חדשות פתח תקווה

החצים מופנים לגרינברג

חדשות פתח תקווה29 במאי 2019    3 דקות
2

סביבתו של ראש העירייה אינה שקטה • לצד גורמים המאיימים על חייו, כמו תושב זועם שהגיע השבוע ללשכתו כשהוא מצויד בסכין, נקלע גרינברג למתקפה בוטה מצד גורמים במגזר החרדי • גרינברג: "הסתה פרועה וחסרת אמת"

החצים מופנים לגרינברג
צילום דוברות העירייה

בחצי השנה האחרונה בתפקידו כראש העירייה, אוים גרינברג שלוש פעמים. אחרי המקרה הקודם, שאירע בחודש מרץ האחרון, הוגש כתב אישום חמור כנגד המאיים. המקרה האחרון אירע ביום שני בשעות הצהריים. תושב העיר המוכר למשטרה הגיע כשהוא זועם ומתלהם לבניין העירייה ברחוב העלייה השנייה, עלה לקומה השנייה, שם נמצאת לשכת ראש העירייה, והגיע עד לדלת הלשכה.
בזכות ערנותו של השומר בכניסה לבניין, שהבחין בתנועותיו המחשידות, עודכנו אנשי הלשכה ומיהרו לנעול את הדלת, שברוב שעות היום פתוחה לרווחה. החשוד, שדרש לפגוש את ראש העירייה והתדפק על דלת לשכתו, שלף לפתע סכין, שאותה החביא על גופו, ומשהבחין עובד הלשכה בסכין, הוא מיהר ללחוץ על לחצן המצוקה. במקביל, ניהל החשוד שיחה עם אנשי הלשכה ועם ראש העירייה באמצעות האינטרקום הפנימי ואמר, בין השאר: "יהיה פה דם, אחתוך ורידים".
"הוא ביקש שאאשר לו רישיון רוכלות, להצבת דוכן גזלן. לדבריו, הוא קיבל הבטחה בקדנציה הקודמת. הסברתי לו שמה שהובטח לו בקדנציה הקודמת, מבחינתי לא קיים, וכי לא יאושר לו דוכן רוכלות. בנוסף, הבהרתי לו, שאם הוא שרוי במצוקה כלכלית, אפנה את עניינו כמקובל לאגף הרווחה בעירייה", סיפר גרינברג על שאירע, ואישר כי דחה את בקשתו של החשוד.
לבניין העירייה הגיעו תוך זמן קצר כוחות משטרה גדולים, אנשי השיטור העירוני ואנשי מערך הביטחון העירוני, ואלה הצליחו להשתלט על החשוד ולהובילו לחקירה במשטרה.
"סופו של רמי יגיע"
לצד האיומים על חייו, חווה ראש העירייה בשבוע האחרון פעם נוספת מתקפת הסתה מצד גורמים בכירים במגזר החרדי-ליטאי ברשתות החברתיות ובפרסומים שונים. באחד מהם שלח מוטקה בלוי, פעיל מרכזי בתנועת דגל התורה, מסר חד-משמעי לעבר מנהיגי הפלג הירושלמי בעיר, המכונים ע"צניקים, וכן לעברו של ראש העירייה, שאותו הוא מכנה "אויב גדולי התורה". זאת, ככל הנראה בשל המשבר בין גרינברג לראש ישיבת אור ישראל הרב יגאל רוזן.
"אני אמסור נפש למען התנועה. מי שיפגע בנציגי דגל התורה, שנשלחו על ידי גדו"י (גדולי ישראל) ועוד משת"פ עם אויב גדולי התורה בעיר – אני מיירט אותו בלי שום הנחות". בלוי מוסיף: "ההיסטוריה חוזרת על עצמה. בוגרי הישיבה, שנלחמו בעבר נגד כניסת ראש הישיבה הרב יוסף חברוני להנהגת הישיבה, מלחמה שאותה ניהלו עד זוב דם, חוזרים היום ומשתמשים בו למלחמה נגד ראש הישיבה הגר"י רוזן ודגל התורה, ומביאים את ראש הישיבה הרב חברוני לאירוע חנופה לראש עירייה עריץ, שנלחם יום-יום להצרת ציבור בני התורה בעיר פתח תקוה. גורו לכם".
בלוי כורך לדברים גם את החלטת גרינברג לפתוח את בריכת עמישב בשבת והקיצוץ, לדבריו, בתקציבי התרבות החרדית. "רמי גרינברג במהות שלו לא יכול להיות כנוע, הוא רוצה לחסל את החרדים, ולכן עשה הפרד ומשול. כל מי שעשה הפרד ומשול בסוף שילם. סופו של רמי יגיע, ואתם קהילת חברון תישארו המבוזים עם הע"צניקים. מי שמייעץ לו זה ע"צניקים מסריחים (כינוי לאנשי הפלג הירושלמי – א"ח), שונאי יהודים, מלקקי בואש ואתם באותו צד איתם".
לדברי ראש העירייה גרינברג: "זו הסתה פרועה וחסרת כל אמת. החרדים והציבור בכללו בעיר מקבלים יחס שוויוני, בהתאם לצורכיהם האימתיים. מפריע לגורמים מסוימים הנטרול של פוליטיקאים שחגגו על הקופה הציבורית. כל צורך של החרדים והליטאים שביניהם יזכה למענה ישיר ממני, תוך בחינה מדוקדקת. אין צורך שכספים יזרמו באמצעות מנגנונים מיותרים שניווטו את הכסף לפי אינטרסים לא מקצועיים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עלייה בשיעור הזוגות הנרשמים לנישואים

עלייה בשיעור הרישום לנישואים במהלך שבעת החודשים האחרונים בהשוואה לשנה שעברה. העלייה נאמדת בכ-47% לעומת אשתקד. החל מל"ג בעומר, שמתקיים...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות
0

הגיעו לכבות שריפה וגילו מעבדת סמים

בשריפה שפרצה בארון חשמל בבניין מגורים ברחוב אנדרסן פינת שרת חולצו שני לכודים. על השריפה, שהחלה בחדר המדרגות בקומה העליונה,...

חדשות פתח תקווה28 באפריל 2021    2 דקות

כתיבת תגובה

  • דניאלה

    יכל להמשיך לפתח רק שבוחר להק לאחרים וחבל שאינו יודע להיות מנהיג אוהב ושווה לכולם. אז שמו שלט שלך זה עדיין לא אומר כי מי שלא שם או בחר באחר . כי אינך ראש העיר שלו.
    רוע .

  • גל לביא
    מחזק את ראש העיר

    אני אישית יכול לומר לכם כי ראש העיר שלנו יודע לקבל ביקורת וגם אם היא בנימה קשה. יודע להכיל ומבין . אין ספק שהצד המאיים , המסית הוא הדבר שיש להוקיע. שאפו לראש העיר שנאבק על הצדק מול גורמים עקשנים ומגובשים