חדשות פתח תקווה

המאבק עולה שלב: העירייה נגד הקמת תחנת כוח

חדשות פתח תקווה11 במרץ 2021    3 דקות
0

הקואליציה והאופוזיציה משלבות כוחות בהסכמה לצאת נגד הקמת תחנת כוח בצומת קסם • השבוע שיגר ראש העירייה מכתב התנגדות ליו"ר הות"ל, ובו תמיכה בעמדת משרד הבריאות, אשר לפיה, הקמת התחנה - יש בה כדי להוות מפגע בריאותי לתושבי האזור

המאבק עולה שלב: העירייה נגד הקמת תחנת כוח
גרינברג. מתנגד לתוכנית | צילום: אלון חכמון

במכתב ששלח אל מרדכי כהן, יו"ר הות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות), הביע ראש העירייה רמי גרינברג את התנגדות העירייה לתוכנית לתשתית לאומית 98, שעיקרה הקמת תחנת כוח במחלף קסם. ראש העירייה שלח את עמדת העירייה אחרי ישיבת המועצה האחרונה, שם העלתה האופוזיציה את עמדתה שלפיה יש להתנגד להקמת תחנת הכוח במחלף קסם – וזאת לנוכח החלטת הוועדה המחוזית מיום ה-30.8.20 להמליץ לות"ל לשקול שלא להמשיך בקידום התוכנית.
לשיטת הוועדה המחוזית, עמדת משרד הבריאות מבהירה כי הקמת התחנה במיקומה המוצע אין בה כדי להביא לתועלת לאספקת חשמל, ומנגד יש בה כדי להוות מפגע בריאותי לתושבי האזור.
כאמור, חברי האופוזיציה שחתמו על הצעה לסדר ציינו את עמדתם שלפיה יש להתנגד לתוכנית להקמת תחנת הכוח במחלף קסם, ומספר ימים אחרי הוועדה הוציא גרינברג את המכתב – בין אם בעקבות אותה ישיבה, ובין אם לנוכח עמדת העירייה מלכתחילה – וביקש להתנגד לתוכנית המוצעת, כשהוא מציין: "מדובר בתוכנית שמטרתה להקים תחנת כוח מוסקת גז בגיבוי סולר ובהספק של 780 מגה וואט, וכל זאת במרחק של כ-6 ק"מ משכונת אם המושבות המאכלסת אלפי תושבים בפתח תקוה", ומוסיף: "קיים חשש מקרינה שעה שקווי המתח היוצאים מהתחנה חלקם יוצאים לכיוון מערב (פ"ת) ולטובת חלוקת החשמל יתווספו קווי הולכה חדשים. פגיעה בערכי טבע ונוף בשטחים הפתוחים והירוקים בסמיכות לנחל הירקון כתוצאה מעבודות תשתית של הנחת קווי דלק נוספים, הוספת תשתיות במרחב שמוסיפות מגבלות בגלל דרישה למסדרונות ופוגעות בפיתוח השטחים הפתוחים, חשש לקיומם של מפגעים ביטחוניים כתוצאה מחבלה מכוונת, חשש מפגיעה במקורות מים חיוניים וכן חשש מזיהום אוויר, היות שלגובה הארובות (65 מ') קיימת השפעה מהותית על פיזור הזיהום ומידת החשיפה על אנשים במרחב – בעיקר בשל אופי הבנייה בשכונת אם המושבות המתאפיינת בבניינים רבי-קומות".
עמדת העירייה מתקבלת באהדה חלקית על ידי האופוזיציה, ששמחה על הצטרפותה להתנגדות ומנגד שולחת עקיצה.
אורי אהד, העלה פוסט וציין: "אני שמח מאוד כי בעקבות יוזמתנו להגשת התנגדות לתוכנית, ומלחמתנו לשלב את הנושא החשוב לדיון במועצת העיר, חזרה בה העירייה מעמדתה המסוכנת כי תושבי העיר לא ייחשפו לסכנות בריאותיות בעקבות הקמת התחנה. אנו רואים בחיוב את העובדה כי  גרינברג הצטרף לעמדתנו, ומקווים כי צעד זה של התנהלות עניינית, שאינה נגועה לשם שינוי בפוליטיקה זולה ובהתקפות אישיות על חברי האופוזיציה מצדו של גרינברג, יימשך גם בעתיד.
"התנגדות העירייה לתחנת הכוח היא צעד חשוב. במקביל אנו מגבשים עצמאית התנגדות מנומקת ומסודרת מטעם הפורום המשותף. בדרך זו תהיה פתח תקוה כולה בחזית אחידה ומגובשת נגד תחנת הכוח. עוד מתברר כעת, כי האשמת גרינברג אותנו ב'פופוליזם' בנושא ההתנגדות הנדרשת לתחנת הכוח לא הייתה במקומה, אלא הייתה זו העמדה הנכונה והראויה מלכתחילה לשמירה על בריאותם של תושבי פתח תקוה ועל ערכי הטבע והסביבה. אנו נמשיך ונעמוד על המשמר בכל עת למען תושבי פתח תקוה ולמען העיר, באופן הטוב ביותר ותוך הבעת עמדה עניינית ומנומקת".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

קניון אבנת מתרחב

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה בשבוע שעבר בקשה שהוגשה על ידי קבוצת קניוני עופר שבבעלות ליאורה עופר ובהנהלת משה רוזבלום...

חדשות פתח תקווה22 במרץ 2021    דקה אחת
0

הרמפה שלא הייתה

בעקבות פניות רבות מצד תושבים, שטענו כי העלייה במדרגות במשעול שבין רחוב טרומפלדור לרחוב מוסטובוי בשכונת כפר גנים א' קשה...

חדשות פתח תקווה22 במרץ 2021    4 דקות

כתיבת תגובה