חדשות פתח תקווה

דרמה בעירייה: המהנדסת התפטרה

חדשות פתח תקווה5 במאי 2019    דקה אחת
0

מהנדסת העיר, ד"ר חווה ארליך, הודיעה על התפטרותה לאלתר עקב זכייתה בתפקיד הנחשק של מתכננת מחוז תל אביב במשרד הפנים

דרמה בעירייה: המהנדסת התפטרה
צילום: אלון חכמון

ד"ר חוה ארליך, מהנדסת העיר,  הודיעה לפני זמן קצר על סיום עבודתה בעירייה. אחרי חמש שנים ושלושה חודשים בתפקיד.

ד"ר ארליך כך עולה נבחרה הבוקר לכהן כמתכננת מחוז תל אביב במשרד הפנים, אחד התפקידים הבכירים בתחום התכנון.

בראשית הקדנציה הקודמת נבחרה ד"ר ארליך במכרז ועבדה בשיתוף פעולה מלא עם ראש העירייה הקודם איציק ברוורמן. בתחילת הקדנציה הנוכחית ספגה מהנדסת העיר ביקורת נוקבת בעיקר מצד בכירים במשרד התחבורה בהם מנכ"ל נת"ע האחראית על הקמת פרויקט הרכבת הקלה. בדיעבד עלה כי היחסים בינה לבין ראש העירייה הנכנס רמי גרינברג פחות מוצלחים ולאחרונה מסתבר חיפשה אלטרנטיבה ראויה למעמדה וכישוריה.
לפני כשבוע הבינה כי גרינברג מקצץ בעלי משרות שבאמתחתה לרבות אדריכלית העיר. בתוך כך, התבשרה על זכייתה בתפקיד מתכננת של מחוז תל אביב. מיד לאחר מכן הודיעה ד"ר ארליך על סיום דרכה בעיריית פתח תקווה.

ד"ר אדריכלית ארליך נבחרה במכרז פומבי שקיימה ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה. היא צפויה להיכנס לתפקידה כבר החודש ובכך תחליף את נעמי אנג'ל שפרשה לגמלאות באוקטובר 2018. בתפקידה החדש, תופקד ד"ר ארליך על כל תחום התכנון במחוז תל אביב, תבנה את מערך היעדים שנקבעו בתוכנית העבודה, אחריות על ייזום וביצוע ובעצם תכפיף תחת אחריותה כל נושא הקשור לתחום התכנוני במחוז תל אביב. זהו המחוז הגדול והצפוף מששת המחוזות ברחבי המדינה והוא מתפרש על שטח כולל של 176 קמ"ר והוא כולל 12 רשויות מקומיות עם אוכלוסייה של 1,388,422 תושבים.

ד"ר ארליך, 52 הינה  בעלת תואר דוקטור PHd במסגרת המסלול לתכנון ערים ואזורים בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. כאמור, בתפקידה האחרון שימשה כמהנדסת עיריית פתח תקווה, וכן כמנהלת מינהל הנדסה ומהנדסת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
בעברה מילאה שימשה מהנדסת העיר נצרת עילית, מהנדסת הוועדה מקומית מרחבית לתכנון ובנייה "שומרון" וכן אדריכלית העיר וסגנית מהנדס העיר טירת כרמל.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה