חדשות פתח תקווה

הכתובת שוב על הקיר

חדשות פתח תקווה25 ביולי 2018    2 דקות
0

כוחות גדולים מכבאות והצלה וצוותים של המשרד להגנת הסביבה הוזנקו במוצאי שבת למפעל טביב בסגולה בעקבות דיווח על שריפה שפרצה בחבית חומצה

הכתובת שוב על הקיר

 

שוב אירוע חומרים מסוכנים (חומ"ס) במפעל טביב באזור התעשייה סגולה, ובשכונת אם המושבות נערכים לקראת המאבק הבא.

צוותים של המשרד להגנת הסביבה, כוחות גדולים מכבאות והצלה פתח תקוה, לרבות היחידה לטיפול בחומ"ס, מהמשטרה, מהעירייה וממד"א, הוזנקו למקום במוצאי שבת האחרונה, בעקבות דיווח שנתקבל במוקדי החירום על שריפה שפרצה בחבית חומצה במפעל טביב. לוחמי האש הצליחו להשתלט על השריפה תוך פרק זמן קצר יחסית והחלו לבצע פעולות להכלת החומר המסוכן באמצעות חול. בנוסף, נמדדו ערכים שלא העידו על מפגע סביבתי כלשהו, והטיפול באירוע הועבר בו במקום לאחריות המשרד להגנת הסביבה. זאת אחרי שנמצא כי אין סכנה או השפעה סביבתית ולא נשקפת כזאת.

ראש העירייה איציק ברוורמן עקב מקרוב אחרי פעילות הצוותים, תוך שהוא מבקש לקבל הבהרות לאירוע, בדיוק בזמן ההליכים שהוא מנהל לכאורה כנגד טביב.

סגנית ראש העירייה ומי שעמדה עד לאחרונה בראש האגף להגנה על הסביבה, אורנה דוידאי, פנתה אל מנהל האגף להגנת הסביבה, אהוד שטיין, וביקשה לקבל הסברים. "מה המשמעות של דליפת חומרים אלה ומהו הסיכון? האם הם מהווים סכנה לבריאות התושבים והעובדים? מהם אמצעי הבטיחות הננקטים כדי לוודא שאירוע כזה לא יישנה? האם יש משמעות לאירוע כה חמור מבחינת חידוש רישיון העסק של טביב אקוכם שהוא כעת זמני? כידוע הגבלה שהוטלה על רישיון העסק של טביב אקוכם היא הדרישה להצבת תחנת ניטור על גדר המפעל עד 1.8. האם תחנה כזו הוקמה בינתיים? הגבלה נוספת היא קירוי המפעל עד 1.9. האם החלו בעבודות הקירוי?".

מהעירייה נמסר: "החבית שעלתה באש במפעל טביב טופלה תוך זמן קצר כאשר לפי דיווחי כיבוי אש לא נמדדו כל ערכי גזים בסביבות המפעל כתוצאה מהאירוע. המשרד להגנת הסביבה דרש מהמפעל להעביר לו תחקיר פנימי לנסיבות האירוע, והוא יבצע בדיקה מקיפה האם נעברה עבירה על פי חוק חומרים מסוכנים. בהתאם לתוצאות התחקיר, יוחלט האם לאירוע יש השפעה על היתר הרעלים ורישיון העסק. תחנת ניטור האוויר שנדרשה מטביב ברישיון העסק, הוקמה והחלה לפעול. הבנייה לקירוי השטח של אקוכם החלה והחברה הודיעה שתעמוד בלו"ז שהוצב לה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת
0

עוד קורבן לקורונה: שלווה זלפריינד מגני הדר,...

שלווה זלפריינד מגני הדר בפתח תקווה, היא הקורבן האחרון דל מחלת הקורונה. שלווה ז״ל הייתה גננת שנים רבות וחינכה רבים...

חדשות פתח תקווה17 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה