חדשות פתח תקווה

"הוא רצח את אמא"

חדשות פתח תקווה23 בינואר 2020    4 דקות
0

בשישי בערב גילו בניה של ילנה יצחקבייב (57) את גופת אמם מחוררת כדורים במטבח ביתה, כשלצדה גופת בן זוגה • במשטרה חושדים ברצח והתאבדות • "היא רצתה להיפרד ממנו. הוא לא היה מסוגל להבין שלא טוב לה", כואבת בת משפחתה

"הוא רצח את אמא"
זירת הרצח ברחוב עין גנים. השכנים לא שמעו ׀ צילום: אלון חכמון

 

בשכונת עין גנים עדיין מתקשים לעכל את הטרגדיה הנוראית, שבמהלכה נורתה למוות ילנה יצחקבייב על ידי מי שהיה בן זוגה בשנה האחרונה, ששם קץ לחייו בירייה לראשו. יצחקבייב (57) ובן זוגה סלאביק מבשב (62) נמצאו בשישי בשעות הערב בדירתה ברחוב עין גנים 3 בעיר, כשהם ללא רוח חיים.
על גופתה של האישה נמצאו מספר סימני ירי, ואילו בגופתו של בן זוגה סימן ירייה אחת בראשו – מה שמיד העלה את החשד של חוקרי המשטרה כי מדובר בזירת רצח והתאבדות. על פי עדויות שנגבו מבני משפחתה של המנוחה, ולנוכח הממצאים בזירה, עולה החשד שלפיו המנוחה ביקשה להיפרד מבן זוגה, המועסק כמאבטח ומחזיק ברשותו אקדח ברישיון, ולנוכח כך הוא החליט לשים קץ לחייה ולהתאבד.
בשעה 20:00 בערב שבת, התקשר אחד משני בניה של יצחקבייב למשטרה, ודיווח כי מצא את גופות אמו ובן זוגה בדירתם שבקומה השנייה. כוחות משטרה גדולים, בפיקודם של מפקד מרחב שרון תנ"צ אבי ביטון וסגן מפקד משטרת פתח תקוה רפ"ק שי גז, הגיעו לזירה. במטבח הם גילו את גופותיהם של השניים בתוך שלולית דם, ולצד הגבר כלי הנשק, שבאמצעותו, על פי החשד, רצח את בת זוגו והתאבד.
בזירה פגשו חוקרי המשטרה את שני בניה של המנוחה, שסיפרו לחוקרים כי החל משעות אחר הצהריים ניסו ליצור קשר עם אמם, אולם ללא הצלחה. הם הגיעו לביתה, ואז נגלתה להם הזוועה. לדברי רפ"ק גז, "מתעצם החשד שמדובר ברצח והתאבדות. בן הזוג הועסק כמאבטח, ולכן עולה כי הוא החזיק את האקדח ברישיון".
איש בבניין המשותף ובבתים הסמוכים לא שמע את קולות הירי או צעקות שבקעו מהדירה. אחד השכנים שהגיע למקום לאחר שהבחין בניידת משטרה ואמבולנס בפינת הרחוב, ראה את בנה של המנוחה יורד בזעם מהדירה וצועק: "הוא שתה ורצח אותה! הוא רצח את אמא".
שכנה המתגוררת מתחת לדירת המנוחה סיפרה מיד לאחר גילוי הגופות: "היא הייתה אישה מקסימה, שהתאלמנה לא מזמן, לאחר שבעלה חלה ונפטר. בעלי אמר לי שיש לה בן זוג. ראיתי אותה היום, כשניקתה לפרנסתה את הבניין שלנו. אני בהלם ממה שקרה. היא הייתה אישה טובה ושקטה. לא מבינה למה לעשות לה דבר כזה. אני לא מסוגלת לעכל".
מול הבניין שבו אירעה הזוועה התאספו תוך דקות עשרות שכנים ותושבים, שהביעו כאב ותדהמה. "בדרך כלל אנחנו מתגוררים בשכונה שקטה. לא שמענו כלום – לא צעקות, לא ירי. אני בהלם", סיפרה אחת השכנות.
מחקירת המשטרה עולה שהאירוע התרחש כשלוש שעות לפני מציאת הגופות. פרמדיק מד"א יוסי חלבי סיפר: "כשהגענו לדירה, ראינו גבר ואישה מחוסרי הכרה, ללא נשימה וללא דופק. ביצענו בהם בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום".
רק ביום ראשון, אחרי שפורסמו בכלי התקשורת פרטי האירוע החמורים, סיפרה שכנה המתגוררת מול ביתה של יצחקבייב: "שמעתי רעש חזק, כמו בום כזה, אבל לא חשבתי לרגע שזה יריות. חשבתי שמשהו כבד נפל, ומכיוון שמיד אחרי זה היה שקט, לא עשיתי כלום. לא חשבתי לרגע שמשהו קרה. יצאתי החוצה למרפסת ולא ראיתי דבר. מאוחר יותר שמעתי את הבן שלה צועק מחוץ לדלת 'אמא אמא', ואז שמעתי אמבולנסים ומשטרה והבנתי שמשהו חמור קרה".
בשלישי השבוע הובא מבשב לקבורה בבית העלמין בלוד, ואילו יצחקבייב הובאה לקבורה בבית העלמין לחסרי דת בקיבוץ בחן שבעמק חפר. "זה אסון כבד עבורנו. מספרים שהוא פסל, תכשיטן, דמות מוכרת בקהילה, אבל מבחינתנו הוא רוצח שפל, שגזל את חייה. היא בסך הכל רצתה להיפרד ממנו. זה היה מעל ומעבר למסוגלות שלו להבין שלא טוב לה", אומרת בת משפחתה של יצחקבייב.
"היא הייתה אישה מדהימה, צנועה, חיה בשקט, בלי רעש. התאלמנה מבעלה לפני כשלוש שנים, עזרה לבן שלה ולכלתה בטיפול בשתי הנכדות המקסימות. מבשב עבר להתגורר בביתה ממש לאחרונה, למרות שהם יותר משנה ביחד, אבל כנראה שזה הספיק לה כדי להבין שהוא לא מתאים לה. את מה שהיא הבינה הוא לא עיכל, ובגלל זה הוא רצח אותה. כולנו בהלם. הבנים והכלה שלה מתקשים להשלים עם האובדן. בשביל כולנו זה סיוט".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חזרה לשגרה וגם לצהרונים

בהמשך לישיבת ההערכות שהתקיימה אתמול (שני) בהשתתפות גורמי הרשות הרלוונטיים במינהל החינוך, מפעילי הצהרונים ונציגות ועד ההורים, נקבע כי מסגרות...

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות
0

תוכנית פיתוח תלת שנתית נקבעה

תוכנית פיתוח תלת שנתית בהיקפים הנאמדים ב-786 מיליון שקל אושרה ביום ראשון האחרון בישיבת מועצה ראשונה בתקופת המאבק בנגיף הקורונה...

חדשות פתח תקווה12 במאי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה