חדשות פתח תקווה

הוארך מעצרו של המורה החשוד בהטרדה מינית

חדשות פתח תקווה10 ביולי 2019    3 דקות
0

שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה: "החשוד נהג לשחק עם תלמידותיו משחק, שבסופו חשף את איבר מינו" • פרקליטו של החשוד: "היוזמה למשחק הדבילי הזויה, וגם הוא מבין את זה אחרי הסטירות שספג, אבל זו לא עבירת מין"

הוארך מעצרו של המורה החשוד בהטרדה מינית
בית הספר שבו לימד המורה. נגבתה עדות מ-22 תלמידות | צילום: אלון חכמון

בית משפט השלום בפתח תקוה האריך בתחילת השבוע בארבעה ימים את מעצרו של המורה החשוד במעשים מגונים בתלמידות כיתה א' בבית ספר ממלכתי-דתי בעיר, במטרה לאפשר למשטרה להשלים את פעולות החקירה בתיק. נציג המשטרה מסר בדיון כי צוות החקירה גבה עדות מ-15 ילדות, ועל פי אישורה של הפרקליטות, תגבה עדות מ-22 תלמידות בסך הכל.
בתחילת הדיון, כשהחשוד נכנס לאולם, הוא פנה אל אשתו ובתו התינוקת ושלח לעברן נשיקה. במהלך הדיון אמרה השופטת אופיר כתבי-ריבלין: "עיינתי בחומרי החקירה ובארבע עדויות, שגילו מהימנות מלאה ושבהן סופר על מעשים מיניים". לדבריה, "מדובר בבקשה להארכת מעצר שלישית בחשד לביצוע עבירות של מעשה מגונה. על פי החשד, נהג החשוד לשחק עם תלמידותיו משחק, שבסופו חשף את איבר מינו. אני סבורה כי החשד הסביר נותר בעינו ואף התעצם במהלך החקירה, שממנה עולה דינמיקה של פגיעה מינית ומהימנות עדויות הקטינים. העבירות  מעלות את החשד למסוכנות". השופטת קבעה כי על היחידה החוקרת לסיים את החקירה בזמן שהוקצב לה.
במשטרה קיבלו את גרסת החשוד, שלפיה הילדות הן שהורידו לו את המכנסיים, כשגם לטענתו וגם לטענת הילדות הוא היה עם מכנסיים מופשלים, כשאיבר מינו חשוף. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו בשמונה ימים, בטענה שרק ביום רביעי (היום) תיגבה עדות מהילדה האחרונה, וייקח כמה ימים עד שהוא יעומת עם העדויות.
לדברי פרקליטו של החשוד, עו"ד עידן שני, "אם החשוד שיחק איתם את המשחק הדבילי הזה, ואם הוא נהנה או לא, זו עדיין לא עבירת מין. מי שהורידו את המכנסיים הן הילדות. אף אחד לא חושב שמה שנעשה בבחינת משחק מצדו של החשוד הוא תקין. היוזמה הזויה, וגם החשוד מבין את זה אחרי הסטירות שספג. אבל יש מרחק בין זה לבין הטענות לגבי עבירת המין שהייתה והטענה שהחשוד הגיע לפורקן כתוצאה מהמעשים. היום הוברר בבית המשפט שהגרסה של החשוד, שנשמעת מוזרה ככל שתהיה, היא הנכונה. אולי זה תיק נעדר עבירות פליליות".
עוד טען עורך הדין שני: "המסוכנות של מרשי היא נקודתית, השיבוש לא קיים, אז למה לא לשחרר אותו? כי זה לא נראה טוב? אבל גם זה שהמשטרה חקרה אותו הבוקר, כשהחקירה האחרונה הייתה בשישי, גם זה לא נראה טוב. אני מבקש לשחרר אותו למעצר בית אצל חמו וחמותו בצפת, או לקצר את ימי המעצר".
כאמור, השופטת החליטה להאריך את מעצרו של החשוד בארבעה ימים בלבד. נציג המשטרה הוסיף כי יש סיכוי שהמשטרה תגיע לדיון הבא כשברשותה הצהרת תובע, מה שמרמז על כך שהפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום. בסיום הדיון אמר המורה החשוד: "האמת תצא לאור בעזרת השם", והודה לבני משפחתו שבאו לתמוך בו.
כזכור, המורה למדעים (28), תושב לוד ואב לארבעה ילדים, חשוד כי נעל את דלת הכיתה, ביקש מתלמידותיו לרכוב על גבו ובחלק מהמקרים גם ביקש מהן לגעת באיבר מינו. במשטרה סבורים כי עשה זאת כדי להגיע לפורקן מיני כתוצאה מהמעשים. בימים אלה עמלים החוקרים על השלמת החקירה, ובשבוע שעבר אף אספו ממצאים פורנזיים מבית הספר, שנשלחו למעבדה, אך טרם התקבלו תוצאות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה