חדשות פתח תקווה

"ההסתה הפרועה עלולה להוביל לניסיון לפגוע בי"

חדשות פתח תקווה4 באפריל 2019    4 דקות
0

כך טוען ראש עיריית פתח תקוה בתגובה למתקפה נגדו מצד גורמים חרדיים בעיר, המוחים על החלטתו שלא לאפשר לתלמידים מחוץ לעיר להיקלט במוסדות החינוך החרדיים בעיר

"ההסתה הפרועה עלולה להוביל לניסיון לפגוע בי"
צילום: אלון חכמון

גורמים חרדיים בפתח תקוה מוחים על החלטת ראש העירייה רמי גרינברג שלא לקלוט יותר תלמידים מחוץ לעיר במוסדות החינוך החרדיים בעיר, אחרת תתבטל ההקצאה שלהם ותופסק התמיכה בהם. את ההנחיה העביר גרינברג למנהלת אגף הנכסים בעירייה לפני כשבועיים.
לנוכח המתקפה נגדו מצד גורמים חרדיים בעיר, החליט גרינברג להשיב אש לעבר מי שהוא מכנה "עסקנים חרדים". גרינברג מתריע על מה שלטענתו מתחולל נגדו מצד אותם עסקנים. "יש פה הסתה פרועה ופושעת הגובלת בפלילים והעלולה להוביל למתקפה חסרת תקדים, לרבות ניסיון לפגוע בי פיזית".
גרינברג משדר עסקים כרגיל. "אני לא חושש לרגע. אני טיפוס חזק, שמאמין בדרך שלו, אחד שבא לעשות באמת בשביל הציבור והתושבים ורק בשבילם, ללא כל מניע אישי. אני לא צריך להעביר כספים לעסקנים שמחלקים אותם לפי בחירה ותוך יצירת אפליה מכוונת. אצלי הכספים מועברים ישירות לתלמידים, לציבור ולא לעסקונה הקרובה, בבחינת עושה דברם".
את מי אתה מאשים בעצם?
"את אותם עסקנים בראשות הרב יגאל רוזן, שלא בוחל בשום אמצעי ומקלל אותי ברבים, מכפיש את שמי ומתיר את דמי ממש. מתסיסים ועושים מניפולציות בציבור, ולא רחוק היום שזה יגיע לכדי פגיעה פיזית בי".
איך הגעת למסקנה שמנסים לפגוע בך?
"צעירים מעלים טענות בנוסח 'רמי פוגע בשבת'. יש התנהגות ברוטאלית כלפיי באופן כללי. ילדים ונערים עקרו מגבים מהרכב שלי בעת ביקור באחד המוסדות. יש מתקפה חסרת תקדים נגדי בקרב אברכים שטוענים שאני גוזל להם את מקום הלימוד והפרנסה לכאורה. יש פעילים מוסתים, פוסטים שמועלים בפייסבוק עם תמונה של הרב קנייבסקי, הרב רוזן וראשי ישיבות שדנים בהנחיה שלי, כולל האמירה 'ברוך שפטרנו', כמי שטוב להיפטר ממנו.
"לקראת הבחירות התפרסמו נגדי מודעות תחת הסלוגן 'כדי שבממשלה לא יתייחסו אלינו כמו בעירייה – ברגע האמת פתח תקוה בוחרת ג". פשקווילים שהתפרסמו בעיר רומזים שאני רפורמי. פרסומים אחרים מדמים אותי לנאצי ולהיטלר. אני דור שני לניצולי שואה. בני המשפחה שלי נרצחו בשואה. להשוות אותי לנאצי? אין להם טיפה של בושה או כבוד".
זה משפיע עליך?
"ממש לא. אני לא פועל מיצר של נקמנות. באתי לעשות טוב לעיר ולתושביה. זו כל מהות התפקיד שלי, ואיש לא יסיט אותי מזה. לא עצרתי אגורה שחוקה. להפך, אני דורש התייעלות בכל תחום בעירייה. לא העברתי להם את התמיכות שהיו מותנות לשנת 2018 כדי להימנע מגירעון. מה לא בסדר בזה? יש לי אחריות ציבורית. לא אכנע ללחץ או סחטנות, אלא אפעל לטובת כל המגזרים תושבי העיר בראש ובראשונה, בניגוד לדרך הפעולה שלהם".
מהי דרך הפעולה שלהם?
"הם פועלים בגזענות ובאפליה מקוממת, ואני לא אתן לזה לקרות, לא בעיר שבראשה אני עומד. כל תושבי פתח תקוה שווים. כולם זכאים לתנאי לימוד שווים. חלוקת הכספים תהיה שווה לכל התושבים בעיר. צריך להבין – איתי הדרך הזאת לא תעבוד. אני לא חושש מהם, אף שמדובר בהסתה, על כל המשתמע ממנה. אני לא מתכוון להתלונן במשטרה, כי הם מחפשים לגרור אותי לשם. הכל בגלל אותם עסקנים, שבמקום להתעסק בחינוך ובדת, מתעסקים בהסתה חסרת מעצורים.
"יושב פה רב, שהוא לא תושב העיר אלא מבני ברק, שקיבל הקצאה על שטח עירוני, מקבל תמיכות במיליונים, ורוב התלמידים שלו אינם תושבי העיר. ובכל זאת, הוא מרשה לעצמו לנסות ולהנהיג את העיר ולקבוע את הסטנדרטים להתנהלות העירייה. זה לא יעבוד אצלי. הוא שלט פה ביד רמה ובקדנציה שלי זה לא יקרה".
תיפגש אתו להסדיר את העניין?
"ממש לא. מי שמקלל אותי ומסית נגדי, לא אסכים לפגוש אותו".
ישיבת אור ישראל: "אנו דוחים כל ביטוי והשמצה שנשמעו מפי ראש העירייה כלפי ראש הישיבה. הישיבה ורבניה דוגלים בדרך התורה ומעולם לא קראו או הסיתו לאלימות. הישיבה היא תפארת לעיר פתח תקוה.
"בשבוע שעבר עלו אל הרב קנייבסקי ראשי ישיבות ומוסדות בעיר לקבל עצה וברכה, והוא הורה במילים ברורות לא להסכים לדרישתו הדרקונית של ראש העירייה שלא לקבל תלמידים מחוץ לעיר כפי שנהוג בעולם התורה בכל עיר ועיר. הרב התבטא במילים חריפות כנגד הפגיעה בעולם התורה, אך מפני כבודו של ראש העירייה לא יצאו הדברים לציבור, ומנהיגי הציבור עדיין מנסים להידבר עם כלל הגורמים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה