חדשות פתח תקווה

דגל פלסטין נתלה על בניין העירייה

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    3 דקות
0

בנוסף, הוצתו בשבוע שעבר סמוך לבניין מכולת קרטונים ואשפתון • המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע • גרינברג: "אף אירוע לא ירתיע אותי ולא ימנע ממני להמשיך לעבוד באותה מסירות עבור תושבי העיר"

דגל פלסטין נתלה על בניין העירייה

דגל פלסטין נתלה על קיר בניין העירייה, ומכולת קרטונים גדולה ואשפתון הוצתו בלילה שבין רביעי לחמישי בשבוע שעבר, בכניסה לבניין העירייה ברחוב העלייה השנייה בעיר. דיירים המתגוררים מול בניין העירייה הזעיקו למקום, סמוך לשעה 2:00 בלילה, את צוותי כבאות והצלה (כב"ה), לאחר שעשן סמיך היתמר באוויר.
כוחות משטרה שהגיעו למקום הזעיקו את עוזר ראש העירייה דודי בן חיים, וזה מיהר לדווח לראש העירייה רמי גרינברג המתגורר בסמוך, שעזב דקות אחדות קודם לכן את בניין העירייה ורכבו חנה בכניסה לבניין. למקום הוזעקו גם חבלן משטרתי, שהתבקש לבדוק את רכבו של גרינברג מחשש לניסיון פגיעה בו. אנשי השיטור עירוני ומנהל אגף הביטחון בעירייה יריב סנדלון החלו מיד בסריקות סביב בניין העירייה.
לוחמי האש וכוחות המשטרה סייעו בכיבוי מכולת הקרטונים הבוערת, שנשרפה כליל, ואשפתון טמון קרקע גדול, שבער גם הוא. בנוסף, הורד דגל פלסטין שנתלה על הבניין, והמשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע. לנוכח העובדה שראש העירייה ספג מאז כניסתו לתפקיד מספר איומים, הוחלט להזעיק אותו מביתו ולבדוק את רכבו, שחנה במקומו הקבוע.
למחרת בבוקר הגיעו חוקרי המשטרה לזירה והחלו באיסוף מידע ממצלמות אבטחה באזור, כיוון שהמצלמות בבניין העירייה אינן מכוונות לזירת האירוע. סרטון שנאסף ממצלמה באחד מבתי העסק הסמוכים, תיעד אדם עם דגל בידו הפוסע בבטחה ברחוב אהרונסון, משם פנה לעבר מכולת הקרטונים. זמן קצר לאחר מכן, נחשפת להבת אש ענקית ועשן סמיך אופף את האזור כולו.
אותו אדם נראה בסרטוני מצלמות האבטחה כמי שמכיר את המקום, ופסע ללא סימני פחד היישר אל היעד, במטרה לממש מזימתו. חשוב להדגיש כי בשלושת השבועות האחרונים עורכת העירייה, בהנחיית גרינברג, בדיקה מקיפה בכל הקשור לזהותם של הנתינים הזרים בעיר, וזאת בעקבות החלטה שהתקבלה בבית המשפט, המורה לעירייה לדאוג לשיבוצם של כל ילדי הנתינים הזרים המתגוררים בעיר במוסדות החינוך בפתח תקוה.
בית המשפט גם הנחה את העירייה לערוך בדיקה מסודרת, כך שנתין זר שלא יוכיח כי הוא מתגורר בעיר – ילדיו לא ישולבו במערכת החינוך העירונית. כאמור, במהלך השבועות האחרונים נערכה בדיקה מקיפה בנושא, ולא מעט מהנתינים הזרים נתקלו בבעיות, שכן לא הצליחו להמציא אישורים המאשרים כי מגורי הקבע שלהם הם בפתח תקוה.
לגורמים הבוחנים את האירועים יש כמה כיווני חקירה. אחד מהם הוא פעילות ראש העירייה המופגנת נגד הנתינים הזרים בעיר. כיוון שני הוא התנגדותו של גרינברג להפגנות של המוחים מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בכפר גנים ג'. כיוון נוסף הוא מחאתם של יוצאי הקהילה האתיופית בעיר. "מבלי, חלילה, להצביע על חשוד כזה או אחר, המשטרה תבדוק את כל הכיוונים שיכולים להוביל למי שהגיע עד לבניין העירייה עם מסר מאיים", נמסר מהמשטרה. בנוסף, מציינים במשטרה גם גורמים פליליים, שייתכן כי היו מעורבים באירוע, אך רק לאחר שייסרקו כל מצלמות האבטחה בבניין העירייה ובאזור, ניתן יהיה להצביע על חשודים פוטנציאליים.
גרינברג: "בשלב זה, מוקדם להצביע על חשודים או מניע. נהיה יותר חכמים בהמשך. בכל מקרה, אף אירוע לא ירתיע אותי ולא ימנע ממני להמשיך לעבוד באותה מסירות עבור תושבי העיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה