חדשות פתח תקווה

הישיבה שפוצצה

חדשות פתח תקווה19 ביוני 2019    2 דקות
4

עשר דקות בלבד הספיקו לראש העירייה, גרינברג, לנעול את הישיבה שדנה בשינויי התעבורה בדרך בגין. הסיבה: התושבים סרבו להפסיק למחות

הישיבה שפוצצה
צילום דוברות העירייה

עשר דקות בלבד, אחרי שהחלה ישיבה אותה זימן ראש העירייה רמי גרינברג עם תושבים מעמישב והדר גנים כדי לפרוס בפניהם את התוכנית המוצעת לשינויי תחבורה בדרך מנחם בגין בשכונה במקום הנת"צ שתוכנן בקדנציה הקודמת, פוצץ גרינברג, את הישיבה לאחר שבמקום נוצרה המולה בעקבות בקשתו החוזרת להסיר שלטי מחאה איתם הצטיידו חלק מהתושבים.

זו היתה ישיבה טעונה במיוחד שעה שתושבים בהדר גנים באו כעוסים על הכוונה להקים נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) אצלם מתחת לבית. אלו לא מעוניינים לקבל את הטיעון לפיו התוכניות לנת"צ אושרו בקדנציה הקודמת וכעת פעלו בעירייה לשינויים משמעותיים.

גרינברג, מצידו הגיע מלווה במצגת ומסמכים וגם בעובדי עירייה ותושבים שתומכים בתוכנית שהוא התכוון להציג. את הדקות הראשונות בישיבה הוא פתח בסריקה על העשייה שלו בעיר בדיוק כפי שהוא נוהג בכל מפגש שלו עם תושבים.

בין לבין הונפו השלטים וראש העירייה ביקש מהנוכחים להסיר את השלטים, לדבריו כיוון שהם חוסמים לו את ההתבוננות והשיח עם התושבים. כשהחלה השיחה בעניין התוכנית החדשה של משרד התחבורה והשלטים הונפו בשנית, התעוררה באולם סערה רבתי. גרינברג ביקש להסיר את השלטים ואיים בנעילת המפגש. חלק מהתושבים החלו למחות והשמיעו קול צעקה. אחרים החלו להתעמת עימם מילולית ולאחר מכן בסרטונים תועד גם אירוע של דחיפות והדיפת ידיים, אירוע מביש שאינו מתאים למפגש עם תושבים.

לגרינברג זה הספיק כדי לסגור את הישיבה ולפזר את הנוכחים .

עשרות רבות של תושבים יצאו מאולם מתנ"ס עמישב מבולבלים . מחוץ לאולם חלקם הלא מבוטל נשאר להחליף רשמים. חלק טענו שזה היה מביש, אחרים ביקשו פגישות עם ראש העירייה באופן מצומצם ללא המוחים. אבל היו גם את המוחים שטוענים כי מחאה הינה זכות לגיטימית להביע עמדה. "ראש העירייה פעל במשך שנים בדרך זאת ועכשיו זה פסול. לא ניתן שיהרסו את השכונה שלנו בגופנו נחסום את העבודות אם יוחלט להוציא אותן לפועל" אמרו חלק מהמוחים.

אחרים המתגוררים ברחוב מנחם בגין. "באנו להקשיב וחבל מאד שזה גלש לכזאת המולה. הגיעו פעילים או תומכים של ראש העירייה שאין להם עניין בשכונה וזה יצר תסיסה וזה לא היה ראוי . אני אישית מצפה מראש העירייה שידע לזמן אותנו לפגישה מסודרת שבה יפרוס את משנתו אבל גם יקשיב לקולות שלנו התושבים. בסופו של יום אנחנו גרים כאן".

תושבים נוספים התומכים בתוכנית מציינים. "היתה כוונה לבנות נת"צ במרכז הכביש וזה ירד מהפרק בין היתר אחרי מאבק שלנו. אנחנו רוצים אוטובוסים ולא רוצים שיעברו מתחת לבית שלנו ומצד שני רוצים תחנות קרובות זה בלתי אפשרי. ראש העירייה התחייב בפניי שלא יהיה נתיב תחבורה ציבורית אלא תינתן עדיפות לאוטובוסים בצמתים שירומזרו וזה בעיניי לגיטימי. הרחוב יעבור שדרוג וזה חשוב אני חושב שיהיה נכון לקיים מפגשים מצומצמים ולהסביר את זה לתושבים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

בהתאם להגבלות: המועצה הדתית פתח תקווה, נערכת...

המועצה הדתית בפעילות מיוחדת לימי הפורים תשפ"א, לקראת החג הודפסו וחולקו אלפי עותקים של מגילת אסתר לבתי הכנסת ומנייני החצרות....

חדשות פתח תקווה23 בפברואר 2021    2 דקות
0

קול קורא להצעות לקידום תיירות הפנים בפתח...

בהנחיית ראש העירייה, רמי גרינברג, פרסמה החברה לפיתוח פתח תקוה קול קורא לקבלת הצעות מיועצים לצורך מתן ליווי לחברה ולעירייה...

חדשות פתח תקווה23 בפברואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • חנוכה
  תגובה

  אחלה רמי לא נכנע

 • אסף
  תגובה לכתבה

  איזה כתבה שרחוקה מהאמת שנות אור. דיבר על התוכנית? הוא בכלל לא דיבר על התוכנית? הביא תושבים שתומכים בנתצ? איזה בלבול , התושבים צעדו משם, אורגנו הפגנה.
  בכלל, הביא פעילים פוליטיים שנקטו באלימות פיזית כלפי תשובי השכונה.
  הכתב שלכם אפילו לא היה שם.
  ידיעות פתח תקווה לפחות טרחו לשלוח מישהו.
  הרבה יותר רציני

 • חן
  תושבי הדר גנים

  גועל נפש ביריונית ומשחקים אותה יפה נפש..רוצים לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה …תושבי הדר גנים ..רואים רק את עצמם ..ממש חזירות לשמה

 • חן
  תושבי הדר גנים

  גועל נפש ביריונית ומשחקים אותה אצילי נפש ..רוצים לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה …תושבי הדר גנים ..רואים רק את עצמם ..ממש חזירות לשמה