חדשות פתח תקווה

הורים מובילים "שיעור אחר" ב"נתן יונתן"

חדשות פתח תקווה12 במרץ 2019    2 דקות
0
הורים מובילים "שיעור אחר" ב"נתן יונתן"
בית ספר נתן יונתן. צילום באדיבות ההורים

בבית הספר "נתן יונתן" מסכמים בהצלחה שנה שנייה של פרויקט "שיעור אחר הורים" לתלמידי שכבות ד', ה' ו-ו' בשיתוף עמותת שיעור אחר, בו הורים מתנדבים מעבירים שיעורים וקורסים "מחוץ לקופסא" לתלמידי בית הספר.

נתן יונתן הוא בית הספר היחיד בעיר שמשתתף ומוביל פרויקט חשוב זה, שהינו שילוב כוחות בין הצוות המדהים של בית הספר, בראשות אביבה גולן, מנהלת בית הספר, המחנכות הנהדרות של הכיתות, ההורים הנפלאים שתורמים מזמנם ומניסיונם והילדים, שמשתתפים באופן פעיל בשיעורים – והכול בהובלת ובניהול שי נאור, סגן יו"ר הנהגת ההורים.

במסגרת הפרויקט השנה הועברו 150 מערכי שיעור כשכל כיתה עברה קורסים (במתכונת אקדמית) בתחומי חיים מגוונים הנוגעים בנושאים אותם הילדים לא לומדים במסגרת מערכת החינוך הפורמלית, כגון: חינוך פיננסי וצרכנות נבונה, טכנולוגיה, חדשנות ויזמות וקורסים מגוונים בתחומים שונים כגון: כדור הארץ והחלל, חלומות הגשמה עצמית, העולם הממוחשב ועוד. מהפרויקט נהנו השנה כ- 400 תלמידי בית הספר.

השיעורים הועברו על ידי 40 הורים מתנדבים מקהילת בית הספר, אשר מגיעים מתחומים ומקצועות שונים. ההורים קיבלו מערכי שיעור מוכנים, אשר מספקת עמותת שיעור אחר וביצעו התאמות לפי טעמם האישי והייחודי.

השיעורים בפרויקט מועברים על ידי ההורים באופן שונה מאשר שיעור רגיל באמצעות: מצגות, פעילויות בכיתה ומחוצה לה, משחקי תפקידים והפעלות שונות.

בסיום הפרויקט, שהתקיים מתחילת השנה, יצאו תלמידי שכבות ה' ו-ו' לפעילות שיא, אשר מסכמת את הנושאים שנלמדו. כיתות ו' ביקרו במוזיאון הרצלילינבלום (בנק דיסקונט) בתל אביב ועברו סיור חוויתי ומיוחד במוזיאון – מסע אל העבר, הווה ועתיד הפיננסי הבנקאי והמסחרי בישראל.

תלמידי כיתות ה' ביקרו במפעל יצור של חברת ניסטק בפתח תקווה, צפו במצגת מרתקת על תהליך היצור של הלוחות האלקטרוניים והשימוש בהם (הכרטיסים הירוקים בתוך הטלפונים והמחשבים), סיירו במפעל וחוו פעילות ייחודית, בה הרכיבו הילדים מכשיר אלקטרוני רב תכליתי (הדלקת מנורה, הפעלה של מנוע ורמקול) – אותו קיבלו במתנה.

תגובות מרגשות הגיעו מהתלמידים שהשתתפו בפרויקט. רני, תלמיד כיתה ו': "למדתי שצריך להאמין בעצמך ואז הכל אפשרי, הבנתי שאם אשקיע אני יכול לעשות כל מה שאני רוצה. הייתי רוצה להיות כמו ההורה שהגיע ללמד בכיתה".

עמית יריב, אחד ההורים שהתנדבו להעביר שיעורים "גיליתי ילדים ערניים ומודעים מאוד, שבודקים את החשבון בחנות ועומדים על זכויותיהם". לאחר שיעור בנושא צרכנות נבונה הוסיפה ליאת קורלנדר "באמת מהנה לקחת חלק בחינוך ילדינו, ולראות את ההתנהלות היומיומית שלהם. הורים אחרים לא יודעים מה הם מפסידים, כיף לשמוע שאנחנו משפיעים, מדובר בפרויקט מדהים".

גם מקומן של מחנכות הכיתות לא נפקד, הילה רכזת שכבה ה': "היה נפלא. מתוקתק, מעניין ומעשיר. הרווח כולו של התלמידים וכמובן גם של המורים וההורים. תודה רבה לשי שהוביל את הפרויקט בצורה מושלמת, תודה לחברת ניסטק, ולמוזיאון הרצלילינבלום, אשר אירחו את הילדים ברוחב לב".

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה