חדשות פתח תקווה

הורים ומורים מתנגדים בתוקף לחזרת המנהלת לבית הספר

חדשות פתח תקווה10 ביולי 2019    3 דקות
0

לפני שבוע דיווחנו כאן כי בניגוד לעמדת משרד החינוך, ראש העירייה החליט שהמנהלת לא תישאר במערכת עם שובה משנת שבתון, גם אם הפרשה תוביל לסגירת בית הספר • "נמצא לתלמידים פתרונות", מבטיח גרינברג

הורים ומורים מתנגדים בתוקף לחזרת המנהלת לבית הספר
בית הספר שבו לימדה המנהלת ׀ צילום: אלון חכמון

משבר אמון חריף בין הורים, מורות ואנשי סגל החינוך באחד מבתי הספר הממלכתיים-דתיים בעיר, לבין מנהלת שאמורה לחזור לעבודה אחרי שנת שבתון, מעסיק בימים אלה את העירייה ואת משרד החינוך, שמסרב לאשר את העברתה של המנהלת לבית ספר אחר, וקורא תגר על העירייה והעומד בראשה רמי גרינברג.
כזכור, לפי שבוע דיווחנו כאן כי גרינברג קיבל החלטה סופית בנושא, שלפיה המנהלת לא תישאר במערכת, גם אם הפרשה תוביל לסגירת בית הספר. לטענתו, משרד החינוך מסרב למצוא למנהלת מקום חלופי, למרות טענות קשות שהעלו חלק לא מבוטל מהורי התלמידים ומספר רב של מורות המלמדות באותו מוסד חינוכי. במכתב שהוציאה עו"ד קלרה שמורק, מי שנבחרה ליישב את ההדורים בין המעורבים ולגשר ביניהם לבין שר החינוך החדש הרב רפי פרץ, היא מעלה טענות להתעמרות לכאורה מצד המנהלת הוותיקה.
נזכיר כי הפרשה הובילה בשבוע שעבר לתקרית מביכה בין ראש העירייה למזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, כפי שפורסם ב"המקומון". מנהלת בית הספר, שעמדה בראש המערכת במשך שבע שנים, סיימה שנת שבתון, ובאופן אוטומטי, כעובדת של משרד החינוך, הייתה אמורה לשוב ולנהל את המערכת שאותה עזבה. אלא שעם היוודע דבר שובה לבית הספר, מיהרו עשרות הורים לשלוח מכתבים למשרד החינוך ולמִנהל החינוך בעירייה, שבהם העלו טענות קשות על העלבת תלמידים ואלימות מילולית לכאורה כלפי הורים ומורים.
יצוין כי ההורים, שבחרו לפרסם את טענותיהם תחת שמם המלא ולא הסתתרו מאחורי מכתבים אנונימיים, ביקשו לשנות את השיבוץ לקראת שנת הלימודים הקרובה, אם המנהלת הוותיקה תחזור לעמוד בראש המוסד החינוכי. במקביל, נשלחו מכתבים ממורות בבית הספר, שחשפו טענות קשות על יחס משפיל שקיבלו מהמנהלת, השפלות ולעתים גם דרישות לבצע פעולות רישום ודיווח כוזב למשרדי ממשלה, שיש בהן משום עבירה על הנוהל התקין.
לטענתן, המנהלת הטילה אימה ומורא על הצוות החינוכי, על ההורים ועל התלמידים, ורק כשנודע שהיא עומדת לחזור, החליטו כולם שלא לשבת יותר בחיבוק ידיים, אלא להניע מהלכים שיש בהם כדי למנוע את שיבתה לעבודה. ראש העירייה, שחשש כי ייאלץ להתמודד עם העברת עשרות תלמידים למוסדות אחרים, פעל יחד עם ממלא מקומו וראש מִנהל החינוך רון כץ, ולאחר ששוחח עם המורות וההורים, קיבל החלטה, חד-משמעית לדבריו, ולפיה "המנהלת לא תשוב לעבודה".
גרינברג מודע לעובדה שהמנהלת מועסקת על ידי משרד החינוך, אולם הוא אמור לספק להורים וללמידים את המרחב הלימודי הנוח ביותר. "אני לא מתעסק בעניינה של המנהלת, אלא בעניינם של התלמידים וההורים, אשר להם אני חייב לתת שירותים. אני לא מנסה חלילה לפגוע במנהלת. משרד החינוך יכול למצוא עבורה מקום או תפקיד אחר במערכת. יש כאן חובה שלי כראש עירייה, ולכן לא אוותר בנושא הזה.
"יש מספר הורים מצומצם ששולחים מכתבים אנונימיים או מסתתרים מאחורי יו"ר הנהגת ההורים, אולם בפועל הורים מתוך ההנהגה, וכן הורים רבים נוספים, מבקשים את הסיוע שלי, ולכן אני נחוש בדעתי, גם אם זה יוביל לסגירת בית הספר. נמצא לתלמידים פתרונות, אך יהיה חכם יותר אילו משרד החינוך והמנהלת יוותרו על המשך הסאגה, שעכשיו כבר דלפה לתקשורת. מבחינת ההורים, הם מאיימים לגרור את זה לבית המשפט במידת הצורך".
ביום שני התקיימה פגישה, שבה נכחו ראש העירייה, מנהלת בית הספר והמפקחת מטעם משרד החינוך. במקביל, קיים גרינברג התייעצויות נוספות עם הורים, מורים ותלמידים בבית הספר. בסיום סבב ההתייעציות, הגיע גרינברג למסקנה שלכל הנוגעים בדבר ברור כי המנהלת לא תוכל לחזור לבית הספר, וכי על משרד החינוך חלה החובה למצוא לה מקום חלופי.
ממשרד החינוך נמסר: "המשרד מתנהל בהתאם לנהלים. בית הספר מלווה באופן אישי על ידי המפקחת מטעם משרד החינוך. כל טענה כנגד המנהלת תטופל לגופו של עניין. אנו מצפים מכל הגורמים המעורבים להירתם ביחד למען הצלחתו של בית הספר בשנת הלימודים הבאה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה