חדשות פתח תקווה

החברות Bird ו-Lime יפעילו את הקורקינטים בעיר

חדשות פתח תקווה26 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
החברות Bird ו-Lime  יפעילו את הקורקינטים בעיר

אחרי כשנתיים של פיילוט, כחלק מפעולות העירייה לעידוד השימוש בתחבורה ירוקה, פרסמה החברה לפיתוח העיר את תוצאות המכרז להפעלת קורקינטים בעיר בכל שעות היממה. במכרז זכו החברות Bird ו-Lime, שתיים משלוש החברות שהשתתפו בפיילוט, והן יחלו את פעילותן הרשמית בעיר בעוד כשלושה שבועות, ב-15 בנובמבר.
בזמן הפיילוט נבחנו פרמטרים שונים להבטחת השימוש התקין והחוקי בקורקינטים, לרבות הגבלת השימוש מתחת לגיל 16 והוספת קסדות לכלים. בחברה לפיתוח ציינו כי שתי החברות יגדילו באופן משמעותי את היצע הקורקינטים הזמינים לציבור.
על מנת למנוע מפגעי דרך סביבתיים ולצמצם את פיזור הקורקינטים במקומות בעייתיים, תכשיר החברה לפיתוח העיר תאי חניה ברחבי העיר. בעירייה מציינים כי שדרוג מערך הקורקינטים בעיר נועד לתמוך במעבר מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית, לרכבת הקלה ולמטרו, וכי לשם כך העירייה מפתחת שבילי אופניים ברחבי העיר.
לדברי ראש העירייה רמי גרינברג: "אנחנו בוחנים את הפעלת מערך הקורקינטים בעיר ומנחים את החברות המפעילות בהתאם. סקר שבוצע לאחרונה מעלה כי מאות אלפי משתמשים מבצעים את נסיעותיהם בכלים השיתופיים. מדובר בנתונים מרשימים ביותר, שחוסכים נסיעה ברכבים פרטיים, שומרים על איכות הסביבה ומפחיתים זיהום".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוספת של 46 מיליון שקל לשדרוג השכונות...

מועצת העיר אישרה בראשית השבוע תוספת תקציב בסך 46 מיליון שקל לטובת מגוון פרויקטים בתחום התשתיות והבינוי. ראש העירייה רמי...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת
0

חיים חדשים בשוק ליפקיס

אחרי שנים של חשיבה ותכנון, מובילה העירייה בימים אלה מהלך בשוק ליפקיס בעיר, לטובת פיתוח השוק, שדרוגו והפיכת הקנייה בו...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה