חדשות פתח תקווה

דרך גישה חדשה למסוף ירקונים

חדשות פתח תקווה6 ביוני 2019    3 דקות
1

הועדה המקומית לתכנון ובניה איפשרה דרך גישה לתחנת ירקונים

דרך גישה חדשה למסוף ירקונים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה לפני זמן קצר, פתיחת דרך גישה למגרש החנייה שמאחורי מתחם הפאוור סנטר ירקונים שנסגר וזאת כדי לאפשר באופן זמני חנייה לנוסעי הרכבת המגיעים למסוף ירקונים.

ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג קיים קודם לכן , סיור ופגישת עבודה בתחנת רכבת סגולה/ ירקונים, על מנת לפקח מקרוב על הנעשה באזור ועל ההתקדמות בשיפור, בפיתוח וביישום פתרונות תחבורתיים לטובת משתמשי הרכבת.

בפגישה נכחו נציגי העירייה בהם מנהל אגף התכנון משה שמרלר, מנהלת אגף התנועה ויויאנה , מנהל אגף תשתיות וכבישים איגור רבינוב , סגן מנהל מינהל ההנדסה שי פרידמן ויועץ התחבורה דודי קמחי , נציגי הרכבת ונציגים של בעלי הקרקע עליה ממוקם מתחם הפאוור סנטר וכן נציג בעלי קרקע סמוכה שראש העירייה מנסה לסייע לרכבת ישראל לקדם תוכנית להכשרת מגרש חנייה על אותה קרקע פרטית.

נציין , כי לאחר שקיבל המתחם צו סגירה שיפוטי ועסקים במקום נאלצו לסגור ולעקור למתחמים אחרים תוך שהם מפטרים כ 2000 עובדים, נותר המתחם כעזובה והעירייה שגבתה 12 מליון ש"ח בשנה נותרה אובדת עצות.

נציין , כי המועצה הארצית לתכנון ובנייה ורכבת ישראל פעלו לכאורה לסגירת המתחם בטענה שמיקומו ובנייתו ניתנו באישור על ידי העירייה לפני למעלה מ 20 שנים בחוסר סמכות.
עוד עולה כי נציגי אותם גופים ממשלתיים טענו כי קיים תכנון לפארק לאומי באזור וכי המתחם בהתעבותו חיבל לכאורה בתכנון המקורי.
בעקבות סגירת המתחם החליטו בעלי הקרקע לאסור את השימוש בדרך המעבר אל מגרש החנייה וביץ המשפט קבע כי דרך הריסה תיחסם כבר ב 16.6.19.
ההחלטה האמורה מאיימת על תושבים רבים הנוהגים זה למעלה מחמש שנים להחנות את רכבם במגרש החנייה ולנסוע לעבודה ברכבת .

תושבת הדר גנים עדי מציינת . " זה אסון . הפתרון שמציעים לפנות לתחנב בראש העין או באצטדיון המושבה הוא ל ישים עבור אלפי נוסעים ברכבת. העירייה והמדינה חייבות להתיר את הפלונטר הזה ולאפשר חנייה במקום".

ואכן ללא קשר בפגישה דנו הנוכחים אודות נושא הפיתוח של רכבת סגולה, מתן פתרונות תנועה לרכב הפרטי ולתחבורה הציבורית, סלילת שבילי אופניים, מעבר על תכניות לחניון, תגבור תחבורה ציבורית לתחנה ושיתופי פעולה עם משרד התחבורה לטובת שיפור השירות.

רכבת ישראל מנסה לקדם מהלך לבניית חניון זמני בן שלוש קומות על שטח סמוך אלא שבדיקת הנתונים מעלה תמיהות . האחד כיצד יכשירו סלילת דרך מעבר לאותו מגרש החסום בעצי הדר , מי יאשר הקמת מבנה זמני בעלות של 20 מיליון ש"ח מכספי ציבור ואיך יכשירו לפתע שימוש חורג לקרקע חקלאית סמוכה אם בנמצא מבנה ומגרש חנייה רחב היקף שנסגרו ולא קיבלו את ההיתר לשימוש חורג?

ראש העירייה רמי גרינברג הנחה את המשתתפים לקדם את התכניות ע"מ לספק לנוסעים ברכבת ולכל מי שמושפע מהתחנה ומהתנועה סביבה, פתרונות תחבורתיים הולמים שיפחיתו את העומס וישפרו את התנאים.
בינתיים הוביל גרינברג מהלך לאישור פתיחת שביל החנייה אל המגרש הקיים וזאת עד למציאת הפתרון.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • תושב
    חוזון האיש העשיר שפוגע בחלשים בשביל כסף

    תושב