חדשות פתח תקווה

האם נחל שילה יעבור שיקום?

חדשות פתח תקווה19 באוקטובר 2020    2 דקות
0

שבילי אופניים לאורך גדות הנחל, אזורי מנוחה מוצלים ופעילויות פנאי, הם חלק מתוכניות הפיתוח שמוצעות בימים אלה * גרינברג: "נחל שילה הוא פנינת טבע שהוזנחה במשך שנים. לקחנו על עצמנו לטפל ולשקם את הנחל וסביבתו

האם נחל שילה יעבור שיקום?
הדמיה: - ADD אדריכלות, Habitat Pro

לאחרונה התכנסו אנשי המקצוע יחד עם ראש העיר רמי גרינברג במטרה לדון בשיקום נחל שילה. מהות הדיון נסובה סביב שיקום נופי-אקולוגי של הנחל וסביבתו ויצירת אזורי בילוי ופנאי לצד שיקום הנחל והטיפול בו.

ראש העיריה רמי גרינברג: "נחל שילה הוא פנינת טבע שהוזנחה במשך שנים. לקחנו על עצמנו לטפל ולשקם את הנחל וסביבתו – להסיר מפגעים, לבצע עבודות עפר מוגבלות למיתון שיפועים, לסלק מינים פולשים, לזרוע פרחי בר וליצור אזורים לפעילויות פנאי ונופש לצד פיתוח נופי אקולוגי ושתילת עצי בוסתן. אני סמוך ובטוח כי בסיום הפרויקט ייהנו תושבי העיר והסביבה כולה ממשאב טבע איכותי, מעשיר ומהנה". חברת ADD אשר הציגה את ההצעה לשיקום הנחל העלתה מספר נקודות לשיקום האקולוגי של הנחל וסביבתו, תוך התייחסות לשיקום הנחל עצמו, הכשרת שבילי אופניים ושבילי הליכה ופיתוח נופי: שיקום אקולוגי של נחל שילה לשיפור תפקוד בית הגידול בנחל וסיבותיו להעשרת המגוון הביולוגי המתקיים בו. הכשרת שביל אופניים סלול לאורך הגדה הימנית של נחל שילה והנגשה לטיולים משולי העיר לשטחים פתוחים לאורך צירי הנחלים. פיתוח נופי לאורך שבילי האופניים שיכלול אזורי מנוחה מוצלים ופעילויות פנאי במספר מוקדים לאורך הנחל.

נחל שילה מחולק לשלושה מקטעים: מקטע ראשון – נחל בשולי העיר (900 מטר), בקטע זה מתחלף הנוף העירוני ומראה אזורי התעשייה, ומתחילים נופי המרחבים הפתוחים. מקטע שני – גשר בין הולכי הרגל עד "הר הפסולת" (כ-400 מטר). אזור זה יהווה מקטע לפעילויות פנאי ונופש בסמוך להר הפסולת המשוקם. אזור בלב השטחים הפתוחים מאפשר פעילויות פנאי ונופש לאורך הנחל. ההליכה לאורך הנחל במקטע זה היא בשביל עפר לצד הגדה הימנית (מזרחית), ממנה נשקף נוף של האפיק הירוק לכל אורך המקטע. מקטע שלישי – נחל במופע טבעי (כ-900 מטר), אזור זה כולל מספר נפתולים, שיפועים מתונים וצמחיית גדול וקרקעית טבעית האופיינית לבתי גידול לחים. במקטע זה האפיק רטוב וזורם כל השנה. בדומה למקטע השני גם במקטע זה ההליכה היא בשביל עפר לצד הגדה הימנית (המזרחית) ממנה נשקף נוף של האפיק לכל אורך המקטע, ואילו הגדה השמאלית מכוסה בצמחיית גדות.

את הפרויקט מלווים האגף לאיכות הסביבה ומינהל הנדסה, אך טרם הוחלט על לוחות זמנים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה