חדשות פתח תקווה

הטרגדיה של הדר גנים

חדשות פתח תקווה4 בדצמבר 2019    2 דקות
0

הצעירה, תמר פינשטיין ז"ל, נפלה סמוך לחצות בין פסי הרכבת הקלה בירושלים ונמחצה למוות

הטרגדיה של הדר גנים
צילום פרטי באדיבות המשפחה

טרגדיה בשכונת הדר גנים. תמר פינשטיין, צעירה בת 19 תושבת הדר גנים, היא הולכת הרגל שנמחצה למוות סמוך לחצות לאחר שנפלה בין שני קרונות הרכבת הקלה בירושלים בעת שזו היתה בנסיעה.
אביה של המנוחה משה פינשטיין מכהן כיושב ראש ועד בית הכנסת פנינת גנים ומנהל האדמניסטרטיבי של המכינה הישיבתית בגבעת שמואל.
מחקירה ראשונית של פרטי האירוע עולה כי הצעירה בת ה-19 נלכדה מתחת לגחון הרכבת ובמשך למעלה משעה עמלו צוותי כבאות והצלה עד שחילצו אותה תוך שהם משתמשים בכלי הרמה מיוחדים שסייעו בהגבהת הרכבת.
צוות מד"א קבע את מותה של הצעירה כול זאת לעיני תשע חברותיה שהיו עדות לאסון והן לקו בחרדה.
מעדויותיהן של החברות עולה כי בעת שהגיעו סמוך לרכבת נפלה תמר מסיבות שטרם הובררו וניסיונות לתפוס אותה לא צלחו. "התחלנו לצרוח. זה היה איום ונורא ממש מחריד. תמר נפלה בין שני הקרונות ונלכדה בתווך ביניהם" הן סיפרו.
כוחות משטרה שהגיעו לזירה פתחו בחקירה לבירור נסיבות האירוע.
אחת מחברותיה סיפרה לחוקרים כי תחילה היא חשבה שתמר רוקדת כי היתה מוזיקה ואז הכל התהפך. "בהתחלה אמרתי לה, 'את צוחקת עלי?' – ואז ראיתי שהיא לא בסדר. ניסיתי לתפוס אותה והיא פשוט החליקה לי מהיד. כאילו, היא הייתה ברגע של נפילה, ניסיתי לתפוס אותה, שלא תיפול, והיא פשוט החליקה מתחת לרציף. חברות אמרו שאפילו ניסיתי למשוך אותה ולא הצלחתי".
חברה אחרת הוסיפה. "הראש שלה הטלטל מצד לצד העיניים זזו והבנו שמשהו לא בסדר איתה".
רב רשף ניסים לוי מפקד האירוע מטעם כבאות והצלה, אמר: "הוזנקנו כחצי שעה לאחר חצות לאזור התחנה המרכזית בירושלים, עקב דיווח על אדם שנלכד מתחת לגלגלי הרכבת הקלה. הגענו למקום תוך זמן קצר מאוד עם כוח של חמישה צוותי חילוץ והצלה. מיד כשהגענו לזירה, ראינו לצערנו כי מדובר בנערה צעירה שנפלה מסיבה כלשהי בין קרונות הרכבת נדרסה ונהרגה ככה"נ במקום".
"פעולות החילוץ של ההרוגה מתחת לרכבת הקלה, היו מורכבות מאוד עקב הנסיבות הטראגיות ומורכבות הזירה, והמראות היו קשים ביותר.
השתמשנו בכלי חילוץ מתקדמים, פנאומטיים, מכאניים והידרואליים בכדי להרים את הרכבת באוויר, ובסיוע לוגיסטי של אנשי הרכבת הקלה הרמנו את הרכבת וחילצנו את הנערה כאמור כשהיא למרבה הצער ללא רוח חיים".
הנוסעים ברכבת סברו כי מדובר בפיגוע וזעקו לנהג להמשיך בנסיעה. גם מהחברה המפעילה את הרכבת טוענים כי בנסיבות שטרם הובהרו הצעירה נפלה בין שתי הקרונות של הרכבת הקלה בזמן שהרכבת הייתה בנסיעה. החקירה נמשכת.
לצוות מד"א שהגיע למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה של הצעירה ובשכונת הדר גנים התקבלה בשורת האיוב בצער גדול.
חברים וקרובים למשפחה מיהרו אל ביתם ברחוב מנחם בגין כדי לנסות ולנחם אולם האבל והיגון כבדים מנשוא.
במשפחה מתארגנים לקראת הלוויה שככל הנראה תתקיים היום.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה