חדשות פתח תקווה

דגל פלסטין והצתה בבניין העירייה

חדשות פתח תקווה4 בספטמבר 2019    2 דקות
0

באמצע הלילה התמר עשן מבניין העירייה, תושבים המתגוררים בסמיכות הזעיקו את המשטרה שגילו את מקור העשן ודגל פלסטין שנתלה על בנין העירייה. האם זהו מסר מאיים או פעולת מחאה?!

דגל פלסטין והצתה בבניין העירייה
צילום ד.ב

דגל פלשתין נתלה על קיר בניין עיריית פתח תקווה, מכולת בקבוקים גדולה ואשפתון טמון קרקע הוצתו כל זאת באמצע הלילה בכניסה לבניין העירייה שברחוב העלייה השנייה בעיר. דיירים המתגוררים מול בניין העירייה הם שהזעיקו למקום את צוותי כבאות והצלה (כב"ה) לאחר שעשן סמיך היתמר באוויר והטריד את מנוחתם.

כוחות משטרה לרבות חבלן משטרתי, אנשי השיטור עירוני, ומנהל אגף הביטחון בעיריית פתח תקווה יריב סנדלון, הוזנקו למקום והחלו בסריקות סביב בניין העירייה . למקום נקרא גם ראש העירייה רמי גרינברג וכל זאת כדי לסרוק את רכבו שחנה כהרגלו בכניסה לבניין העירייה.

השעה היתה סמוך ל- 02.00 בלילה שעה שלמוקד 102 של כב"ה הגיעו קריאות מתושבים על שריפה סמוך לבניין העירייה. למקום הוזנקו לוחמי אש וכוחות משטרה שהבחינו במכולת הבקבוקים שנשרפה כליל ובאשפתון טמון קרקע גדול שבוער .

על קיר הבניין נתלה דגל פלשתין והמשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע.

צילום ד.ב

לאור העובדה שראש עיריית פתח תקווה ספג מאז כניסתו לתפקיד מספר איומים הוחלט להזעיק אותו מביתו זאת כדי לבדוק את רכבו שחנה במקומו הקבוע. חשוב להדגיש כי בימים הקרובים עורכת העירייה בהנחייתו של רמי גרינברג, ראש העירייה, בדיקה מקיפה בכל הקשור לפרטי זהותם של הנתינים הזרים וזאת בעקבות החלטה שהתקבלה בבית המשפט המורה לעירייה לדאוג לשיבוץ במוסדות החינוך, של כל ילדי הנתינים הזרים המתגוררים בעיר.

בית המשפט גם הנחה לערוך בדיקה מסודרת ועל פי תוך תקופה של שלושה שבועות מאז קבלת ההחלטה , נתין זר שלא יוכיח כי הוא מתגורר בעיר, ילדיו לא ישולבו במערכת החינוך בעיר.

בתקופה זו נערכת בדיקה מקיפה בנושא ולא מעט מהנתינים הזרים נתקלו בבעיות שכן הם לא מצליחים להמציא אישורים המאשרים כי מגורי הקבע שלהם הינם בפתח תקווה. גורמים הבוחנים את האירועים סבורים כי לא מן הנמנע שפעילות ראש העירייה באופן מופגן נגד ההפגנות בכפר גנים ג' הן מצד פעילי המחאה מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והן מצד יוצאי הקהילה האתיופית , יכולים להתקשר לאירוע החמור כדבריהם. "מבלי חלילה להצביע על חשוד כזה או אחר המשטרה תבדוק את כל הכיוונים שיכולים להגיע עד לבניין העירייה עם מסר מאיים או עם כוונה אחרת" הם אומרים.

בנוסף ישנם חשדות לגבי גורמים פליליים שייתכן ומעורבים באירוע זה אולם רק בשעות הבוקר לאחר שיסרקו את מערכת ה – DVR של מצלמות האבטחה המותקנות על בניין העירייה יוכלו החוקרים לקבל עדכונים לגבי חשודים פוטנציאלים או כיוון המסתמן לחקירה בנוגע לאירועים אלו.

ראש העירייה רמי גרינברג. "בשלב הזה מוקדם להצביע על חשודים או מניע . נהיה יותר חכמים בשעות הבוקר. בכל מקרה שום אירוע מהסוג האמור לא ירתיע אותי ולא ימנע ממני להמשיך באותה מסירות עבור תושבי העיר ".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הרחבת הקואליציה

איתי שונשיין, חבר מועצת העיר שאף התמודד לראשות העיר בבחירות האחרונות, חובר לראש העיר רמי גרינברג שמרחיב את הקואליציה. רמי...

חדשות פתח תקווה20 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה