חדשות פתח תקווה

דיירים דורשים פיצוי לנזק שגרם עץ שקרס

חדשות פתח תקווה12 בפברואר 2020    2 דקות
0

זוג קשישים בבניין ברחוב מונטיפיורי תובע פיצוי של 3,000 שקל בגין הנזקים שנגרמו לדירתם • בעירייה טוענים כי מדובר בעץ פרטי, אבל המתלוננים מציינים שעל העץ היה שלט של העירייה, שבישר כי העץ נועד לשימור

דיירים דורשים פיצוי לנזק שגרם עץ שקרס
העץ שקרס. "עץ שנועד לשימור אינו רכוש פרטי" ׀ צילום: דוד כהן

 

שלושה שבועות אחרי קריסת עץ האקליפטוס הענק על בניין ברחוב מונטיפיורי 19 שבמרכז העיר, הגישו זוג קשישים המתגוררים בבניין מכתב התראה לעירייה לפני הגשת תביעה, ובו הם מבקשים פיצוי בסך 3,000 שקל על הנזק שנגרם לדירתם. זאת, לטענתם, לפני פנייה מטעם ועד הבית שתישלח בהמשך, לאחר דוח שמאי, שיעריך את הנזקים במקום.
ב-24 בינואר, בצהרי יום שישי, קרס עץ האקליפטוס הוותיק על קיר הבניין, תוך שהוא תולש קו מתח גבוה וחובט בעוצמה בתריסי המרפסות בבניין וגורם נזק לחלק מהדירות. לדברי הדיירת, "קול נפץ נוראי הרעיד את ביתי, עובדה שגרמה לי ולבעלי לבהלה ולחרדה, שקשה לבטאה במילים. היינו בטוחים שאירעה רעידת אדמה או שנפל טיל גראד סמוך לבית, אבל התברר כי עץ עתיק יומין, שהתנוסס עליו שלט רשמי של העירייה, ובו נכתב: 'עץ אקליפטוס לשימור', קרס על הבניין".

לדבריה, החבטה גרמה לניפוץ זגוגית חלון מרפסת השירות בדירה, וכתוצאה מכך ניזוקו מסגרת החלון ומכונת הכביסה. זאת, בנוסף לנזקים לבניין ולגדר המקיפה אותו. לטענתה, היא קיבלה יחס מזלזל ולא מכבד מהעירייה, והתשובה הלקונית הייתה שמדובר בעץ פרטי, ולכן לעירייה אין כל אחריות לנזק שנגרם כתוצאה מנפילתו.
אבל הדיירת טוענת כי "לא זו בלבד, שהשלט המוצב על גבי העץ נושא את סמל העירייה, אלא שברור לכל כי עץ שנועד לשימור אינו רכוש פרטי, אלא נמצא תחת אחריותה ופיקוחה של הרשות המקומית, האמונה על שימורו של העץ, כפי שנכתב על גבי השלט.

"עד כה הנזקים שנגרמו לי הם בסדר גודל של כ-3,000 שקל", היא כותבת ומתריעה כי אם לא תקבל את הפיצוי, תפנה לבית המשפט. "כולי תקווה שלאחר 30 שנות תשלום מסים עם אפס בקשות, השכל הישר והתבונה הבסיסית יגברו על האינטרס הכלכלי", היא מסכמת את מכתבה.
מהעירייה נמסר: "מבדיקת הממצאים עולה, כי העץ המדובר נמצא בשטח פרטי. לצד זאת, הנושא הועבר לבחינה מחודשת, והחלטה תתקבל בקרוב".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה