חדשות פתח תקווה

"דם יהודי אינו הפקר"

חדשות פתח תקווה2 בספטמבר 2020    3 דקות
0

מאות השתתפו בעצרת בצומת סגולה, שבו נדקר למוות הרב שי אוחיון בידי מחבל תושב שכם • מובילי ההפגנה: "אנחנו קוראים לראש העירייה לתגבר את מערך האבטחה, ולמשטרה - להגביר סיורים והפגנת נוכחות"

"דם יהודי אינו הפקר"
המחאה בצומת סגולה. "צריך להתעורר" | צילום: אלון חכמון

כ-300תושבי העיר התקבצו במוצאי שבת האחרונה סמוך למקום שבו אירע הפיגוע ביום רביעי, אשר בו נרצח שי אוחיון ז"ל, תושב פתח תקוה בן 39, על ידי תושב שכם בן 46. התושבים מחאו ונשאו שלטים הקוראים: "דם יהודי אינו הפקר".
המוחים ביקשו התחייבות להגברת מערך האבטחה באזור צומת סגולה בכל שעות היממה, בטענה כי בסמוך מתנהל בית ספר יסודי, וכי אירוע כזה מעלה את מפלס החרדה והפאניקה בקרב ההורים והילדים.
"באנו למחות כדי למנוע את הפיגוע הבא. בכל בוקר עומדים בצומת עשרות פלסטינים, ואיש לא יודע מה יתחולל מחר בבוקר וזה מפחיד. אנחנו נמצאים בתוך צירי תנועה ראשיים עם שתי שכונות גדולות סמוכות, ומישהו חייב לתת לנו רשת ביטחון תומכת", אמרו התושבים, והוסיפו: "בקלות זה יכול היה להסתיים בפוגרום בילדים. המחיר יכול להיות עצום וצריך להתעורר. אנחנו קוראים לראש העירייה לתגבר את מערך האבטחה, ולמשטרה – להגביר סיורים והפגנת נוכחות".
הרב הראשי של העיר, מיכה הלוי, קרא להגביר אהבת חינם. "הרשע גבר על הצדיקות בעולם. מחבל נתעב פילח את לבו של הרב שי אוחיון, אולם הוא לא יוכל לפלח את לבו הפועם של העם היהודי".
את העצרת ארגן עו"ד צביקה וישנגרד, שגם דיבר על קורבן הפיגוע, הרב שי אוחיון, אשר קיפח את חייו רק בשל היותו יהודי.
אוחיון ז"ל, רב בית כנסת ביישוב שער אפרים, התגורר בשכונת כפר אברהם, מרחק של כמה עשרות מטרים מזירת האירוע בצומת סגולה. הוא היה בדרכו חזרה הביתה מהכולל שבו הוא לומד בכפר סבא, ובעת שירד מהאוטובוס בכביש 40, ממש בפתחו של בית ספר במקום, הגיח לעברו המחבל, אשר דקר אותו פעמיים בחזה ונמלט.
אזרח שחלף במקום שלף אלת בייסבול והחל לרדוף אחר המחבל, כשהוא צועק "מחבל!". בהגיעם אל אזור התעשייה הסמוך, מיד כשנכנס המחבל לרחוב צדדי הצליח האזרח לחבוט בו ברגליו – ושוטרים שהגיעו למקום בבהילות השתלטו עליו וביצעו את מעצרו.
צוותי מד"א ואיחוד הצלה שהגיעו לזירה איתרו את הקורבן כשהוא מוטל על המדרכה, מחוסר הכרה ועם שתי דקירות בחזה. הצוותים הרפואיים ביצעו בו פעולות החייאה, וצוות של מד"א פינה אותו לבית החולים בילינסון כשהוא במצב אנוש, ושם נקבע בהמשך מותו.
תושב העיר, קובי פוקס, סיפר ל"המקומון": "הגעתי למקום אחרי הדקירה כשאני רואה אזרח רודף אחרי הדוקר. האזרח צעק 'מחבל, מחבל', והפיל אותו. הדוקר לא הצליח לרוץ רחוק. המשטרה הגיעה ועצרה אותו". לדברי פוקס, "מבחינתי, הגיבור של היום הוא הגבר שהוציא את האלה. הדוקר, בעל חזות ערבית, היה עם סכין בגודל של חרב".
מימון דיין, תושב העיר שהגיע עם הרכב לצומת וראה את הפיגוע, הוסיף: "לאיפה הגענו? השוטרים לא ירו בו. הבת שלי יכלה לעבור פה באותו רגע. אחד שדוקר ככה עם חרב צריך להרוג אותו. בושה שלא מחסלים אותם, ואין לי טענה נגד שוטרים חלילה אלא רק נגד ההחלטות שמקבלים אנשי השמאל והבג"ץ. בזירה כזאת, כשאדם דוקר ופוגע במישהו, באזרח תמים שגר באזור – אדם כזה צריך להיות מחוסל בזירה".
פרידה כואבת
הלווייתו של הרב אוחיון התקיימה במהלך הלילה בין רביעי לחמישי, כש-300 בני משפחה, חברים ואזרחים הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה בבית העלמין סגולה בעיר.
הרב הראשי האשכנזי של העיר, מיכה הלוי, ספד לו: " עד לפני מספר שעות היית אישיות נעלמה שאיש לא הכיר, והנה כל אחד מכיר את אישיותך הגבוהה, יודע מי אתה, צנוע, עניו, נסתר ונחבא אל הכלים. איש של תורה, ידען ושקדן".
בתוך כך, שי שטרק, עוזרו של ראש העירייה רמי גרינברג, הודיע על ההחלטה להנציח את זכרו של הרב אוחיון ז"ל בקריאת המשעול שבו אירע הפיגוע על שמו של המנוח. "אנחנו נקים אנדרטה לזכרו ונמשיך ללוות את המשפחה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה