקה פעילות הרמזורים באותם צירי תנועה, ובמקומות אלו נרשמו עומסים ופקקי תנועה עד לתיקון הרמזורים.
עוד לפני שכמות הגשמים העזה הציפה את האזור נפגשו בכירי האזור בחברת החשמל עם ראש העירייה וראש אגף גנים ונוף אביהו סופר יחד עם מנהל האגף ישראל דרורי, כדי להתמקד בהסדר המתחייב עם חברת החשמל, שלפיו אמורה החברה לבצע עבודות גיזום של ענפים הסבוכים סביב כבלי חשמל ומתח גבוה וכן עצים שצומחים מעל לכבלי חשמל.
"הפגישה הייתה חשובה והכרחית, שכן רגע לפני הסערה דאגנו לסגור את כל הקצוות מול חברת החשמל כדי שלא ניקלע לתוך הסערה עם ניתוקי חשמל ממושכים ובאזורים נרחבים. מנהל האגף דרורי עמד על כל האזורים שבהם עצים הסמוכים לקווי חשמל, ואלו טופלו באחריות חברת החשמל. פעילות מוקדמת מונעת קריסת עצים או נפילת ענפים באופן המהווה סיכון לקווי החשמל ולאספקת החשמל ברחבי העיר", אמר אביהו סופר.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה