חדשות פתח תקווה

הכי נאמנים בסביבה

חדשות פתח תקווה10 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

כדי להתמודד עם מחדלי הניקיון בעיר, החלה העירייה בגיוס פעילים חברתיים, שיסייעו באכיפת החוק ושמירת הניקיון באמצעות יישומון ייחודי, שיאפשר להם לדווח בזמן אמת על מפגעים

הכי נאמנים בסביבה
כרזת "נאמני ניקיון". "העיר איננה מתלכלכת מעצמה" ׀ צילום: דוברות העירייה

בעירייה הפנימו שבעיית הניקיון בעיר אינה קשורה רק לתפקוד העובדים וחברות הניקיון, אלא בתרבות הניקיון ובהרגלי הוצאת פסולת וגזם שלא בימי הפינוי, השארת גללי כלבים ברחוב, השלכת לכלוך מהרכב תוך כדי נסיעה, ונורמות נוספות שפוגעות בסביבה.
כדי להתמודד עם התופעות, מעבר לטיפול אכיפתי, הוחלט בעירייה לגייס פעילים חברתיים, שידווחו בו בזמן על מחדלי ניקיון בעיר. למיזם החברתי החדש של העירייה מגויסים נאמני ניקיון המעוניינים להיות שותפים בשינוי החברתי-סביבתי. בעירייה מדגישים שנאמני הניקיון יסייעו באכיפת החוק ובשמירת הניקיון באמצעות יישומון ייחודי שיאפשר להם לדווח לפיקוח הרב-תכליתי על מפגעי ניקיון בזמן אמת. המיזם ילווה בסלוגן "נאמני ניקיון – העיניים של הסביבה".
לצורך קידום המיזם, מגייסת העירייה בימים אלה מתנדבים מגיל 24, שיעברו הכשרה ראשונית ובהמשך הדרכות ויקבלו כרטיס "נאמן ניקיון" ואפשרות להתחבר ליישומון הייעודי. לדברי ראש העירייה רמי גרינברג, "ניקיון העיר הינו אחד מהנושאים המרכזיים שמטופלים על ידינו באופן מעמיק ובלתי מתפשר. מעבר לפעולות הרבות שאנו נוקטים, להגברת הניקיון והאכיפה בנושא, אנו מקימים רשת חברתית-קהילתית, שתתפרש בעיר ותסייע לנו בשמירה על הניקיון".
סגן ראש העירייה וראש מִנהל שפ"ע, צדוק בן משה, וראש אגף הפיקוח הרב-תכליתי, איציק דעי, הוסיפו: "נקטנו מגוון פעולות כדי להגביר את האכיפה ולשפר את ניקיון העיר. העיר איננה מתלכלכת מעצמה, לציבור יש חלק משמעותי בעניין. העובדה שאנשים משליכים פסולת ברחוב, מוציאים גזם או זורקים פסולת מהרכב, לא מתקבלת על הדעת. נעשה כל שניתן כדי לשפר את ניקיון העיר, כולל גיוס מתנדבים ותושבים שנושא הניקיון והשמירה על איכות הסביבה חשובים ויקרים ללבם".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה