חדשות פתח תקווה

המאבק עולה שלב

חדשות פתח תקווה12 באוגוסט 2020    3 דקות
0

החריף משבר האמון בין ההורים לבין מנהלת בית הספר היסודי עוזי חיטמן שבנווה גן, שאותו חשפנו לפני מספר שבועות - על רקע דחייתה ברגע האחרון של הפגנה שתוכננה • ההורים: "אם לא נראה תוצאות בשבוע הקרוב, ניאלץ להמשיך בדרכנו - והפעם לא יוכלו לעצור אותנו!"

המאבק עולה שלב
צילום: אינגאימג'

חמישה שבועות אחרי שחשפנו את הסערה המתחוללת בבית הספר היסודי עוזי חיטמן שבנווה גן ואת הסדקים שנבקעו בקשר בין ההורים למנהלת בית הספר, החליטו ההורים להחריף את המאבק. אולם רגע לפני שפתחו בשישי האחרון בהפגנה מול שער בית הספר, הועברה אליהם פנייה להקפיא את המהלך עד השבוע הקרוב.
מסתבר כי כל הצדדים הגיעו להבנות, שלפיהן בית הספר לא יוכל להמשיך את פעילותו הסדירה במתכונת הקיימת. מכיוון שלא ניתן לבצע שינויי שיבוץ מאסיביים לתלמידים, המנהלת הסכימה לסיים מרצונה את עבודתה במוסד החינוכי. אולם בהיעדר הרשאת שר החינוך על הסכמי פרישה מוקדמת, המהלך הנחוץ והמוסכם מעוכב כרגע, וההורים מצדם אינם מוכנים לשמוע יותר תירוצים.
"הבטיחו לנו שנפתח את שנת תשפ"א עם ניהול חדש, אך עדיין לא סיכמו עם המנהלת על פרישה. אנחנו לא מוכנים להמשיך שנה נוספת באותה מתכונת בגלל בירוקרטיה ותקציב. אין תקן או הרשאה. שימצאו פתרון יצירתי אחר. כולם מבינים שהדרכים של המנהלת וההורים לא מצטלבות – ונוצר משבר אמון", אמרו נציגי ההורים, והוסיפו: "העירייה ומשרד החינוך מודעים לבעייתיות, אולם נדמה שפתאום כולם קפאו על שמריהם. אנחנו לא שם. אנחנו רוצים לדעת שהכל מאחורינו ושכל הצדדים מרוצים. אין לנו משהו אישי נגד המנהלת, אבל הדברים בינה לבינינו, ההורים, לא הסתדרו, ואין מנוס מהמהלך".
"יש לנו גיבוי של הנהגת ההורים, בראשותה של אנה נבות, של אגף היסודיים במינהל החינוך, בניהולה של טלי טולדנו, ושל ראש העירייה רמי גרינברג, שעושים את כל המאמצים לקדם את סיומו של המשבר בתיאום מול מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד. כסף והרשאות לא יכולים להוות תירוץ למניעת המהלך", אומרים ההורים.
"מגנים כל

התנהגות שלילית"
יוצא אפוא, שלמרות טענות ההורים, רצף אירועים בעייתי, משבר אמון ונטישה של מורים מהמערכת, במשרד החינוך לא מסוגלים להפריד ולהחריג את הפרשה הנוכחית בעוזי חיטמן ולפעול לסיום ההתקשרות בין הצדדים.
"במשך שמונה חודשים נהגנו בממלכתיות ודיסקרטיות. לצערנו התחלנו להרגיש שהמחוז במשרד החינוך מתעלם, חוזר בו בתשובותיו, לא עונה ואף מזלזל ברצינות שלנו. נאלצנו להחריף צעדינו. מאתמול מגיעים אלינו מסרים שליליים על התנהגות ההורים בפתח תקוה מול המנהלים ועל החשש שלהם מפנינו. אנחנו מגנים כל התנהגות שלילית מול מנהלים, אין לנו דבר אישי מול המנהלת, זה לא מתפקידנו, וניסיון להשתמש בזה נגדנו גובל בהכפשה", סיכמו ההורים.
הנהגת ההורים של בית הספר מציינת עוד כי מה שמנע מבעדה לפעול לקיומה של ההפגנה אלה הן פניות שקיבלו מגורמים רשמיים. "אנו מודיעים כי הסיבה היחידה שהחלטנו להקפיא את ההפגנה, היא המילה שלהם, שלפיה נמתין ונבדוק אם הפגישות בשבוע הקרוב יישאו פרי. אם לא, ניאלץ להמשיך בדרכנו – והפעם לא יוכלו לעצור אותנו!".
ממשרד החינוך נמסר כי ההרשאה להסכם פרישה מוקדמת עם מנהלים בכלל לא אושרה עדיין, והמשרד עושה מאמץ לסיים את הסוגיה בעוזי חיטמן.
מעיריית פתח תקוה נמסר: "אנו פועלים למציאת פתרון כבר לשנת הלימודים הקרובה, לשביעות רצון כל הצדדים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה