חדשות פתח תקווה

דיירים דורשים פיצוי לנזק שגרם עץ שקרס

חדשות פתח תקווה12 בפברואר 2020    2 דקות
0

זוג קשישים בבניין ברחוב מונטיפיורי תובע פיצוי של 3,000 שקל בגין הנזקים שנגרמו לדירתם • בעירייה טוענים כי מדובר בעץ פרטי, אבל המתלוננים מציינים שעל העץ היה שלט של העירייה, שבישר כי העץ נועד לשימור

דיירים דורשים פיצוי לנזק שגרם עץ שקרס
העץ שקרס. "עץ שנועד לשימור אינו רכוש פרטי" ׀ צילום: דוד כהן

 

שלושה שבועות אחרי קריסת עץ האקליפטוס הענק על בניין ברחוב מונטיפיורי 19 שבמרכז העיר, הגישו זוג קשישים המתגוררים בבניין מכתב התראה לעירייה לפני הגשת תביעה, ובו הם מבקשים פיצוי בסך 3,000 שקל על הנזק שנגרם לדירתם. זאת, לטענתם, לפני פנייה מטעם ועד הבית שתישלח בהמשך, לאחר דוח שמאי, שיעריך את הנזקים במקום.
ב-24 בינואר, בצהרי יום שישי, קרס עץ האקליפטוס הוותיק על קיר הבניין, תוך שהוא תולש קו מתח גבוה וחובט בעוצמה בתריסי המרפסות בבניין וגורם נזק לחלק מהדירות. לדברי הדיירת, "קול נפץ נוראי הרעיד את ביתי, עובדה שגרמה לי ולבעלי לבהלה ולחרדה, שקשה לבטאה במילים. היינו בטוחים שאירעה רעידת אדמה או שנפל טיל גראד סמוך לבית, אבל התברר כי עץ עתיק יומין, שהתנוסס עליו שלט רשמי של העירייה, ובו נכתב: 'עץ אקליפטוס לשימור', קרס על הבניין".

לדבריה, החבטה גרמה לניפוץ זגוגית חלון מרפסת השירות בדירה, וכתוצאה מכך ניזוקו מסגרת החלון ומכונת הכביסה. זאת, בנוסף לנזקים לבניין ולגדר המקיפה אותו. לטענתה, היא קיבלה יחס מזלזל ולא מכבד מהעירייה, והתשובה הלקונית הייתה שמדובר בעץ פרטי, ולכן לעירייה אין כל אחריות לנזק שנגרם כתוצאה מנפילתו.
אבל הדיירת טוענת כי "לא זו בלבד, שהשלט המוצב על גבי העץ נושא את סמל העירייה, אלא שברור לכל כי עץ שנועד לשימור אינו רכוש פרטי, אלא נמצא תחת אחריותה ופיקוחה של הרשות המקומית, האמונה על שימורו של העץ, כפי שנכתב על גבי השלט.

"עד כה הנזקים שנגרמו לי הם בסדר גודל של כ-3,000 שקל", היא כותבת ומתריעה כי אם לא תקבל את הפיצוי, תפנה לבית המשפט. "כולי תקווה שלאחר 30 שנות תשלום מסים עם אפס בקשות, השכל הישר והתבונה הבסיסית יגברו על האינטרס הכלכלי", היא מסכמת את מכתבה.
מהעירייה נמסר: "מבדיקת הממצאים עולה, כי העץ המדובר נמצא בשטח פרטי. לצד זאת, הנושא הועבר לבחינה מחודשת, והחלטה תתקבל בקרוב".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה